Pet Bjukenen o agresijama Amerike

Duh Sekire

Iskusan
Poruka
6.686
И тамо где Сунце залази, нађе се понеко да мисли својом главом. Тако сам недавно прочитао књигу “Смрт Запада” (лепог ли наслова) Патрика Бјукенена. Има тамо доста застрањивања, претеривања око ствари које нису битне или пренебрегавања веома битних ствари. Али са овим што ћу пренети се скоро у потпуности слажем.

Супротставите се сваком ширењу НАТО-а. Некада одбрамбени савез са циљем да спречи окупацију Западне Европе од Стаљиновог царства, НАТО је претворен у неоимперијалистички блок, који сада тврди да има право да нападне и окупира мале нације, као што је Србија, у име демократије и људских права. Оснивачи би се стидели због онога што су Клинтон и Олбрајтова учинили Србима . Та мала нација нас није напала, није нас угрозила, није желела да ратује са нама. Па ипак, ми смо тако ужасно прегазили Србију, као што је то Хитлер урадио, јер се успротивила нашем захтеву да имамо неограничено право прелаза преко њихове земље, да смо отцепили колевку њихове земље, Косово.
Подржите потпуно повлачење америчких копнених снага из Европе и Азије и ревизију свих уговоринх гаранција које потичу још из времена Хладног рата, који се завршио пре 15 година. Стари савезници, као што је Јужна Кореја, треба да почну да сами издржавају трупе и плаћају трошкове сопствене одбране. Свако велико царство из прошлих векова, пропало је из истог разлога. Пошто су се превише раширили, свако од њих учествовало је у ратовима који су били далеко од сопствених виталних и националних интереса. Морамо да се учимо на грешкама из историје.
Најбољи начин да се избегне сваки напад на нашу нацију, или њене оружане снаге, јесте да се они уклонеса пута где би могли да настрадају, тако што ће се Сједињене Државе искључити из верских, идеолошких, етничких, историјских или територијалних сукоба који се не тичу Америке.
Оно што се догодило 11. септембра 2001. године било је непосредна последица интервеционистичке политике САД у исламском свету где никаква претња нашим виталним интересима не оправдава наше масовно ангажовање. Ми смо република, а не царство. И док се не будемо вратили на инострану политику какву су нам наметнули Оснивачи – да се не мешамо у свађе других нација – нећемо видети краја рату и нећемо имати безбедност и мир у сопственој домовини.
 
eh ti njihovi "osnivachi"... imaju razloga da se vrte odavno i nikako da ne staju ... mada... ni oni nisu bili bas cvece ... jos kad amerima da projektovanu cenu galona benzina na pumpi u slucaju ovog opsteg povlacenja cisto sumnjam da ce da nagrnu da zaustave rotiranje Osnivaca u grobu...

lepo jeste ali... tesko da ce pata neko da zarezuje

izvinite sto delim svoj jutarnji pesimizam:)
 
Не мора Пета нико да зарезује, али знаш оно "кад њихов човек каже..." Мислим за оне у Србији који су већи католици од папе...
А биће још доста освешћивања Ноам Чомски, Ремзи Кларк, Семјуел Хантингтон, Харолд Пинтер... неки су са левице, неки са деснице, но нема везе.

А Оснивачи су иначе били робовласници... Занимљива иронија судбине.
 
Пет је симпатичан чова, али има мало и ствари о којима баш ни он неће да чачка као нпр. 9/11, али добро. Рече ми Рас ... на Погледима има неки наш баја који се са њим мало онако свађа по неким форумима тамо преко баре..
 
Душе, мајсторе! Причаћемо о Бјуку и Другој Америци (која је комплексан појам и нимало маргинална снага - од анти-стаблишмент левице Кокбурна 'н Ко., до палеоконзервативне приче где је и Бјукенан један од лидера, са све нашим Трифковићем...). Ево ме, чим мало ухватим времена за то. Океј?
 
Важи се.
Мада је по мени много паметнији конструктиван предлог Збигњева Бжежинског о мултипоралном свету.
Иначе са Америком Џона Вејна нисам имао проблема, већ са неком другом.
 
Duh Sekire:
Важи се.
Мада је по мени много паметнији конструктиван предлог Збигњева Бжежинског о мултипоралном свету.
Иначе са Америком Џона Вејна нисам имао проблема, већ са неком другом.


Питање "која Америка" је Питање Свих Питања последњих деценија, кад је политика у питању ;-) . О томе морамо дуже...

Него, шта, модератор већ избрисао тему о Ђинђићу... Брз и хитар, прави Млади Кадар... Тиха језа.
 
Штата, а ја таман лобирао како да се гласа ;)
Нема везе јер тиме показују да се боје дискусије. Ако су глупости да је Ђики био диктатор, зашто нас онда не пусте па да нам се само смеју?
 
Duh Sekire:
Којој мрцини?

pa onoj cijim jezikom pricate...vasem ideoloskom uzoru i idolu...prosto je neverovatno kako ni u cemu ne vidite krivicu diktatora...ni u nato agresiji,ni u propasti,apsolutno nigde...samo chantrash o nekakvoj "muslimanskoj okupaciji" evrope...teshka paranoja...pa nece oni da se bune dok dobro zive...i nisu toliki fanatici ko sto ti ispred kompa u srbiji mislis...
uzgred,i car dusan je bio nemilosrdni robovlasnik...
 
А види, нисам ти ја крив што
1) не схваташ дијалектику
2) не опрашташ ни мртвом човеку
Што се првог тиче, имао си онај текст о томе како ово подсећа на Шекспирову трагедију. Јесте био смрад, али на неки начин је његова судбина постала опет наша. Он није смео бити осуђен. И би тако! Сада некима у Србији као да смета бламажа злочиначког трибунала, па би да ваде штету.
А што се тиче другог, ту ти немам шта рећи. Ирејсрхед из твоје секте својевремено говорио како је мржња одлика слабих & слабоумних, сад му ја постављам питања, а он избегава одговоре. Но нема везе, на том форуму постоје потписи...
 
serb_pagan:
hocete vas dvojica da idete mrcini na saranu?


Мрцина је сахрањена недавно, у Приштини. Пошто су Чеда и Сељанка били у посети мало раније, можда си ти носио цвеће у име Свесне Омладине Пашалука албанским друговима. Уопште, за мрцине сте ви специјализовани, немој мене у то (са једном сте се руковали у Загребу док је убијала Србе по градовима, а другу посећивали у Сарајеву, док је клала српску децу око стадиона ФК 'Сарајево').

И, што се Слобе тиче, немој да изиграваш будалу јер ниси будала, ма колико се правио; деведесетих је он био (са својом политиком), суштински непријатељ НАМА националистима, а не сорошоидним бабама и дедама и њиховим пионирчићима.

Само, човек је убијен због (погледај уводник у "Вашингтон Посту", ШКОЛСКИ ПРИМЕР негације Холокауста - кажу да је Слоба "измислио српске НАВОДНЕ патње у Другом светском рату") тога што у Хагу НИЈЕ (а могао је!) пристао да игра по њиховим правилима (за разлику од вас који коштате један целодневни боравак у Сегедину!!). За мене се ту извадио. Отуд мој респект, и, као што рекох неки дан, лично осећање за елементарну хигијену ми не дозвољава да и за ЈЕДАН МОМЕНАТ будем на истој страни са Чедом и Пешићком.

Ит уоз најс ту хев дис лидл чет уид ју, гајз, гада гоу нао.
 
serb_pagan:
ne znam za tebe,al ja se nisam ni sa kim rukovao...pogotovo ne sa tim koje pominjes...a ti mi isto dodjes neka junacina,a? ko i ovaj duh sa sekirom? jesi ti ratovao i ubijao? ako nisi,nemam o cemu da raspravljam sa tobom


Шта се тебе тиче јесам ја ратовао (да си бар нека риба, и то не само "нека", па да ти одговорим "иф ај енср ју, ајд хев ту шуут ју"). И ко си ти да ми постављаш ратовање ккао услов (знамо и ти и ја где ће сваки од нас бити кад журка опет крене, мојне сад то). И то што се ти ниси руковао, не мења ствар, с ким си, такав си; руковали су се Пешићка, покојни Животић, Свилана, Жика Ковчевић, покојни Стамболић, Чеда, Љанка и остали. Поднеси одговорност за избор који си САМ направио, јер те нисам ја гурао у партију коју пропагираш (ево, ја браним Слобу ових дана за стваи за које сам га - до јуче - нападао, а ти не можеш да браниш ни понашање
сопствених политичких лучоноша).
 
Ја сам учествовао у борбама око Горажда 1994 као део ПВО јединице. Можда сам неког убио паљбом из топа 20/3, али нисам имао прилике то видети, тако да рачунам да нисам никога убио, бар не својим рукама.
А и не волим тога да се сећам.
 
jbt,pa vas dvojica ste matorci...pa ja sam sa mojih 25 godina klinac za vas...sta cete,mladja generacija drugacije gleda na sve to...mozda smo debili i sta ti ja znam,al retko ko je u tom vasem fazonu...omladina hoce posao,hoce normalan zivot,hoce stanove,hoce kola,a nece nekakvu izolovanu dzamahiriju i prezvakane price "ko je poco rat"...to bre nikog ne zanima
 
serb_pagan:
jbt,pa vas dvojica ste matorci...pa ja sam sa mojih 25 godina klinac za vas...sta cete,mladja generacija drugacije gleda na sve to...mozda smo debili i sta ti ja znam,al retko ko je u tom vasem fazonu...omladina hoce posao,hoce normalan zivot,hoce stanove,hoce kola,a nece nekakvu izolovanu dzamahiriju i prezvakane price "ko je poco rat"...to bre nikog ne zanima

Pagane nemoj zezati nisu ljudi matorci.
a za ovo si u pravu:
-normalan zivot
-posao
-stan
-kola
-necu izlolovanu dzamahiriju
-price "ko je poceo rat"
 
serb_pagan:
jbt,pa vas dvojica ste matorci...pa ja sam sa mojih 25 godina klinac za vas...sta cete,mladja generacija drugacije gleda na sve to...mozda smo debili i sta ti ja znam,al retko ko je u tom vasem fazonu...omladina hoce posao,hoce normalan zivot,hoce stanove,hoce kola,a nece nekakvu izolovanu dzamahiriju i prezvakane price "ko je poco rat"...to bre nikog ne zanima

Auh, vi mlađi "drugačije gledate na sve to", dok mi "stariji" i ne pamtimo da li nam je mama ikad mleko dala, na presnom smo mesu odrasli, pa nije ni čudo što bismo samo ratovali i jedni drugima grkljane vadili.

Zanimljivo je da u poslednje vreme sve češće slušam teze o mladima koji bi da rade, da stvaraju (pazi ti to, da stvaraju...) ali ih stalno neki zlikovci ometaju u tome. Prvo Milošević, sad Koštunica. Najlakše je duvati u prste i lamentovati nad zlehudom sudbinom. Zasuci rukave, radi pa zaradi. Ja dobro pamtim i događanja naroda i deveti mart i sve ostale pizdarije pa imam i kola i stan, a zaradio sam najpoštenije moguće, kao što su me vaspitali roditelji (ne hranivši me presnim mesom, mada mleko odavno ne pijem) kojima ispred prezimena ne piše tajkun. Dakle, moguće je. Ne kažem da je lako, ali je moguće; bilo je moguće i sada je moguće.

E, sad... To što bi neko, a neću da budem prost da kažem da si ti takav, hteo da mu početnička plata bude 1500+ evra, da odmah dobije kompani kar & kard, to je druga priča. Za te neostvarive želje, izazivače frustracija, kriv je sa jedne strane još uvek duboko ukorenjeni komunistički način razmišljanja da manje-više sve treba da bude pruženo na tacni, od besplatnog školovanja do uravnilovke na radnom mestu koje je već u trenutku osnivanja bilo rezervisano samo za tehnološki višak; sa druge strane, na to se sada nadovezalo nerazumno dizanje Zapada u nebesa, gde teku honey and milk incorporated.

Da ne dužim dalje, za nezadovoljstvo najčešće su "krivi" nesposobnost, lenjost i intertnost, nafilovani nerealnim očekivanjima i precenjivanjem sopstvenih vrednosti. I znaš kako kažu, gde je trava uvek zelenija...
 
Wesley Earl Craven:
Auh, vi mlađi "drugačije gledate na sve to", dok mi "stariji" i ne pamtimo da li nam je mama ikad mleko dala, na presnom smo mesu odrasli, pa nije ni čudo što bismo samo ratovali i jedni drugima grkljane vadili.

Zanimljivo je da u poslednje vreme sve češće slušam teze o mladima koji bi da rade, da stvaraju (pazi ti to, da stvaraju...) ali ih stalno neki zlikovci ometaju u tome. Prvo Milošević, sad Koštunica. Najlakše je duvati u prste i lamentovati nad zlehudom sudbinom. Zasuci rukave, radi pa zaradi. Ja dobro pamtim i događanja naroda i deveti mart i sve ostale pizdarije pa imam i kola i stan, a zaradio sam najpoštenije moguće, kao što su me vaspitali roditelji (ne hranivši me presnim mesom, mada mleko odavno ne pijem) kojima ispred prezimena ne piše tajkun. Dakle, moguće je. Ne kažem da je lako, ali je moguće; bilo je moguće i sada je moguće.

E, sad... To što bi neko, a neću da budem prost da kažem da si ti takav, hteo da mu početnička plata bude 1500+ evra, da odmah dobije kompani kar & kard, to je druga priča. Za te neostvarive želje, izazivače frustracija, kriv je sa jedne strane još uvek duboko ukorenjeni komunistički način razmišljanja da manje-više sve treba da bude pruženo na tacni, od besplatnog školovanja do uravnilovke na radnom mestu koje je već u trenutku osnivanja bilo rezervisano samo za tehnološki višak; sa druge strane, na to se sada nadovezalo nerazumno dizanje Zapada u nebesa, gde teku honey and milk incorporated.

Da ne dužim dalje, za nezadovoljstvo najčešće su "krivi" nesposobnost, lenjost i intertnost, nafilovani nerealnim očekivanjima i precenjivanjem sopstvenih vrednosti. I znaš kako kažu, gde je trava uvek zelenija...

Јесте да је ван теме, али је одлично написано...

С поштовањем,

Такође, "маторац"... :lol:
 

Back
Top