Posni kolaci

smeh:


Sve sam pregledala ali slabo posni kolaci,samo slana hrana a to vec sve znam i imam recepte
 
mackica ns:
E, baš o tome razmišljam:lol:
Meni treba smao recept za Mladenčiće. Ako se uopšte tako zovu ti kolači koji se prave za mladence:? [/QUO

Ja imam jedan recept
1/2 kg.brasna
2kas.ulja
25gr(pola paketa)kvasca
1 kasika secera
malo soli i malo meda

Mislim da kolacice treba takodje premazati medom pre pecenja da budu slatki.

Valjda ce nam neka proslogodisnja mlada dati jos neki dobar recept,pa da ispadnu kako valja
 
Evo, ja sam izguglala neki:wink:
Mladencici
Posna varijanta:
Rastopiti kvasac u malo mlake vode i dodati kasicisu secera. Kada kvasac zapeni prebaciti u mikser i dodati jos 2.dl mlake vode, 2-3 kasike secera, koru od jednog limuna, malo ulja i brasna po potrebi u koje se stavi malo soli. Miksira se testo (ili lupa varjacom) dok se ne odvaja od posude ili dok se ne napravi lopta. Testo se prebaci na dasku pa se razvije na debljinu prsata. Premaze se sa margarinom koji nije sa mlekom i preklopi kao knjiga. Ostaviti pola sata da nadodje. Premazati jos dva puta i ostaviti po pola sata da nadodje. Zatim razviti koru debljine prsta, izvaditi cetrdeset pogacica i ostaviti u plehu da nadodju *potrebno je da ne ostane testo vec u zadnju staviti svo testo). Kada nadodju pecio na 220 stepeni i kada je gotovo vruce premazati sa medom.

Mislila sam sutra da se dam na planiranje jelovnika, pa ću sve da napišem:wink:
 
u prote mateje ..hm izmedju prol. brigada i slavije pa sa leve strane kad gledas nadole

imash chachane

oni imaju odlichne kolace i posne i mrsne...

i jeftiniji su od ostalih.... ne znam sad koliko je da li je 350 josh ili vise ali je jeftinije.. tj skuplje ne jeftinije da je poskupelo alikolaci su odlichni

(imaju i torte ali u stvari jedan fil pa to na vise nacina..hm... kao mnogo torti a u stvari jedna ; ))) bar je takvo iskustvomozhda nije...ali ima jedna ok torta sa mnogo fila i malo kore..)
samo moras nekad da narucis kad je frka i rade samo petak'sub'nedelja u neko doba

to ako nisi znala mada mnogi znaju :I
 
Posne kiflice s pivom:
3 sojice piva, 3soljiceuja, 750 gr brasna. Zamesiti testo,odmah razvaljati koru, praviti kiflice koje se mogu filovati dzemom,orasima i sl. Ispeci> Pecene umakati u sirup ukuvan od 280gr secera i 1/2l vode< pa valjati u kokos ili orahe>
 
mahamaja:
Posne kiflice s pivom:
3 sojice piva, 3soljiceuja, 750 gr brasna. Zamesiti testo,odmah razvaljati koru, praviti kiflice koje se mogu filovati dzemom,orasima i sl. Ispeci> Pecene umakati u sirup ukuvan od 280gr secera i 1/2l vode< pa valjati u kokos ili orahe>
:D
Ovo je bilo jednom ne nekoj TV emisiji i ja posle pravila nekoliko puta. Super je.
Problem je je recept jednostavan, pa sam mislila da ću zapamtiti - ali kako dugo nisam pravila, zaboravila sam ga. :?
Hvala ;)
 
је л младенци испадну као погачице само испадну слатки
као неки жу жу

мора посно на ћирилици
 
smeh:
:D
Ovo je bilo jednom ne nekoj TV emisiji i ja posle pravila nekoliko puta. Super je.
Problem je je recept jednostavan, pa sam mislila da ću zapamtiti - ali kako dugo nisam pravila, zaboravila sam ga. :?
Hvala ;)

Jesu, odlične..:wink:...Moj recept je sličan:

- 4 kafene šoljice ulja, 2 iste šoljice piva, 1 prašak za pecivo, kora od 1 limuna, 550 gr.brašna.

Sve se dobro umesi i napravi 6 loptica. Svaku lopticu podeliti na 8 delova i oblikovati ih u trouglove. Filovati polovinom oraha i peći.
Sirup: 1/2 kg. šećera skuvati u 1/2 lit. vode, staviti parče limuna.
I pravilo vruće na hladno, podrazumeva se.
 
mackica ns:
Evo, ja sam izguglala neki:wink:
Mladencici
Posna varijanta:
Rastopiti kvasac u malo mlake vode i dodati kasicisu secera. Kada kvasac zapeni prebaciti u mikser i dodati jos 2.dl mlake vode, 2-3 kasike secera, koru od jednog limuna, malo ulja i brasna po potrebi u koje se stavi malo soli. Miksira se testo (ili lupa varjacom) dok se ne odvaja od posude ili dok se ne napravi lopta. Testo se prebaci na dasku pa se razvije na debljinu prsata. Premaze se sa margarinom koji nije sa mlekom i preklopi kao knjiga. Ostaviti pola sata da nadodje. Premazati jos dva puta i ostaviti po pola sata da nadodje. Zatim razviti koru debljine prsta, izvaditi cetrdeset pogacica i ostaviti u plehu da nadodju *potrebno je da ne ostane testo vec u zadnju staviti svo testo). Kada nadodju pecio na 220 stepeni i kada je gotovo vruce premazati sa medom.

Mislila sam sutra da se dam na planiranje jelovnika, pa ću sve da napišem:wink:

Kiselo testo sigurnije je lupati varjačom...:wink: I mladenčiće je bolje premazati uljem. Pre nego što ih namažem medom, napravim im u sredini udubljenje i tu stavim zrno suvog groždja, a medom ga samo zalepim..:lol:.
 

Back
Top