17.март, 24.март - заборав или.. ?

Poruka
5.892
Треба ли заборавити и окренути се "реалној политици" ?

Да ли све више размишљамо на начин "после нас - потоп" ?
"Милосрдни Анђео" - милосрдни или пали анђео ?
Погром свесрпског или "мирни просвијед косовара" због "убиства" три дечака?

Космет одлази, Косово долази... Оквир у коме ће "сви" имати једнака права. Чисто "демократско" питање, ништа више...
 
Arhangel NS:
Треба ли заборавити и окренути се "реалној политици" ?

Да ли све више размишљамо на начин "после нас - потоп" ?
"Милосрдни Анђео" - милосрдни или пали анђео ?
Погром свесрпског или "мирни просвијед косовара" због "убиства" три дечака?

Космет одлази, Косово долази... Оквир у коме ће "сви" имати једнака права. Чисто "демократско" питање, ништа више...

Ako zaboravimo, ciju cemo "realnu politiku" voditi? Nasu ne, sigurno.
 
migud:
Ako zaboravimo, ciju cemo "realnu politiku" voditi? Nasu ne, sigurno.

Ох,Мигуде, па ти грешиш...Јавиће се многи заговорници "реалне политике" коју ће представити као нашу...Иначе, то већ и раде.

Треба се само подсетити нашег екс-министра вањског Свиленог, који је ускочио у седло МКГ (Међународна кризна група) и постао лучоноша српске катарзе...Ето га и млађани јуноша Чеда да припомогне другу у невољи, а закукаће и бакице с камичцима ако треба...А треба, је л'? :wink:
 
Arhangel NS:
Ох,Мигуде, па ти грешиш...Јавиће се многи заговорници "реалне политике" коју ће представити као нашу...Иначе, то већ и раде.

Треба се само подсетити нашег екс-министра вањског Свиленог, који је ускочио у седло МКГ (Међународна кризна група) и постао лучоноша српске катарзе...Ето га и млађани јуноша Чеда да припомогне другу у невољи, а закукаће и бакице с камичцима ако треба...А треба, је л'? :wink:

Arhangel ti sad pricas kao da se Svileni i Ceda nesto pitaju u Srbiji i odlucuju.
Cak ni oni koji u Srbiji odlucuju nece imati uticaj na tu odluku oko Kosova a ne Ceda i Svileni koji zajedno mogu racunati na oko 5%,razumes?
 
Arhangel NS:
Ох,Мигуде, па ти грешиш...Јавиће се многи заговорници "реалне политике" коју ће представити као нашу...Иначе, то већ и раде.

Треба се само подсетити нашег екс-министра вањског Свиленог, који је ускочио у седло МКГ (Међународна кризна група) и постао лучоноша српске катарзе...Ето га и млађани јуноша Чеда да припомогне другу у невољи, а закукаће и бакице с камичцима ако треба...А треба, је л'? :wink:

Eto, sad si se i demantovao, vidis da ne gresim. Sta oni predstavljaju i nema neko uporiste u onome sta mi jesmo. Osobito kad pocnu prozivke na temu skorijih "greha".
Znamo li, ko se ogresi o sopstvene lekcije, na tudjim se ne obrazova.
 
_Milanche_:
To sto su rekli Svileni i Ceda svidjalo se meni ili ne kako to zvucalo nije ni malo daleko do realnosti cak naprotiv.A posebno njih dvojica i nisu bas nesto odgovori za tu situaciju sto je takva.

Прво - они се слажу (пази, врло битно) са независношћу Космета и то пропагирају јавно (а медији ће,поготово "неки", увек пренети овакве бомб-изјаве), значи врста пропаганде која каже "ето, видиш да и код Срба има разумних"... испада да су остали - неразумни...

Друго - њихово деловање доживљавам као изразито непријатељско, као да је Чеку дао изјаву, исто их доживљавам. Космет није демократско, већ територијално питање.

Треће - ако и нису били одговорни до 2000-те, свакако да су били касније одговорни (што се тиче 17-ог марта), а ПОГОТОВО су сада одговорни због својих ставова...
 
Arhangel NS:
Прво - они се слажу (пази, врло битно) са независношћу Космета и то пропагирају јавно (а медији ће,поготово "неки", увек пренети овакве бомб-изјаве), значи врста пропаганде која каже "ето, видиш да и код Срба има разумних"... испада да су остали - неразумни...

Друго - њихово деловање доживљавам као изразито непријатељско, као да је Чеку дао изјаву, исто их доживљавам. Космет није демократско, већ територијално питање.

Треће - ако и нису били одговорни до 2000-те, свакако да су били касније одговорни (што се тиче 17-ог марта), а ПОГОТОВО су сада одговорни због својих ставова...

U redu je da se tebi nesto ne svidja sto neko govori to je prirodno.
Ali oni samo kazu ono sto ti kazes "realnu politiku".Niti od njih niti od bilo koga drugog u Srbiji to vise ne zavisi.
Kosovo je od 1999. prestalo da bude teritorijalno pitanje.Svidelo se to meni ili tebi ili ne ali videces da je to stvarno tako.U medjunarodnoj zajedinci (EU,USA) niko nema dilemu da li Kosovu treba dati nezvisnot samo se pojedine zemlje ne slazu da li treba dati odma ili dati "uslovno" sto je nama licno svejedno.
A za Svilenog i Cedu da ti jos nesto objasnim vise za Cedu.Jedno 10% Srba misli da Kosovo Srbiji ne treba,najmanje toliko.
Ceda ide na tu cilju grupu takvim izjavama.Prodaje svoj proizvod za sledece izbore.
 
_Milanche_:
U redu je da se tebi nesto ne svidja sto neko govori to je prirodno.
Ali oni samo kazu ono sto ti kazes "realnu politiku".Niti od njih niti od bilo koga drugog u Srbiji to vise ne zavisi.
Kosovo je od 1999. prestalo da bude teritorijalno pitanje.Svidelo se to meni ili tebi ili ne ali videces da je to stvarno tako.U medjunarodnoj zajedinci (EU,USA) niko nema dilemu da li Kosovu treba dati nezvisnot samo se pojedine zemlje ne slazu da li treba dati odma ili dati "uslovno" sto je nama licno svejedno.
A za Svilenog i Cedu da ti jos nesto objasnim vise za Cedu.Jedno 10% Srba misli da Kosovo Srbiji ne treba,najmanje toliko.
Ceda ide na tu cilju grupu takvim izjavama.Prodaje svoj proizvod za sledece izbore.

Јаооо, бре, Миланче па ти стварно мислиш да сам глуп. Схватам ја све ово о чему говориш, у току сам, живим у Србији, пратим медије и наше и стране, разговарам са људима итд. Свестан сам да Космет нико више не може зауставити да остане у Србији, а поготово чињенице да се нико у Србији не пита за то.

Ја само не желим да дођемо у ситуацију да добровољно пристанемо на то. То неће бити крај, као што се представља - дајмо им Косово зарад боље будућности (мада нико нити нуди нешто, нити ови објашњавају шта је то нешто).

Ако је 10% Срба (мислио си грађана Србије, прецизније) за Чедину политику, онда нам спаса нема...

За Свиленог је симптоматично што је дотични био министар иностраних послова, па је с тог места ускочио у МКГ. Индикативно, да не може бити јасније...

Пази, све ово изгледа бенигно, али једног дана (не дај Боже) може попримити драстичне облике, за све учеснике ове "игре"...
 
Arhangel NS:
Јаооо, бре, Миланче па ти стварно мислиш да сам глуп. Схватам ја све ово о чему говориш, у току сам, живим у Србији, пратим медије и наше и стране, разговарам са људима итд. Свестан сам да Космет нико више не може зауставити да остане у Србији, а поготово чињенице да се нико у Србији не пита за то.

Ја само не желим да дођемо у ситуацију да добровољно пристанемо на то. То неће бити крај, као што се представља - дајмо им Косово зарад боље будућности (мада нико нити нуди нешто, нити ови објашњавају шта је то нешто).

Ако је 10% Срба (мислио си грађана Србије, прецизније) за Чедину политику, онда нам спаса нема...

За Свиленог је симптоматично што је дотични био министар иностраних послова, па је с тог места ускочио у МКГ. Индикативно, да не може бити јасније...

Пази, све ово изгледа бенигно, али једног дана (не дај Боже) може попримити драстичне облике, за све учеснике ове "игре"...


Ne birini niko od nasih politicara nece imati potrebe da pristaje na nezavisnost nece se to ni traziti.Ja sam rekao da je oko 10% za nezavisnost.Nisam rekao da su oni svi Cedini glasaci ali su njegova ciljna grupa.
Spasa nam ima u svakom slucaju jedino sto ce nam predstavljati problem to su da vlast cini SRS.
 
_Milanche_:
Ne birini niko od nasih politicara nece imati potrebe da pristaje na nezavisnost nece se to ni traziti.Ja sam rekao da je oko 10% za nezavisnost.Nisam rekao da su oni svi Cedini glasaci ali su njegova ciljna grupa.
Spasa nam ima u svakom slucaju jedino sto ce nam predstavljati problem to su da vlast cini SRS.

Ако је 10% за независност, ми смо као држава пропали! Није нормално БИТИ ЗА НЕЗАВИСНОСТ, просто - противприродан блуд.

Ја сам на некој од тема већ написао да САД и ЕУ намерно отежавају ситуацију демократским странкама, логично, циљ им је да СРС преузме власт како би запад имао покриће за своје следеће потезе. Тешко би могли да објасне како демократска власт у Србији вечито није у праву, по оној "може се лагати и то може неко време, али се не може лагати све време".

Иначе, колико сам чуо, на Космету су се данас (симболика?) десили неки напади на објекте СПЦ...
 
Arhangel NS:
Космет није демократско, већ територијално питање.


Šta ovo znači??? :roll:

Kakve veze ima demokratija s teritorijalnim pitanjem. Vlast se bira prema političkoj orijentaciji ali, koja god politička frakcija da je izabrana na vlast u Srbiji rešavala bi to teritorijalno pitanje, socijalistička, demokratska, radikalska...
 
То значи да су шиптари и њихови лобисти причали о угроженим правима а кад је промењена власт у Србији... Ајде демократе да вас чујем!
Што се став западних сила није променио кад су вам толики пријатељи?!?
 
Duh Sekire:
То значи да су шиптари и њихови лобисти причали о угроженим правима а кад је промењена власт у Србији... Ајде демократе да вас чујем!
Што се став западних сила није променио кад су вам толики пријатељи?!?
...ma nemojte tako. :roll: Vi ste ochigledno oponent europskim,euroatlanskim i inim integracijama. :lol: Nije mi jasno da za poslednjih pet i kusur godinica niste ukapirali,
odnosno niste pocheli euroatlanski razmishljati.Vi kao mlad i perspektivan
intelektualac morate poraditi malkchice na servisiranju Vashih mozhdanih
chipova. :lol: Dakle ili da ih preusmerite ili ako su toliko zaribali da ih zamenite. :idea:
Vi morate vec jednom shvatiti da europski pristup shvatanja demokratije,nije
takav kako ga Vi zamishljate.Uopshte je neshvatljivo da Vi u 21. veku
postavljate pitanje stradanja Srba.To jednostavno sada nije primereno i to
shta Vi sada zhalite te postradale,to apsolutno nema veze sa danashnjim
euroatlaskim stremljenjima demokratskog poimanja.Uostalom slozhicete se
da su tamo neki ljudi stradali kao zhrtve proshlog "rezhima" i od njega se
trebate distancirati kao da nikada nije postojao.E sad jedina otezhavajuca
okolnost je ta shta su stradalnici ipak zhiveli tamo gde su zhiveli ,pa sad
svojim zhrtvovanjem stavljaju klipove mladoj europskoj demokratiji.
Razmislite malo u revidiranju Vashih opservacija... :lol: :lol: :lol:
 
Duh Sekire:
То значи да су шиптари и њихови лобисти причали о угроженим правима а кад је промењена власт у Србији... Ајде демократе да вас чујем!
Што се став западних сила није променио кад су вам толики пријатељи?!?

Pa opet smo na istom- to veruješ da neko ko je demokratske orijentacije automatski brani zapadne sile i manijake koji su odlučili da se samoprozovu demokratski orijentisan.(Uostalom, u Americi trenutno nisu na vlasti demokrate!!!)
To bi značilo da ja podržavam američko bombardovanje Srbije pa onda dalje po svim širinama i dužinama planete Zemlje. Iskreno, sklona sam verovanju da svemu prolazi rok trajanja pa tako i oružju i da će ga Amerikanci iskoristiti protiv koga god samo da se ne baci, u američku politiku svezemaljskog mirotvorca ne verujem, i atomska bomba može da se baci kad završi rat pa što ne bi mogla da se bombarduje i neka zemljica za koju nisu nikad čuli! Ali to što je moje političko opredeljenje demokratsko ne znači da sam pro-američki raspoložena i da tvoja pšercepcija treba da bude da mi je ceo svet van Srbije prijatelj ?????? niti da je demokratija isključivo zapadni prozvod!

(E, samo, nisam sigurna za šta stoje ove tri tačkice gore nakon vlast u Srbiji... :roll: )
 
Не прича ли Перо Луковић како је Србија у време Ђинђића "била у моди"?!? Па што нам онда нису укинули визе Луковићу!?
Није ли Коштуница проглашен за личност света 2000-те године?! Па што онда миленијумска личност не избори промену односа према нама? Значи да мога питања нису имала везе са људским правима и демократијом, већ са интересима разних сепаратиста и страним интересима који су се подударили са њиховим.
Па мора ли онда Србија бити демократска?!? Како видим, према нама имају исти однос...
 
Duh Sekire:
Не прича ли Перо Луковић како је Србија у време Ђинђића "била у моди"?!? Па што нам онда нису укинули визе Луковићу!?
Није ли Коштуница проглашен за личност света 2000-те године?! Па што онда миленијумска личност не избори промену односа према нама? Значи да мога питања нису имала везе са људским правима и демократијом, већ са интересима разних сепаратиста и страним интересима који су се подударили са њиховим.
Па мора ли онда Србија бити демократска?!? Како видим, према нама имају исти однос...

...aaaa gospodine Dushe,ne chini li Vam se da ste se o gospodina Lukovica ipak
premalo glorifikacijski spotaknuli,ili elaborirate svoje stavove na bazi njegovih nastupa
na raznim edukativno-promidzbenim tribinama.Tada se verovatno secate ,cenjenog doajena srpskog novinarstva,kada je svoje stavove zapenushano branio dok su mu
iz usta ispadali kompletni M/Z polni organi u kontinuiranom serijalu,valjda zbog
temeljite ubedljivosti...
:roll: :roll: :roll:
 
Arhangel NS:
Ако је 10% за независност, ми смо као држава пропали! Није нормално БИТИ ЗА НЕЗАВИСНОСТ, просто - противприродан блуд.

Ја сам на некој од тема већ написао да САД и ЕУ намерно отежавају ситуацију демократским странкама, логично, циљ им је да СРС преузме власт како би запад имао покриће за своје следеће потезе. Тешко би могли да објасне како демократска власт у Србији вечито није у праву, по оној "може се лагати и то може неко време, али се не може лагати све време".

Иначе, колико сам чуо, на Космету су се данас (симболика?) десили неки напади на објекте СПЦ...

Nije Arhengel nije vise niko zainteresovan za probleme na Balkanu.
Samo je nemoguce promeniti neke principe na kojima si gradio svoju politiku ako si velika sila,izmadju ostalog i zbog sopstvenog javnom mnjenja.Uz to pokazalo se da je politika pritiska daje najbolje rezultete prema Balkanu.Da nije bilo veliki pritisaka da li bi danas svi oni koji su isporuceni bili isporuceni npr Gotovnina ili ovi nasi.Tesko.Ne zele radikale na vlasti iz sveta jer nemaju potrebe za neka opravdanja prema za poteze Srbiji.
Hagf mora da se dovoede do kraja i Kosovo je resena stvar.Posle svi zele stabilnost.
bas zbog toga niko i nije odusevljen Milovom idejom za nezavisnost.Zele stabilnost u Evropi.
 
Duh Sekire:
Не прича ли Перо Луковић како је Србија у време Ђинђића "била у моди"?!? Па што нам онда нису укинули визе Луковићу!?
Није ли Коштуница проглашен за личност света 2000-те године?! Па што онда миленијумска личност не избори промену односа према нама? Значи да мога питања нису имала везе са људским правима и демократијом, већ са интересима разних сепаратиста и страним интересима који су се подударили са њиховим.
Па мора ли онда Србија бити демократска?!? Како видим, према нама имају исти однос...

Pa, nije demokratija u pitanju, uostalom, sam si rekao da su važni interesi i tu se slažem. Ali, zašto da nam neka pogrešna demokratija bude parametar! Demokrasko opredeljenje ne isključuje rešavanje ljudskih prava! To je čak nešto što s političkim opredeljenjem ne bi smelo da ima veze! Svaka (zdrava) politika mora a obezbedi najnužnije- pravo na život i egzistenciju što uopšte ne bi smelo da bude pitanje a sve ostalo su finese. Ako nije uspela do sada demokratska vlast a prava svih Srba u Srbiji i na Kosovu nije zaštitila ni prethodna, da možda (kojim slučajnim slučajem :) ) nemamo pogrešne ljude u politiKAMA a ne pogrešnu politiku!

A što se izvesne ličnosti godine tiče- od mene glas nije dobila ni te ni ijedne druge godine! (A nije ni Luković, njega bi dotični pre mogao dodatno da sankcioniše zbog količine obostrane ljubavi! :lol: )
 
_Milanche_:
Nije Arhengel nije vise niko zainteresovan za probleme na Balkanu.
Samo je nemoguce promeniti neke principe na kojima si gradio svoju politiku ako si velika sila,izmadju ostalog i zbog sopstvenog javnom mnjenja.Uz to pokazalo se da je politika pritiska daje najbolje rezultete prema Balkanu.Da nije bilo veliki pritisaka da li bi danas svi oni koji su isporuceni bili isporuceni npr Gotovnina ili ovi nasi.Tesko.Ne zele radikale na vlasti iz sveta jer nemaju potrebe za neka opravdanja prema za poteze Srbiji.
Hagf mora da se dovoede do kraja i Kosovo je resena stvar.Posle svi zele stabilnost.
bas zbog toga niko i nije odusevljen Milovom idejom za nezavisnost.Zele stabilnost u Evropi.

Скренуо бих ти пажњу на један процес који још увек није завршен. Ради се о албанском питању. Имаш једну добру тему о томе овде, на подфоруму.То је што се тиче твоје тврдње "да сви желе стабилност". Такође сам мишљења да се ради на успостављању радикалске власти у Србији, самим нечињењем уступака, уценама и уопште, одсуством слуха за слабе демократске институције.

Ја правим разлику између европских држава (не свих) и Америке. Не видим да ће у ближој будућности имати исте интересе, наше је да се наметнемо европским партнерима.
 
Arhangel NS:
Треба ли заборавити и окренути се "реалној политици" ?

Да ли све више размишљамо на начин "после нас - потоп" ?
"Милосрдни Анђео" - милосрдни или пали анђео ?
Погром свесрпског или "мирни просвијед косовара" због "убиства" три дечака?

Космет одлази, Косово долази... Оквир у коме ће "сви" имати једнака права. Чисто "демократско" питање, ништа више...
Ah, ali treba da zaboravimo. Jer, Sloba je umro, a oni su gađali Slobu. I sve je to zbog Slobe :lol:
 
Lexa:
Ah, ali treba da zaboravimo. Jer, Sloba je umro, a oni su gađali Slobu. I sve je to zbog Slobe :lol:

И то што кажеш...Слоба трчкарао по Србији, а ови никако да га погоде. Живахан био Ћобица.

И 17.марта 2004-те им се вероватно привиђао Слоба, па су га вијали по црквама и манастирима...Ех та колатерална штета, какав израз!
 
Anglosaksonska stoka....fashisti.



train14124ng.jpg


voz03he.jpg


train24126ft.jpg


train34125wu.jpg


aleksin28le.jpg


crkava8yo.jpg


bgzgrada0yx.jpg


rts6cc.jpg
 

Back
Top