Dve Srbije...

E

eIvin

Gost
Svi smo bili svedoci ponašanja pojedinaca ovih dana,
jedni su se pokazali jedanaestog drugi dvanaestog dana ovog meseca...
Razmišljao sam o tome i uvideo da definitivno postoje dve Srbije,
kvazi-nacionalistička i kvazi-demokratska,reprezenti su pokazali svoje pravo lice...
Mene zanima šta se desilo sa normalnom Srbijom?
Na stranu ekstremi,koji nas ovde preplavljuju svakog dana,
zašto su normalni u manjini?
Zašto je tako malo onih koji su zadrzhali ljudskost
prilikom komentarisanja dva pokojnika?
Počeću da mislim da smo zaslužili sve što nam se izdešavalo
,izgleda da dobar deo ovog naroda,nažalost,nije za bolje...
:idea::-(
 
Dobro se pitas, i ja se pitam, ovo ce da traje, stace samo neznam kada, ali mora stati.
Deobe su se samo nastavile, a traju i pre nas, idu sa kolena na koleno, koji usud je nad nama.
Sta mi ostavljamo svojoj deci,..............
 
...a sta si ocekivao kad imamo vlast koja zarad svojih interesa, ili tudjih, svejedno, rado ovo sto radi...osudjuje bez sudjenja, podstrekava nasilje i podele u zemlji
... pa onaj blentavi ministar inostranih poslova prica kako ga je Milosevic jurio da ga ubije a ministar policije kaze nema osnova za takve tvrdnje...i sta ce onda narod nego da se poziva na jednog kad trazi linc a na drugog kad ga brani :)
...pa kad se na to dodaju svi oni kojima su drugi uvek krivi zato sto su gubitnici ali ih niko ne slusa pa se lece po forumima stvarno se moze steci takav utisak
....ma pobedicemo mi posteni :)
 
Ma,ne zagovaram ja tezu o dve Srbije...samo zanimljivo je da su zagovornici te teze i sa jedne i sa druge strane u suštini isti...:D
Ako razumeš šta hoću da kažem,ne znam koliko si čitao šta se pisalo po forumu tih dana...
 
Postoji Elvine i treća Srbija.Postoji ali ne može da dođe do izražaja,jer to je građanska,civilizovana Srbija.S obzirom na to da nije medijski a ako hoćeš i forumski interesantna o njoj se malo govori.
Čini mi se da je i bolje tako.
Dok se raznorazne spodobe nameću u svim vidovima ekstremizma,ova ,Treća Srbija ne opterećena i slobodna živi, radi ,diše...
I kad se oslobodimo okova prošlosti,stega partijske pripadnosti,samodovoljnosti i političara koji su na ovaj ili onaj način opterećeni nasleđem bivših režima....Svanuće i ovde.
 
Kada ovako krene tema, lepo i lagano, sa uvazavanjem i postovanjem onoga koga ne vidis ali ga vidis kroz slova i tekst, meni milo, pa da je deset Srbija ja osecam onda onu jednu jedinu, Majku Srbiju.
 
Opanak
ma glupost je drčiti se i plivati druge koji ne misle kao ja ili ti . ili kao neko treći.
To što nisam recimo Radikal ili Demokrata ne znači da ne volim Srbiju.Pa ja sam tu rođen,tu živim,odgajam decu.
Kad sve ,bez emocija sagledaš jasno se vidi da su razlike u nijansama u pogledu vizije Srbije u budućnosti.
Problemi nastaju kada počne pozivanje na ne tako davnu prošlost.
 
lider:
Postoji Elvine i treća Srbija.Postoji ali ne može da dođe do izražaja,jer to je građanska,civilizovana Srbija.S obzirom na to da nije medijski a ako hoćeš i forumski interesantna o njoj se malo govori.
Čini mi se da je i bolje tako.
Dok se raznorazne spodobe nameću u svim vidovima ekstremizma,ova ,Treća Srbija ne opterećena i slobodna živi, radi ,diše...
I kad se oslobodimo okova prošlosti,stega partijske pripadnosti,samodovoljnosti i političara koji su na ovaj ili onaj način opterećeni nasleđem bivših režima....Svanuće i ovde.
Potpisujem ovo! ;)
 
opanak:
Dobro se pitas, i ja se pitam, ovo ce da traje, stace samo neznam kada, ali mora stati.
Deobe su se samo nastavile, a traju i pre nas, idu sa kolena na koleno, koji usud je nad nama.
Sta mi ostavljamo svojoj deci,..............
Patriote - Izdajnici. ;)

I meni se smuci kada vidim tu idiotsku podelu Srbije na dva dela.
 
lider:
Opanak
ma glupost je drčiti se i plivati druge koji ne misle kao ja ili ti . ili kao neko treći.
To što nisam recimo Radikal ili Demokrata ne znači da ne volim Srbiju.Pa ja sam tu rođen,tu živim,odgajam decu.
Kad sve ,bez emocija sagledaš jasno se vidi da su razlike u nijansama u pogledu vizije Srbije u budućnosti.
Problemi nastaju kada počne pozivanje na ne tako davnu prošlost.

Mr.Lider, respect! :cool:
 
izvini te sto vam prekidam ali bih pre nego sto udjem u raspravu sa vama voleo da odete na odeljak REGIONI i pogledate temu MORTO I SERBI!!! i da vidite slike na istoj! jer sad da vam bilo sta kazem ne bi me najbolje razumeli
 
ZLI PORUCNIK
Pregledao sam i ono je strašno.Ne treba ti bolji motiv da dve Srbije utuve u glavu da samo prvom ili trećom ali UJEDINJENOM Srbijom po pitanju Kosova možemo da se izborimao sa sotonama.
 
Arhangel NS:
Добро, хајде неко нека представи те "две Србије", ко представља коју?

Pronađi teme o Đinđiću i Miloševiću pa izaberi sa svake po troje koji najljigavije i najprimitivnije pljuju po pokojniku,i dobićeš po tri tipična predstavnika svake strane...;)
Kvazi-nacionalisti i kvazi-demokrate u suštini ista bagra...:D
 
samo sto "kvazi-demokrate" nisu odgovorne za inflaciju,bedu,nastvak komunisticke doktrine,ratove i gubitak istih,prebijanje studenata,laziranje izbora,politicka ubistva....to se malo gubi iz vida kad se kaze kako su svi oni isti...nece bas tako biti...
i ne mislim da nam je potrebno neko vestacko jedinstvo;mnoge stvari funkcionisu jedino i najbolje u pluralizmu...druga je stvar sto,jos dugi niz godina nece u srbiji moci da se uspostavi osnovni konsenzus oko bazicnih stvari kako srbija i nase drustvo treba da izgleda,a koji je neophodan da bi govorili o bilo kakvom jedinstvi...za pocetak,ajmo ustav...
 

Back
Top