VITEZOVI...da li postoje?

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
330.761
Ko nije čuo za kralja Artura, čarobnjaka Merlina i vitezove Okruglog stola? Malteske vitezove. Vitezove Templare....Legende, istorija,bajke.
Postoje li danas savremeni vitezovi u zivotu, uopste.? Ko su za vas vitezovi.? Sta karakterise vitezove iz cega sledi i kakvi su prema zenama.? Spremni da je zastite, odbrane, postuju,vole..?

malilancelot5il.jpg
 
Hm... Vitezovi okruglog stola? Jes' to oni što su jeli rukama dok su se Srpski vitezovi koristili viljuškama i noževima? :mrgreen: A da ne pominjemo podrigivanje, aktuelno u to doba u "viteškim krugovima" pa i za okruglim stolom. :lol:
 
Julian_Duranona:
Ako se ne varam, na slici se nalazi vitez koji je kresnuo zenu najboljeg ortaka. Pa ti sad vidi koliko je vitestvo relativna kategorija...

U filmu First Knight.. Lancelota igra Richard Gere a King Arthura igra Sean Connery dok Guineevere igra Julia Ormond.. i sta tu ima lose...sve se viteski zavrsava...:-D
 
Inace ne mogu da verujem da ste bas Vas trojica nasli da skakucete po temi...A bar neke od osobina vitezova ako ne i vecinu posedujete...

Koje su osobine vitezova: Hrabrost,odlicnost,vestina i smirenost..Smirenost..tako lepa a danas tako retka osobin mnogih ne samo muskaraca vec i zena..

Vitezovi su odvazni. Znaju da vas uvek uznenade malim lepim stvarima,ne obecavaju ali ispunjavaju,ne pricaju mnogo o ljubavi ali znaju da je pokazu,daju ne trazeci za uzvrat nista i sve mogu kada hoce... Tu su uvek kada je najteze spremni da pomognu ahhhhh i da zivot poloze za svoju dragu ..Dobro ovo je u zanosu receno ali ..savremeni vitez ce naravno uvek i u svakom trenutku biti spreman da zastiti svoju dragu..

Ova slika bolja..nije romanticna sto obicno ide sa vitezovima kada su zene u pitanju..

coldoneknight2ui.jpg
 
frozen1982.:
A onog loseg viteza glumi glumac iz one serije kad je bio Nacisticki oficir koji je otisao na plasticnu operaciju da bi izgledao ko Jevrej u konc.logoru...pa je posle postao general u Izraelu al ga nasla Odesa.....
Posto ovo znam ja sam vitez.

Nisi vitez...nisi se poneo viteski tako sto bi sasvim ozbiljno ucestvovao na temi....:-D
 
i danas postoje decaci, koji sanjaju da su vitezovi...
odlikuje ih iskrenost i spremnost da se bore za stvari do kojih im je stalo... i to da su zene ranjive na iste :P.... valjda neki materinski instinkt, ili sta vec...
 
hehhehehe..izvini kucko, ali mi sve neke glooposti padaju na pamet:mrgreen:

ma evo bicu ozbiljna, srecem u poslednje vreme tipove koji mi se zaista dopadaju..mislim, ne kao muskarci, vec nacin kako razmisljaju, kako se postavljaju prema zivotu, prema porodici, prema ljudima...to je za mene savremeni vitez-covek koji je odredio priritete u zivotu, i bori se za njih..koji je dovoljno siguran u sebe da ima snage da uvek bude blag, i odmeren...koji je probao sve , i ne kuka da je nesto propustio...koji u sebi nosi neznost i snagu, u isto vreme, koji ima istinsko postovanje za svakog coveka...:)
 
Za Veličanstvo Tvoje
Velebitski vuk

Gledam te dok spavaš u osvitu zore,
sa plavom kosom rasutom ko more,
sa usnama mekim ko' najčistija svila,
božanstvena i lijepa kao vila.

I mjesec se sa suncem bori,
u želji da te miluje, neće da se pokori,
kao vojnik se suprotstavlja novome danu,
viteški umirući na megdanu.

I more zaustavlja svoje talase,
tako moćno, a pred tobom klanja se,
ponizno kleči pred tvojim božanstvom,
slaveći te cijelim svojim prostranstvom.

A ja bdijem nad tobom, i čuvam ti snove,
spreman uvijek za podvige nove,
dajem ti dušu i ovo srce svoje,
do smrti braneći veličanstvo tvoje.

Na oklopu mom mačevi se lome,
vječno odan samo carstvu tvome,
ja krećem u bitku bez imalo straha,
za ljubav tvoju do posljednjeg daha.

Rukom ti nježno milujem lice,
bezbrižno spavaj moja kraljice,
bezbjedna ti si dok je srca moga,
do smrti, zaklet sam vitez kraljevstva tvoga.
 
kučka:

Ova slika bolja..nije romanticna sto obicno ide sa vitezovima kada su zene u pitanju..

coldoneknight2ui.jpg


Vitez koji jaše pripitomljenog zmaja... U pravu si, ta slika je bolja.
Samo nema princeze na slici. Možda je otišla da se našminka ;)

Nije pitanje da li ima vitezova, nego da li ima princeza. Bila jednom davno jedna tema o tome kako princeze proizvode i održavaju vitezove. Pa onda, ako nema njih, nema ni vitezova... Zato pretpostavljam da vitezova ima isto onoliko koliko ima i princeza. I isto tako pretpostavljam da je većina muškaraca ubedjeno da su oni vitezovi, kao što je većina devojaka ubedjeno da su one princeze. Fali nam definicija...

Ali, koji će nam q i jedni i drugi... Počo xxi vek... Svemir, nove tehnologije, mapa gena, čuda...
A?
 

Back
Top