da li vas pljackaju u vrticu?

Зар није све то урачунато у месечну исплату вртића?
Ја немам такав проблем (дете ми иде у приватан вртић). Лепо каже Хелен - ништа од тога није обавезно, ... али јесте корисно!
 
Отприлике две трећине групе је ишло на енглески, али моја деца нису. За то време су се играле. Било ми је и скупо да плаћам, а ионако мислим да им то није било потребно. У позориште су увек ишле, узимале су дечије часописе, али не и све књижице и тричарије које су нуђене на продају у вртићу. Једноставно, направила сам избор и плаћала само оно што сам мислила да је добро и квалитетно.

Иначе, ја сам доживела другачију врсту неправде, јер сам као самохрана мајка са просветарском платом једина плаћала највећи износ за обданиште!? Група је бројала 30 деце и кад сам питала како је могуће да сам најбогатија, и да сви остали имају мања примања од мене, добила сам одговор да су сви остали НАПАКОВАЛИ своје просеке плата, а да сам једино ја донела прави просек плате!:?
Друга деца су углавном плаћала дупло мањи износ од мене.:roll:
 
aha jeste ,, meni pre neki mesec ukrali skijaske rukavice a baja koji je blagajnik u vrticu mi drpio sedam hiljada ,, ali ja imam PRIZNANICUUUU ,, moro da prizna lopov jedan lopvski ,, ali vidim to nije tema nego jutarnje vatanje za dzep ,,, pa da imaju taj ples i jos po nesto ,, i cesto vaspitacice daju domaci zadatak ustvari to je ono po programu vrtica sto bi trebalo one da rade sa decom ,, pa kao onda roditelji donesu svoje umotvorine ,, ??? ma ....
 
Ja imam blizance pa svaku od tih njihovih stavki placam duplo i uopste ne ispada zanemarljivo. Najvise me nervira sto moram onog Zeku(casopis) da kupujem po dva ista broja da bi ga oni prelistali i bacili. Sto se tice nepravde i placanja vrtica ja sam tako za svoje dvoje dece prve dve godin zbog birokratije placala najvise iznose i zaista mi je bio veliki taj trosak. Kad sam se pozalila nekom idiotu u predskolskojm ustanovi kako bi mi sa blizancima mogli da imamo makar neki popust on mi je pametno rekao da nas nije drzava terala da radjamo decu!!! Posle sam se ja naljutila i sredila stvar tako da ove dve zadnje godine placamo najmanji iznos, pa smo u proseku srednji...
Da ne spominjem sad one propagandne pamflete bela kuga i tako to...
 
Jao, mene ne plackaju u vrticu, mene pljackaju u skoli!!
Vise ne znam za sta sam dala pare, za sta nisam, koliko jos rata...
A sto uvaljuju deci neke knjige, koje pisci nemaju gde da prodaju!!!
Dete me je udavilo pred 8.mart da joj dam pare da mi kupi neku knjigu pesama o mami...
 
Стварно ... ти у школи нон-стоп нешто "музу" родитеље! Те ово, те оно, дај овамо, дај онамо ... мислим се, докле више, аман? Само што ми платимо оно што стварно треба, а не свакојаке глупости!
 
Па, МЕНИ је у интересу да моје дете седи у топлом и чистом, а ако држава већ то не обезбеђује кроз адекватно издвајање за уређење учионице, ја ћу радо да учествујем у финансирању тога. Моје дете је у питању, зар не?
 
Ne pljackaju nas. Na pocetku godine neki mali doprinos za kupovinu novih igracaka, knjiga i raznoraznih ucila. 3-4 puta godisnje pozoriste, 1-2 kratka izleta, 2 puta fotografisanje i to je to.
Sami kupujemo maske za maskenbal, a za Novu godinu sami donesemo neki pokloncic za koji naglase da treba da bude simbolican i ne puno skup.
 
Ja sam profesorica engleskog i ja mislim da nikoga ne pljačkam. Za osam časova mesečno po detetu dobijam 200 dinara. Mislim da roditelji nisu svesni koliko to vredi. Jedan privatni čas inače staje 350 dinara. Engleski je u grupama od po desetoro dece i radi se kvalitetno. Inače ja bih tražila više, ali odgovor je bio da roditelji nisu spremni da plate više.
 
Moje dete je krenulo u prvi razred i u mestu gde ide u skolu nemaju centralno grejanje nego neku jadnu pec na drva(na 10km od centra BG) koju cistacica nalozi ili ne i sva deca u razredu su od nvembra do marta bila u proseku 30 dana u skoli jer su bila bolesna, skola nema para da kupi bar elektricnu pec za decu, a u skoli se skupljaju od dece prihodi za izgradnju crkve. Pa nemam nista protiv crkve, ali daj prvo da se deca adekvatno zgreju i dobiju obrazovanje! I da od 28 deteta u razredu, nijedan roditelj se ne pobuni protiv grejanja, a ima 12 odelenja do 4 razreda, sto znaci sitna deca. Ja sam moje dete pre mesec dana prebacila u drugu skolu, a oni nek se smrzavaju kad je tako bolje!
 
malika:
Ja sam profesorica engleskog i ja mislim da nikoga ne pljačkam. Za osam časova mesečno po detetu dobijam 200 dinara. Mislim da roditelji nisu svesni koliko to vredi. Jedan privatni čas inače staje 350 dinara. Engleski je u grupama od po desetoro dece i radi se kvalitetno. Inače ja bih tražila više, ali odgovor je bio da roditelji nisu spremni da plate više.
Kod mog deteta u vrticu (drzavni) je bas odnos skole koja je odabrana za engleski nekorektan.
Moje dete vec dva tri meseca bude u vrticu na 1 do 2 casa engleskog mesecno, malo bolesna malo na putu i oni sve vreme uredno uzimaju po 1000 mesecno.
Meni je to malo bezobrazno.
 

Back
Top