Ekologija u Pancevu

Lucca

Domaćin
Poruka
3.370
Sta mislite o ekologiji?Da li je potrebna?Imate li inicijative da se nesto pokrene?Mislite li da Pancevci zasluzuju i gram utrova koji udisu?Jeste li spremni da ucestvujete u akcijama koje mogu da uticu na promene vase zivotne sredine? :confused:
 
Ma dok se Beogradjani ne pobune,nista nece ni pokusati da srede,jer mi se ovde nista ne pitamo i niko nas ne slusa. Nadam se da ce posle ovoga sto su uradili novinari "Pancevc"-a,malo da ih prodrma (bar).
 
Ja mislim da je mnogima potrebno malo žešćeg trovanja da bi se ovamo pojavili i dali neko svoje mišljenje...Ovu sam temu postavila pre tri nedelje, samo da bih videla na kom je nivou svest ljudi koji posećuju ovaj forum i sa koliko ozbiljnosti shvataju čovekovu životnu sredinu, životna sredina se tiče svakog živog bića ili bi tako trebalo da bude...Nisam videla nikakve proteste, niko od ljudi nije izašao na ulicu i komentarisao javno, mene jedino zanima koliko bi ljudi koji su Pančevci podržali akcije protiv zagađivača?Da da niko te ni nesluša, šta da čuje kada svi ćute, jedino što rade pričaju između sebe uz kaficu...da li je neko nešto konkretno uradio?Nije ali postoji inicijativa, mogu vam reći da su pregovori u toku i možemo krenuti sa konkretnim stvarima...
 
srdjan_84:
Ja mislim da mi treba da dignemo neku bunu :) neki ustanak protiv svega toga da zapretimo da ce mo srushiti i rafineriju i sve ostalo ako ne stave neke filtere inace ce nam zivotni vek iznositi jedva 35godina
Jbtttttttttt.... Nabijem vam te filtere u... Ne ide to tako, nabijes filter na dimnjak i resio si problem, nije to kondom pa ga samo navuces i resis problem.
Do zagadjenja ne dolazi samo usled ispustanja materija, vec i prilikom istakanja barzi na Dunavu, kvara u procesu proizvodnje itd...
Jedini nacin da se sve sredi je da se celokupna Juzna zona u potpunosti remontuje i modernizuje.Realno...NEMOGUCE!!!
Velike se tu pare vrte, kao i pojedine politicke karijere..

Izvinjenje Lucca-i sto nisam ranije postovao na ovu temu, ali vec smo pricali o ekologiji u Pancevu pa me vec smorilo sve to.. :roll:
Podrzavao sam ranije proteste, marsirao do Rafnerije, izlazio na skolske proteste ispred Petrohemije, cak i neke akcije koje je organizovao egradjanin preko sajta www.pancevojemrtavgrad.co.sr ...
Ja sam vise nego svestan situacije, ali ne znam kako vise da se borim.. :?
 
nećeš umreti u neznanju. tačno vidiš šta udišeš jedino što treba da uradiš je da odvrneš tv i čuješ šta je u granicama normale. e to se vuče po ulicama pančeva u ogromnim količinama.
 
Samo da vam reknem jedan od komentara koji sam dobila kada sam bila u jednoj od banja od strane jednog lekara(necu imenovati da se odredjene osebe ne bih osecale prozvanim!):
"Vi Pancevci ste cudo od naroda!Stvarno ne znam kako ste jos uopste i zivi pored onolikog zagadjenja!"
 
Za sada imamo oko 6800 tužbi koje smo pokrenuli protiv zagađivača, idemo prema međunarodnom sudu...tužićemo Srbiju za vršenje genocida nad građanima u sred Srbije, mislim da se vlastima ovo neće dopasti...Miković je poludeo danas bio je veoma besan prema meni kada sam mu pružila hemijsku olovku, nije podpisao rekao je da će podpisati u kancelariji...smrad
 

Back
Top