VITEZOVI...da li postoje?

Koja nakarada od viteza....

Spojili ste viteza i džentlmena, oca i muža.Neodrživo.....pa barbika je realnija od ove izmišljene ličnosti....

Da se vi ipak zadržite na oficiru i džentlmenu , tj. da bude gladan , zaštitnički, ali i topao i medan....

Vitez je borac, i krvnik i pravedni istovremeno , diže 50 kg jednom rukom ...i takav da čeka....sutra malo.....tu mora da se uklopite u njegovu vizuru sveta....ali je uvek spreman da rastrgne....hmmmm
.....
Tumačenja. uobražavanja....javno predstavljanje.....imidž....

Nova generacija nema šanse da bude viteška, jer imaju jedan novi stav....vrlo prilagodljiv....Da bi se preživelo u srbiji mora se biti lagan kao pero, tako da kad mač seče , može samo da huk sečiva pomera pero levo ili desno , ali ga mač nikada neće dotaći....
To što izgleda kao viteštvo , to je tako daleko da je smešno....čim pritesne , odmah odleti pero dalje...ali bitno je da tako izgleda , ubedljivo.....

A izjaviti da je neko vitez samo na osnovu pisanija na forumu je smešno . Nema dok se ne najdeš kila soli sa osobom ništa od viteštva....
 
Patak,sve mi znamo za trubadure,travere,Lanselota,Djinevru,vitezove Okruglog stola,ser Gavejna i Zelenog viteza...ili naseg Banovic Strahinju...I sve sto ovde kazes je druga strana vitestva...i ja se tu sa tobom slazem...ali pusti devojke da se malo igramo..............Ako ga i nema,danas,moze se izmisliti,ili zamisliti... ;) Pa,nek je i Don Kihot...
 
Прикривени су...не заслужује свака витеза...


...а и обично они који су тако декларисани нису то (то су они заузети у овој причи...:) )
 
Ja se secem na Banovic Strahinju :) ,

to je najbolji frajer svih srpskih vremena!

Eeee, devojke, zamislite da vam je Strahinja muz? Aaaaaaa! Ja bih se ubila pre nego dala Turcinu! :lol:

Dobro, secem se i na Milosa. :lol:

Al' sinu cu da dam ime Strahinja, ne zvala se ja Divlja! 8-)
 
divlja u srcu:
Ja se secem na Banovic Strahinju :) ,

to je najbolji frajer svih srpskih vremena!

Eeee, devojke, zamislite da vam je Strahinja muz? Aaaaaaa! Ja bih se ubila pre nego dala Turcinu! :lol:

Dobro, secem se i na Milosa. :lol:

Al' sinu cu da dam ime Strahinja, ne zvala se ja Divlja! 8-)
I ja sam htela da mi se sin zove Strahinja, ali muž stavio veto na to ime:-(
 
Paolo i Franceska ,likovi iz Danteove Bozanstvene komedije,zavrsavaju u 3.krugu pakla,gde se strada zbog ljubavnih strasti,citajuci viteski roman o ljubavi Ginevre(ili Djinevre) i Lanselota........jer ih ista odvela u greh...E,sad,da li je vitez vitez,ako umesto odanosti(kralju) i casti kao vrline odabere ljubav,pa jos tudje(zabranjene) zene,kao Lanselot ???
 
Aaahh..Zmaju stigao si:
Tokom mnogih vekova u prošlosti, titula neosporenih gospodara neba i zemlje pripadala je rasi zmajeva. Ovi drevni reptili, stvorenja istinske magije, objedinili su u sebi vrhunske osobine mnogih bića."MK
Nema price o Vitezovima a da se ne pomenu i Zmajevi...Danas ..sta su zamjevi....i kako se boriti protiv njih..

zmaj0nx.jpg


 
zamislite modernog princa koji hita k' svojoj dragoj princezi i nadje se u sumi i oko njega puno pobesnelih vukova koji su mrtvi gladni jer je usled zimskih nepogoda krdo divljih svinja otislo u toplije krajeve... i onda mu je jedini spas da zapali vatru, a nema ni sibicu ni upaljac... i ne zna kako jer nije bio u skautima! znaci u tom trenutku on je zrtva vukova... znate na sta mislim... vitez mora prvo da prodje neku obuku valjda... danas su zmajevi verovatno neki kriminalci, a vitezovi su dobra deca koja redovno pohadjaju nastavu... i devojke danas vise ne obrac... ma mrzi me da pisem... a i zaboravio sam sta sam ono hteo da kazem...
 
Tuzni_patak:
Da sad je jasnije, ovo je tema "ja sam princeza" NA ZRNU GRAŠKA.

Ok igraj te se.....ali na temi razno.....ovde bi neko pomislio da stvarno mislite na čast i na odanost, požrtvovanost i lojalnost....

U čemu je tvoj problem, ne razumem. Nije ovo forum istorija (mislim na tvoj prethodni post ovde), ni filozofija. Priča se o vitezu kao principu, idealu... Pa i o princezi na zrnu graška...
 
a, da... nema vise ni jednog viteza zato sto devojke, koje su jako savremene i koje su shvatile da ne mogu bez seksa, ne mogu da cekaju par godina svog viteza a da ga ne prevare sa prvim deckom koji se vozi u novom BMW-u i koji ima brdo kesha i 2 moderna portabl telefona... (u, jeeeee... zvucim kao sinnke:-D)! misljenja sam da samo jedna devojka koja postuje ovde ima predispozicije da bude ta princeza... ali, to je vec stvar ukusa...
 
batka_mija:
a, da... nema vise ni jednog viteza zato sto devojke, koje su jako savremene i koje su shvatile da ne mogu bez seksa, ne mogu da cekaju par godina svog viteza a da ga ne prevare sa prvim deckom koji se vozi u novom BMW-u i koji ima brdo kesha i 2 moderna portabl telefona... (u, jeeeee... zvucim kao sinnke:-D)! misljenja sam da samo jedna devojka koja postuje ovde ima predispozicije da bude ta princeza... ali, to je vec stvar ukusa...
Uh, ti bas pretera...Ok, mozda su shvatile da u zivotu dodje dan kad vise ne cekas princa da te poljubi i spase vec preuzimaju stvari u svoje ruke...
Ali zaista ne vidim da u vecini slucajeva ima veze sa novcem...Pobogu pa ako su sve takve gde pronalaze toliko njih sa BMW-om?
Mozda ti samo takve vidis....
 
batka_mija:
a, da... nema vise ni jednog viteza zato sto devojke, koje su jako savremene i koje su shvatile da ne mogu bez seksa, ne mogu da cekaju par godina svog viteza a da ga ne prevare sa prvim deckom koji se vozi u novom BMW-u i koji ima brdo kesha i 2 moderna portabl telefona... (u, jeeeee... zvucim kao sinnke:-D)! misljenja sam da samo jedna devojka koja postuje ovde ima predispozicije da bude ta princeza... ali, to je vec stvar ukusa...

Jedna lasta ne cini prolece..ne bi verovao koliko devojaka ustvari ceka svoga Viteza..sedeci u svom svetu maste i svojoj kuli..koja se cesto srusi kao da je od karata..jer im je dosta tih praznoglavobemweisanih...koji cak ni saobracajne znake ne raspoznaju a kamoli ispustenu cipkastu satensku maramicu koja mirise na npr..Lancomov ..Miracle.. ..:-D
 
Tuzni_patak:
Da sad je jasnije, ovo je tema "ja sam princeza" NA ZRNU GRAŠKA.

Ok igraj te se.....ali na temi razno.....ovde bi neko pomislio da stvarno mislite na čast i na odanost, požrtvovanost i lojalnost....

Ehhh..Patak..nemoj tako evo ja kao "princeza na zrnu graska"..rekoh da su vitezovi,srednjevekovni ili savremeni svejedno, retke zverke ali da ih ima i da ih krasi Odvaznost i Smirenost..tome dodajemo tvoje..Cast,Odanost, Pozrtvovanost i Lojalnost....mozda i dodjemo do profila jednog viteza ..mada su vec i ove osobine dostojene postovanja..:-D
 

Back
Top