Protest vojnih invalida

Grandfather

Primećen član
Poruka
772
Pitam se zašto uvek u senci nekih događaja koji uzburkaju javnost kod nas prođe neka državna podlost.
Oko pet stotina ratnih vojnih invalida okupilo se ispred Vlade Srbije zbog, kako su rekli, teških uslova u kojima žive. tražili su da novi zakon o njihovim pravima i nadoknadama ne uđe u skupštinsku proceduru jer bi, kako tvrde, njegovim usvajanjem invalidnine, koje sada u proseku iznose 16 hiljada dinara, biti manje za 20 odsto.
Mislim da je ovo stvarno dno dna a znam da grešim,ovi naši mogu i bolje.Ljudi koji više ne mogu sebi i porodici da obezbede egzistenciju svojim radom sad trpe i to da im i ovu crkavicu smanjuju a još ide i izjava
u vladi kažu da svi moraju da snose posledice tranzicije, pa i invalidi.
Pa zar oni već ne trpe posledice ne samo tranzicije.
 
Grandfather:
Pitam se zašto uvek u senci nekih događaja koji uzburkaju javnost kod nas prođe neka državna podlost.

Mislim da je ovo stvarno dno dna a znam da grešim,ovi naši mogu i bolje.Ljudi koji više ne mogu sebi i porodici da obezbede egzistenciju svojim radom sad trpe i to da im i ovu crkavicu smanjuju a još ide i izjava

Pa zar oni već ne trpe posledice ne samo tranzicije.



toliko o patriotizmu...borbi za otadzbinu i brigu o borcima....
 
taja:
videla sam ih danas ispred vlade...niko ih ne zarezuje ni za trulu sljivu...bruka i sramota
Sramota, nego šta! Bilo i biće ovde, nažalost. Neko b rekao ako bude njihovog protesta da će se bar neko iz vlasti trgnuti, ali ništa od toga. Zamazaće im oči i kraj.
Slabo se menjaju stvari ovde.
 
Grandfather:
A jel išao što je hteo ili morao?Trpaš sve u isti koš.Ako nemaš ništa pametnije da kažeš o ovoj temi onda bolje nemoj ništa.Ovo tvoje liči na "ko ih j..."
Taman posla ''ko ih j..'', šta ti je??? Dobar deo njih je išao jer su bili mobilisani. Da li se sećaš? Zamalo i ja '93 u decembru da zapalim u Vogošću! Vratili mi se drugari, ali šestorica u kesama, pa u VMA. Niko dobrovoljno, svi iz jedinice.
 
migud:
Zasto sta? Zasto jesu ili zasto nisu? Jom, nisu oni ratovali za/zbog Milosevica. Uozbiljite se ljudi, molim vas. Znate, u USA ima kretena koji tvrde kako su Srbi zapoceli oba svetska rata.

;-)
Zašto nisu, drugar...
Ljudi koji su direktno osetili šta znači rat i šta im je vlast i nadređeni namestili, shvatili su šta je i gde je zlo, istinsko zlo! Oni sigurno nisu plakali proteklih dana, a ni njihove porodice.
 
jomini:
Taman posla ''ko ih j..'', šta ti je??? Dobar deo njih je išao jer su bili mobilisani. Da li se sećaš? Zamalo i ja '93 u decembru da zapalim u Vogošću! Vratili mi se drugari, ali šestorica u kesama, pa u VMA. Niko dobrovoljno, svi iz jedinice.
Nije mi svideo tvoj prvi komentar,on mi je ličio na to.Žao mi je zbog tvojih drugara.Bez obzira kako se sada gleda na sve,sutra će možda drugačije,država bi morala da vodi računa o njima a i drugim invalidima a ne da gura problem pod tepih.Nek smanje poslaničke plate ako im je već frka.
 
Grandfather:
Nije mi svideo tvoj prvi komentar,on mi je ličio na to.Žao mi je zbog tvojih drugara.Bez obzira kako se sada gleda na sve,sutra će možda drugačije,država bi morala da vodi računa o njima a i drugim invalidima a ne da gura problem pod tepih.Nek smanje poslaničke plate ako im je već frka.
Ma ok, možda je komentar izgledao dvosmislen, ali ja sam video te vreće svojim očima, prljave i od krvi. I bi mi jasno. Nije mi potrebna veća tragedija (lična) da se prizovem pameti i vidim gde to vodi.
 
Jomini je u pravu, pa nisam ih ja oterao tamo. A ogromna većina ljudi je tamo išla na silu. Moj ćale je bio u Vukovaru, kratko vreme, ali je to ostavilo posledice na njega. Moji poznanici koji su stariji 10-ak godina od mene u to vreme se bili u vojsci i bili po ratištima u Hrvatskoj. Hoćeš li da ti kažem njihove reakcije na Slobu? A oni ljudi koji su bili danas na protestu kažu da su na silu poslati u rat.

Ne liči ovaj njegov komentar na : Ko ih ****. Nego stvarno niko ne obraća pažnju na njih. Bitno je da sve televizije po ceo dan trabunjaju o znate već čemu. To stvarno nije fer. I ovaj miloševićev pajtos koštunica je stvarno G O V N O. pa čoveče on nam donese najgori liberalni kapitalizam. Eto dokaza da desničari ne brinu o radnicima i siromašnima. Otud je i to u vezi sa ovim, što vecavestica pominje film 4.juli, pa u americi su stalno desničari na vlasti i vidite kako oni brinu za njih.

Ne znam kuda ova vlada vodi, prvo usluge kod lekara poskupljuju, penzionerima penzije jedva za preživljavanje, nezaposlenost , evo još sad i ovim ljudima smanjili penzije.

Dokle god postoji ovakav sistem svi ljudi koji nemaju političku moć će ispaštati.
 
jomini:
Zašto nisu, drugar...
Ljudi koji su direktno osetili šta znači rat i šta im je vlast i nadređeni namestili, shvatili su šta je i gde je zlo, istinsko zlo! Oni sigurno nisu plakali proteklih dana, a ni njihove porodice.

Mislis, zasto jesu?
Zdrava pamet nije plakala, ja hocu da verujem tako.
Nego, ja sam osetila sta je rat, ali ne onu stranu koju je osetio sin pokojnog gospodina, i evo sta ti mogu reci: Covek je istinsko zlo. Sta cemo sad? Mislis da mozes nesto promeniti?
Ista bi postavka figura bila da je umesto njega bio drugi "kralj".
 
migud:
Mislis, zasto jesu?
Zdrava pamet nije plakala, ja hocu da verujem tako.
Nego, ja sam osetila sta je rat, ali ne onu stranu koju je osetio sin pokojnog gospodina, i evo sta ti mogu reci: Covek je istinsko zlo. Sta cemo sad? Mislis da mozes nesto promeniti?
Ista bi postavka figura bila da je umesto njega bio drugi "kralj".
Rezon vođen logikom, svaka čast.
 
Strasno. Ali to se desava posle svakog rata .
Isto je i u hrvackoj i u bosni . Sve su to ljudi koji su 99%morali na front,a sad su teret svima i svi od njih okrecu ledja.
A sta je sa ovima koji su pobegli{dezertirali} sto je bilo krivicno delo u to vreme??
Kasnije su svi oslobodjeni krivice i ispali su mnogo pametniji {sto iskreno i jesu} od ovih mucenika koji protestvuju{opravdano} pred vladom.
Mamini i tatini sinovi su zapalili za bec,budimpestu,london itd..i tamo cekali kraj ludila po nocnim klubovima ,pufovima,kafanama.
Drzava je trebala od njih da naplati svaki dan dezerterstva i uplati u fondove tih nesrecnika ili da naplati od onih koji su ih amnestirali. Nebi to bilo resenje problema ali bi bila bar mala satisfakcija onima koji su krvarili za ovu zemlju. Oni treba da voze dzipove a ne vucibatine koje su smrkale kokain kraj bazena po Beogradu i Zemunu
 
Срамота, и од дебелих кретена из власти (шта зна Динкић шта је рат...), а и од овог кретенастог народа - људи су требали да салутирају ратним херојима кад су пролазили. Слажем, се да су финансије приоритет, али и морал је јако битан (ветерани у неким земљама седе у почасним ложама и поздравља их војска).

Р.Ѕ. Јомини, немој и ово да претвориш у ствар о Милошевићу, нема смисла (мислим, по ко зна који пут ће се ући у причу "рата не би било без Слобе" а то је вулгарно и нетачно поједностављено гледиште, као што знаш). И мени је жао твојих другара.

Поздрав, људи, морам да баталим интернет нардних дана, немам кад...
 

Back
Top