koliko koshta sloboda?

Samo diplomatijom, dosta je vise oruzja, treba upotrebiti pamet, onu koju imamo i kroz istorijsko i kulturno nasledje, a ne placenu i potplacenu pamet.
PS
Bivsi ministar in.pos. sada se otvoreno zalaze za nezavisnost KiM
Sadasnji, znali sta radi, i sta mu je predhodni ostavio u nasledje, .............
 
Pitanje sam postavio strogo pragmatichno, to je nasha teritorija i ukoliko zelimo biti drzava moramo je shtititi. Postojanje teritorije i naroda nad kojim se ima kontrola su osnovne karakteristike drzave Ukoliko se nije u stanju ispuniti ta dva kriterijuma drzava prestaje da postoji. Zivimo li u jednoj kobajagi drzavi, drzavi-marioneti? Za mene je strashno to prihvatiti a deshava nam se pred nosom dan za danom.
 
Lucky Luck:
Prosto pitanje, interesuje me shta forumashi misle o tome da li Kosovo treba braniti po svaku cenu, oruzjem i zivotom, pa makar i protiv celog sveta?

kad sam vido naslov
:evil: :evil: :evil: pomislih na to da ce marko slobodno da prosheta beogradom i ostatkom srbije ovih dana :evil: :evil: :evil:

pa me neka muka vata...
vishe bes ustvari :twisted: :twisted: :twisted:

sveti vojo hvala ti za sve!
 
Lucky Luck:
Pitanje sam postavio strogo pragmatichno, to je nasha teritorija i ukoliko zelimo biti drzava moramo je shtititi. Postojanje teritorije i naroda nad kojim se ima kontrola su osnovne karakteristike drzave Ukoliko se nije u stanju ispuniti ta dva kriterijuma drzava prestaje da postoji. Zivimo li u jednoj kobajagi drzavi, drzavi-marioneti? Za mene je strashno to prihvatiti a deshava nam se pred nosom dan za danom.

Е, сад шта ти је ту прагматично појма немам. Ваљда би прагматичан приступ обухватио и неке процене, колико ја знам. Значи, не може се тако поједностављено гледати на ствари, пошто је и проблем Космета комплексно питање.

У сваком случају, ратна опција представља самоубиство нације, тако да нико озбиљан и не помишља на то...
 
Arhangel NS:
Е, сад шта ти је ту прагматично појма немам. Ваљда би прагматичан приступ обухватио и неке процене, колико ја знам. Значи, не може се тако поједностављено гледати на ствари, пошто је и проблем Космета комплексно питање.

У сваком случају, ратна опција представља самоубиство нације, тако да нико озбиљан и не помишља на то...
Ne, "ratna opcija" predstavlja veliko i strashno iskushenje, a "samoubistvo nacije" su bili i prvi i drugi svetski rat, prvi josh vishe. Postoji li tu izbor, i da li drzava sme da odustane od dela svoje teritorije? Lako je bilo francuzima da nikada ne priznaju samostalnost tamo neke africhke kolonije i elegantno reshe stvar. U principu danas Kosovo, sutra Vojvodina, prekosutra Rashka, naci ce se sigurno neko ko zeli i Shumadiju pa i Beograd. Smemo li to dopustiti?
 
migud:
Ja ovo pitanje ne mogu da povezem sa slobodom nas Srba... Eventualno preko one krilatice: "nebeski narod". ;-)
Pa imash 300.000 ljudi koji zive u prihvatilishtima ili pod "zastitom" KFOR-a, i josh nekih 8.000.000 koji su svakodnevno ucenjeni na ovaj ili onaj nachin. New govorim o nebeskim srbima, krilatica je besmislena, govorim o sasvim ovozemaljskoj problematici, o nashim ljudima, nashoj imovini i nashoj teritoriji. Znash li uopshte koliko dugo se izdvajao samodoprinos za Kosovo (recimo)?
 
Citat:
Original postavio Lucky Luck
Prosto pitanje, interesuje me shta forumashi misle o tome da li Kosovo treba braniti po svaku cenu, oruzjem i zivotom, pa makar i protiv celog sveta?


kad sam vido naslov
pomislih na to da ce marko slobodno da prosheta beogradom i ostatkom srbije ovih dana

pa me neka muka vata...
vishe bes ustvari

sveti vojo hvala ti za sve!

ma vazno care da si ti ubo sustinu pitanja i topika ...
blago li ti je...
 
naranvno da ne.
sta ce se kosovo promeniti ako se promeni granica.
vazno je da ljudi budu srecni tamo gde su a dali je to kosovo ili srbija nije bitno.

posto promena granica ne donosi srecu ... pozivam te da se aktivno ukljucis u propagiranje te ideje negde u okolini pristine, peci, ili bujanovca ( za pocetak, pa ako prezivis mozes i juznije )...
 
Lucky Luck:
Prosto pitanje, interesuje me shta forumashi misle o tome da li Kosovo treba braniti po svaku cenu, oruzjem i zivotom, pa makar i protiv celog sveta?

Mogu jednostavno da kazem da se STIDIM sto sam savremenik onih koji su izgubili Kosovo, jer za 100 godina ce istoriske citanke pisati da je to bilo pocetkom dvehiljaditih a nece biti mesta da u njima napomenu totalno pogresnu diplomatiju od Slobe na na ovamo.
Nisam desnicar i zelim da zivim u normalnoj i konacno resenoj po svim pitanjima zemlji ali cu svom trogodisnjem sinu ostaviti u amanet da ga sa svojom generacijom vrati ili da ostavi svom detetu taj isti testament. Pa valjda ce se naci jedna sposobna generacija da ratom ili diplomatijom povrati Kosovo. Jer ipak su se takva zavestanja ostavljala potomcima od 1389 do 1912. Godinu dana sam proveo na Kosovu 1992/93, sasvim dovoljno da ga zavolim za ceo zivot, jer kad prodjete kroz kapije Manastira Decani i osetite svu onu snagu da se odrzi kroz sve one vekove, to je nesto sto se ne zaboravlja.
Ne znam mozda i gresim, ali vreme ce pokazati !!!
 
Nazalost KiM se ne moze drugacije vratiti nego ratom. Svi znamo da su Siptari nerazumno divlje pleme, uz to napaljeno da je KiM njihova zemlja, tako da bilo kakvo mirno resenje jednostavno nije moguce.
I to ce se desiti, pre ili kasnije, KiM ce ponovo biti u sastavu Srbije, a kad se to desi, na Kosovu ce ostati najvise 200-300.000 siptara, jer ce se mnogi sami povuci kad shvate da je uragan krenuo.
E sad, po meni postoje dve mogucnosti
Prva je da Ameri, stare *****, okrenu curak(a i zbog nekih drugih razloga, jbg interes u prvom planu), i puste nas da resimo stvar, naravno uz njihovu medijsku podrsku i sve ostalo sto ide uz to, kako samo oni to znaju.
Druga je da u slucaju neke velike svetske krize i rata, kada ameri kao "zastitinici" sipaca ne budu u mogucnosti da ih vise stite, krenemo dole i zavrsimo posao, znaci bilo bi ono 1:1. I kao sto smo ovde vec apsolviral, i celu stvar treba tada resavati u stilu "sve sto ne pogine, ide preko Prokletija". A da, i da ne zaboravimo kineski zid na granici sa Albanijom - na greskama se uci.

I to bi bilo to, znaci ostaje nam da cekamo. Za to vreme, bolje da gledamo kako da se ekonomski i privredno uzdignemo, sto ce reci i vojno, a ne da se bavimo glupostima.
 
Знаш како су по Кос.Митровици УСА маринци делили Србима оружије које су нам одузели, чим шиптари запуцали побегли код нас.
Е ПА ПРЦ!!!!!
Нека се они мало заје*авају са њима
 
urospo:
Nazalost KiM se ne moze drugacije vratiti nego ratom. Svi znamo da su Siptari nerazumno divlje pleme, uz to napaljeno da je KiM njihova zemlja, tako da bilo kakvo mirno resenje jednostavno nije moguce.
I to ce se desiti, pre ili kasnije, KiM ce ponovo biti u sastavu Srbije, a kad se to desi, na Kosovu ce ostati najvise 200-300.000 siptara, jer ce se mnogi sami povuci kad shvate da je uragan krenuo.
E sad, po meni postoje dve mogucnosti
Prva je da Ameri, stare *****, okrenu curak(a i zbog nekih drugih razloga, jbg interes u prvom planu), i puste nas da resimo stvar, naravno uz njihovu medijsku podrsku i sve ostalo sto ide uz to, kako samo oni to znaju.
Druga je da u slucaju neke velike svetske krize i rata, kada ameri kao "zastitinici" sipaca ne budu u mogucnosti da ih vise stite, krenemo dole i zavrsimo posao, znaci bilo bi ono 1:1. I kao sto smo ovde vec apsolviral, i celu stvar treba tada resavati u stilu "sve sto ne pogine, ide preko Prokletija". A da, i da ne zaboravimo kineski zid na granici sa Albanijom - na greskama se uci.

I to bi bilo to, znaci ostaje nam da cekamo. Za to vreme, bolje da gledamo kako da se ekonomski i privredno uzdignemo, sto ce reci i vojno, a ne da se bavimo glupostima.


Ova prva varijanta nece biti moguca jer svi hoce sada stabilnost u ovom delu sveta tako da od toga nema nista
Sto se tice druge varijante ona je realno moguca ali samo u momentu ako dodje do velikog sukoba izmedju Hriscana i Muslimana u sklopu cega smo mi onda savezici Evrope i Amerike.Naravno pitanje je kad ce do toga doci (sigurno ne dok traju zalihe nafte).
Zato Amerikanci da bi to odlozili ili sprecili i tuku sve muslimanske zemlje koje pokusavaju da prave neko ozbiljno naoruzanje.
 

Back
Top