Provale iz osnovne..., i srednje..., ma provale iz zivota...

either way, ne shvataj sve bukvalno xD

Svaka reč je dobar objekat za vezanje omče.
Zapravo, najdraže su mi ove koje ne bi trebalo da se bukvalno shvate, s njih se omča najteže skida.
Doduše, ti si navikao na one prozirne tekstove gde možeš komotno izbaciti četvrtinu sadržaja, a da se i dalje ne poremeti smisao.

Mada, iskreno, treba razneti mozak onima koji dođu ovde sa nekom anegdotom iz svog života

To i jeste poenta teme.
Dakle, onaj ko posećuje temu, a ne donosi anegdote iz svog života, ima nameru da se bavi anegdotama iz tuđih života.
To mi je nekako... jadnije.

nije me bilo odavno, sad moram nadoknaditi propušteni hejt :)
 
Najgore je to što govorim iz iskustva :mrgreen: Prošlog leta smo okupirali ortakov stan dok su njegovi bili na moru
Već prvo veče je on uspeo da baci telefon u wc šolju i pesnicom da napravi rupu u sopstvenim vratima, ja da sjebem ruku na ventilatoru, jedan lik je nogu ili koleno sjebo spavajući između fotelja, a drugi se spuštao niz gelender sa trećeg sprata do kraja :lol:
Pila se votka u mešavini sa guaranom i borovnicom, i zaječarsko pivo... i pikali smo danonoćno Mortal Kombat :cool: To je sve bilo kul tih nekoliko dana, a onda su došle neke bičarke i od tada baš i nije bio neki provod do daljnjeg, začudo xD
 
JA SE SECAM KAD SAM BIO U 6 RAzEDU OSNOVNE. KAD SMO NA casu istorije gledali neki istorijski film preko projektora.. dok smo gledali moj drug je mlatarao crvenom kutijicom od tic tac . i ta crvena svetlost se odbila o zid, kad je to nastavnik primetio on jerekao ko ima laser :per: i kaze da nije corav i da je vidio laser :rotf: . i krenio svima da nam smanjuje ocene ali zvonilo je pa smo mu tokom nekolko casova objasnili sta je bilo. i sto je najveca fora kad su roditelji dolazili da se zale zasto kaznjava ucenike zbog lasera on im je odgovarao da nije bio laser a nama kaze da je bio laser. :rotf: :rotf: :rotf: :rotf: :super:
 
JA SE SECAM KAD SAM BIO U 6 RAzEDU OSNOVNE. KAD SMO NA casu istorije gledali neki istorijski film preko projektora.. dok smo gledali moj drug je mlatarao crvenom kutijicom od tic tac . i ta crvena svetlost se odbila o zid, kad je to nastavnik primetio on jerekao ko ima laser :per: i kaze da nije corav i da je vidio laser :rotf: . i krenio svima da nam smanjuje ocene ali zvonilo je pa smo mu tokom nekolko casova objasnili sta je bilo. i sto je najveca fora kad su roditelji dolazili da se zale zasto kaznjava ucenike zbog lasera on im je odgovarao da nije bio laser a nama kaze da je bio laser. :rotf: :rotf: :rotf: :rotf: :super:

Hhahahahahahahhahah laser a nije laser hahahahahahahahah
 
Prvi semestar na fakultetu, učim Teoriju države, kako koji citat, tako ja pogledam u fusnotu, ne bih li se upoznao sa imenima. Ona poznata imena preskačem, nepoznata beležim, da bih ih pronašao na wikipediji i video ko su, šta su, čime se bave. U mnoštvu onih koji su se bavili državom, najveću mi je muku zadao čuveni Ibidem, najčešće citirani filozof, sociolog, pravnik, književnik i šta sve ne, a da mu nikad nijedno delo nije navedeno. Mišljah da je neki srednjovekovni mudrac što je svu mudrost pretočio u jedno opštepoznato delo pa nema potrebe ni da se navodi naziv dela. I, tako, ne nađoh ga na wikipediji. Kasnije saznah da taj nikad nijedno delo nije napisao, već se uvek prišlepa nekome, pa prestah tražiti. Samo originalne filozofe cenim, prepisivače nikako. :)
 
Prvi semestar na fakultetu, učim Teoriju države, kako koji citat, tako ja pogledam u fusnotu, ne bih li se upoznao sa imenima. Ona poznata imena preskačem, nepoznata beležim, da bih ih pronašao na wikipediji i video ko su, šta su, čime se bave. U mnoštvu onih koji su se bavili državom, najveću mi je muku zadao čuveni Ibidem, najčešće citirani filozof, sociolog, pravnik, književnik i šta sve ne, a da mu nikad nijedno delo nije navedeno. Mišljah da je neki srednjovekovni mudrac što je svu mudrost pretočio u jedno opštepoznato delo pa nema potrebe ni da se navodi naziv dela. I, tako, ne nađoh ga na wikipediji. Kasnije saznah da taj nikad nijedno delo nije napisao, već se uvek prišlepa nekome, pa prestah tražiti. Samo originalne filozofe cenim, prepisivače nikako. :)

Čekaj, kakve ovo veze ima sa provalama? Gde je tu provala, ne kapiram?
 
Ne lupetaj, keve ti. Napisao si neku budjavo-pretencioznu priču o materiji koju izučavaš i kako si skontao da si se zajebao oko nekog tamo kvazi filozofa dok si izučavao, i to ti je provala. I još od toga praviš višu matematiku, "sve u svoje vreme" i slično.

Hahahaha

Radi se o tome da Ibidem nije nikakav filozof, kao što sam ja mislio, već se na taj način označava da se radi o istom autoru i delu iz prethodnog citata. Recimo, pozivaš se na Platona dva puta uzastopno pa da u fusnoti ne bi pisao oba puta Platon, Država, BIGZ 1976. godine, 182. strana, ti napišeš drugi put - Ibidem, 182. strana.

Nadam se da si shvatio. Sebi sam smešan, ali, ja sam bio brucoš. Ti si, ipak, stariji, tako da me čudi što ne znaš. Tim pre što si ovako slikovit u izražavanju - "buđavo-pretenciozna priča". :)
 
Ah, kakav bedan pokušaj. Ništa ti nisi shvatio, što dokazuje tvoja pretposlednja poruka i "neki tamo kvazi filozof". A, ako ćemo o smislu teme, ti si svojim smislenim komentarima sigurno zaslužio funkciju usmerivača. :lol:

Nego, šta se sa tobom dešava? Ja ne posećujem često forum, pogotovo ovaj pdf, ali sećam se da sam imao utisak da se iza tvog nika skriva pametan momak još pre 2-3 godine kad si mi na pdf Književnost slao pesme kako bih ti dao kritiku. Međutim, u poslednje vreme kad te god sretnem, razočaraš me nekim infantilnim stavovima i pubertetskim nastupima. Ja i dalje verujem da su ovi tvoji maliciozni nastupi zapravo ekces, marginalna pojava, a da si i dalje ispod površine onaj stari. Jer, sve i da se na ovoj temi pišu najveće moguće budalaštine, siguran sam da ti imaš prečih i korisnijih poslova od ovakvog komentarisanja. Naravno, meni ne smeta, tim pre što sam sebe izvrgavaš ruglu, ali ovo ti govorim kao prijatelj.

Pozdrav! :)
 
Ne sećam se toga oko pesama, moguće i da sam slao, volim ja da pišem. Ne znam na šta misliš pod infantilnim stavovima i pubertetskim nastupima, jbg meni je forum sprdnja u obe varijante, čak i da ispadnem nekad pametan nisam se trudio da takav budem nego je ispalo tako, a pubertetski nastupi su mi svakako bliski i u javnosti i ovde, ja još uvek mentalno nisam izašao iz puberteta niti planiram. Nisam ispod površine stari, ja sam sebi uvek isti, niti su to neki ekcesi, prosto pišem ovako ili onako, nebitno je. Imam prečih poslova od komentarisanja naravno (kao i svi mi), ali forum je tu za zezanje i šta sad.

Sam sebe izvrgavam ruglu? Govoriš mi to kao prijatelj? :lol: Ne vidim kako sebe izvrgavam ruglu na nekom tamo forumu (a sve i da izvrgavam briga me), a kao prijatelj teško da možeš da mi govoriš jer se ne poznajemo. Mada ja i u realu ne volim kad me neko savetuje i usmerava, ali 'prijateljsko usmeravanje' na forumu je tek smehotresno. Pre ćeš ti sebe da izvrgneš ruglu ovakvim mega-ozbiljnim nastupima (kao kad si pisao o svojim planovima da menjaš svet filozofijom itd), nego ja svojim besmislenim upadicama. Mada i da izvrgneš ruglu samog sebe šta te briga u konačnom, ovo je opet samo forum, pa to ništa ne znači.

Pozdrav! :)
 

Back
Top