novi bukvar

Svabov

Buduća legenda
Poruka
25.294
Kako izgleda novi bukvar?

Slovo C:

iznovogbukvara2wp.jpg


bas me zanima ko je autor ove bolesti...
vidim da je kod nas nazi propaganda grdno okasnila....
 
Па јес', али ко се васпитава у оваквом духу теже ће сутра прихватити геј параде и самооптуживање за геноцид.
 
Знаш како, и мени неке стварои делују логично, рецимо не мора жена да робује породици, деци... Али кад погледаш да се онда губи воља за опстанком, у смислу да породица спадне на 1,4 детета; 2,1 је неопходно за просту репродукцију; зна се ко има 3,0 и више ... поставља се питање - ко онда побеђује?

Дарвин се често погрешно тумачи. Он је рекао да опстају 'fittest' буквалан превод би био најуклопљенији, а ја кажем најбоље прилагођени. Дакле не опстаје оно што је "напредније", "лепше", "боље", мада је нама често то тако изгледало. Оног момента кад је почело као лепо и боље да нам изгледа нешто што није природно...
 
Ја не идем често у цркву. Неколико пута годишње. Није реч о религији, већ о цивилизацијским вредностима. Добро је што питаш. Није срамота не знати. Нико се није научен родио. Па погледај:
http://sr.wikipedia.org/wiki/Футуро....B8.D1.98.D0.B5:_G.C3.B6tterd.C3.A4mmerung.29

"Истраживања показују да људи гаје велике фамилије из две групе разлога – религиозних разлога и бриге за властиту егзистенцију у старости. Европски систем је уклонио оба разлога. Европске владе су суочене са колапсом популације учиниле фаталан корак – отворили су врата муслиманској имиграција. Иако аутор не гаји неки анимозитет према исламу, он наводи горку реалност да европска и муслиманска култура једноставно нису компатибилне..."
 
Duh Sekire:
он наводи горку реалност да европска и муслиманска култура једноставно нису компатибилне..."

Hmmm...

Ne bih da se pravim pametan , ali ovo se izgleda pokazalo skoro kao istinito posbno kada je rijec o karikaturama poslanika Muhameda koje su svjetlo dana ugledale u Danskoj, a na osnovu toga ova teza se pokazala ispravnom..

Sto se tice same teme.. Naslov ili ti text na slici je bas onako nametljiv i neprilagodjen, jer, pazite situaciju kada jedno dijete druge vjeroispovijesti mora da se sluzi takvim udzbenikom, sta onda????
 
Ovo je sramota. Ne sme da se mesaju vera i skole. Ne smemo da zatucujemo nasu decu, ona moraju da imaju pravo na slobodno razmisljanje. Ja cu mom detetu cim bude zrelo da kazem da moze da bira koju god religiju hoce ili da bude ateista.
 
И сам сам преферирао секуларизам, и даље сам за могућност избора, бар за мене, али кад сам прочитао неке мрачне прогнозе замислио сам се... Мислим, да ли желимо да будемо преплављени као Европска Унија?
 
jbt,strasno...sta oni uce decu...sad verujem cedomiru kad kaze da je potrebno vise interneta a manje kandila u skolama...sta je sledece? naterace ih da se mole pred nastavu? ili da ih uce kako se kleci pred ikonama??? grozno...da mu *ebem mater ko je napisao ovaj bukvar...cuj,roditelji mu nisu zdravi? smrda smrdljivi...jebeni bolesnik,on ce da vredja okolo ljude...glupa masa zatucana
 
Неки Римљанин је рекао, сад не знам тачан цитат али своди се на ово: Оно што је код других лошем страх од богова, код Римљана је добро јер народ тера дисциплини...
Овај цитат знам међутим напамет: "Да не бисмо средствима културе изгубили саму културу, потребни су, с времена на време, рецидиви дивљаштва", Фридрих Ниче.

Дакле, дај Боже да се Срби сложе, обоже и умноже!
Клерофашистички, домаћински концепт, Србија тринаестог века ;)
 
Duh Sekire:
Неки Римљанин је рекао, сад не знам тачан цитат али своди се на ово: Оно што је код других лошем страх од богова, код Римљана је добро јер народ тера дисциплини...
Овај цитат знам међутим напамет: "Да не бисмо средствима културе изгубили саму културу, потребни су, с времена на време, рецидиви дивљаштва", Фридрих Ниче.

Дакле, дај Боже да се Срби сложе, обоже и умноже!
Клерофашистички, домаћински концепт, Србија тринаестог века ;)

pa imali smo ogromne recidive divljastva devedesetih...i nije nam nesto popravilo kulturu...uostalom,nice nije na to mislio...al ajde,tumaci ti kako hoces,ionako si svu pamet posisao iz wickipedie
 
Obersturmfuehrer:
Kako izgleda novi bukvar?

Slovo C:

iznovogbukvara2wp.jpg


bas me zanima ko je autor ove bolesti...
vidim da je kod nas nazi propaganda grdno okasnila....

Мислим да би било КОРЕКТНО од Тебе да наведеш одакле си цитирао наводни буквар, наведи ЧИЈЕ је издање, КО је писао тај буквар и за КОЈУ ШКОЛУ, као и за КОЈУ ДРЖАВУ ??? 8-)

Овако делује као атеистичка провокација.
 
eremita:
Мислим да би било КОРЕКТНО од Тебе да наведеш одакле си цитирао наводни буквар, наведи ЧИЈЕ је издање, КО је писао тај буквар и за КОЈУ ШКОЛУ, као и за КОЈУ ДРЖАВУ ??? 8-)

Овако делује као атеистичка провокација.

cak i eremita misli da je bukvar degutantan...svaka cast
 
eremita:
Мислим да би било КОРЕКТНО од Тебе да наведеш одакле си цитирао наводни буквар, наведи ЧИЈЕ је издање, КО је писао тај буквар и за КОЈУ ШКОЛУ, као и за КОЈУ ДРЖАВУ ??? 8-)

Овако делује као атеистичка провокација.

eto i ja da se slozim sa Emeritom,takodje mislim da ovo nije zvanican bukvar ministarstva prosvete republike Srbije ali da neko zeli da to ljudi pomisle.
 
serb_pagan:
jbt,strasno...sta oni uce decu...sad verujem cedomiru kad kaze da je potrebno vise interneta a manje kandila u skolama...sta je sledece? naterace ih da se mole pred nastavu? ili da ih uce kako se kleci pred ikonama??? grozno...da mu *ebem mater ko je napisao ovaj bukvar...cuj,roditelji mu nisu zdravi? smrda smrdljivi...jebeni bolesnik,on ce da vredja okolo ljude...glupa masa zatucana

a takodje bih se slozio i sa Paganom i sa Cedomirom oko nekih stvari gore navedenih

Izgleda da sam poceo da se slazem sa svima :)
 
crow:
Zbog Crkve smo brate opstali kao narod! Ja ne verujem u Boga, ali svaki put cu saslusati vecinu nasih episkopa sta imaju da kazu jer su oni najsmireniji i ne protive se nicijoj politici niti je podrzavaju. Dalje imaju svoj sistem vrednosti koji je jos uvek na zavidnom nivou. Jos jedna veoma vazna stvar je da su ti ljudi intelektualci za primer, skolovani i nacitani!
Ako je moguce da izbegnete komentare o nedavnom skandalu sa episkopom Pahomijem!
 
serb_pagan:
jbt,strasno...sta oni uce decu...sad verujem cedomiru kad kaze da je potrebno vise interneta a manje kandila u skolama...sta je sledece? naterace ih da se mole pred nastavu? ili da ih uce kako se kleci pred ikonama??? grozno...da mu *ebem mater ko je napisao ovaj bukvar...cuj,roditelji mu nisu zdravi? smrda smrdljivi...jebeni bolesnik,on ce da vredja okolo ljude...glupa masa zatucana

Па што се Твој Чедоид није згрозио када је и њега и остале овдашње марионете позвао Вашингтон НА МОЛИТВЕНИ ДОРУЧАК :razz:
 
eremita:
Па што се Твој Чедоид није згрозио када је и њега и остале овдашње марионете позвао Вашингтон НА МОЛИТВЕНИ ДОРУЧАК :razz:

pa znaci da je chedomir neki faktor,cim ga je predsednik bush zvao na tradicionalno okupljanje najuglednijih gradjana sveta...a zove i neke vladike SPC,to si zaboravio...
 
serb_pagan:
pa znaci da je chedomir neki faktor,cim ga je predsednik bush zvao na tradicionalno okupljanje najuglednijih gradjana sveta...a zove i neke vladike SPC,to si zaboravio...

Да те подсетим... то је било давно у време пок.Зорана Ђинђића... а Чедоид никада није био "неки фактор" него вечити прилепак са челом од 2 сантиметра... сада га НИКО не зове.

За владике СПЦ је нормално да оду ЈЕР ОНИ СЕ МОЛЕ БОГУ... него не прави се "тоша" па одговори ЗАШТО СЕ ТВОЈ ЧЕДОИД НИЈЕ ТАДА ЗГРАЖАВАО НАД КАНДИЛОМ И МОЛИТВОМ... И НЕ САМО ОН... какви бедници... :roll:

п.с. ако не можеш да одговориш на питање боље ћути... а не да завлачиш на "други колосек"
 

Back
Top