krvarenje iz nosa

*misutka*

Aktivan član
Poruka
1.107
Molila bih doktore da mi odgovore...čovek ima 63 godine. Pre tri dana mu je pošla krv na nos, dok se savijao, bez ikakvih bolova, nesvestice i sl. Isteklo je dosta krvi, ni posle pola sata krvarenje nije prestalo. Zvali su hitnu, oni došli izmerili pritisak 150/100. Poslali ga na interno odeljenje. Tamo su mu samo stavili tampon u nozdrve, i uputili na orl. Sve se to dešava u roku od sat vremena. Krvarenje prestaje, pa ponovo kreće. Lekar ga ostavlja na tom odeljenju, i kaže da je potrebno mirovanje, i da je verovatno pukao kapilar usled visokog pritiska. Inače čovek ima već 20 godina povremene jake upale sinusa, to je već hronično, ali nikada krvarenje iz nosa. Pritisak ima povišen poslednjih 5-6 godina, i uzima propisanu terapiju. Tog dana kad mu je prokrvario nos, nije imao nikakvih tegoba, čak iako tog dana nije merio pritisak, osećao se normalno, znači nikakva glavobolja i slično. On je od subote na tom odeljenju, i prva dva dana nije primao nikakvu terapiju, osim što je ležao i što mu se u nosu i grlu nalaze tamponi (da ne zaboravim u stvari nije nikakva terapija, koristio je te lekove protiv visokog pritiska, koje inače koristi, ali zaista ne znam šta). Krvarenja više nema, ali se iz nosa sliva neka sluz, gnoj, šta li je oprostite mi malo sam iznervirana. Juče su mu uključili injekcije geramicina (ili garamicina, ne mogu sad da tražim na netu kako se pravilno zovu) i neke vitaminske. Ima užasne glavobolje u predelu gornjih sinusa i pije neki lek protiv bolova dva puta dnevno. Dok lek deluje glavobolje nestaju. Izvinite što sam bila opširna, ali sam htela da ispoštujem sugestije iz ’’pre postavljanja piranja’’. Već dva dana ga mnogo boli grlo, zapravo ne može ni da guta, jede samo tečnu hranu. Lekari ne znaju da li je to od iritiranog grla, ili je u pitanju nešto drugo. Ja trenutno ne mogu da odem tamo, i ono što me je malo iznerviralo, i zbog čega me interesuje vaše mišljenje je sledeće. Lekar je danas rekao da iako su analize krvi u redu, i pritisak je normalan 140/80, oni ne znaju da li je cela ona epizoda sa krvarenjem iz nosa i ovo sada što ga boli grlo, posledica pucanja kapirala usled visokog pritiska, ili posledica jake prehlade (čovek je dva dana pre početka krvarenja bio izložen velikoj ghladnoći i vetru), pa se radi o angini. Prvo što me interesuje da li je moguće da neko ima upalu grla, jaku anginu, a da pri tom nema povišenu temperaturu, i da se to iz analiza krvi ne vidi. Drugo, da li je potrebno insistirati na nekoj drugoj analizi, snimanju sinusa, glave, krvnih sudova...ne znam ni sama. Ako vam nije problem, volela bih da čujem šta bi vi uradili u ovoj situaciji, odnosno šta bi savetovali dalje. I da li je bezbedno i pametno da pustimo da prolazi vreme da bi se videlo šta dalje...Hvala vam
 
draga misutka,verovatno ti i ovde niko nece reci : e,to je to !!!...nego opet samo nagadjanje.Vrlo je moguce da je kombinacija obe bolesti (prehlada i pritisak) dovela do tog stanja.
Sto se tice daljih pretraga covek moze da uradi snimanje paranazalnih supljina,briseve grla i nosa(mada nakon antibiotika i to je diskutabilno).
 
*misutka*:
oni ne znaju da li je cela ona epizoda sa krvarenjem iz nosa i ovo sada što ga boli grlo, posledica pucanja kapirala usled visokog pritiska, ili posledica jake prehlade (čovek je dva dana pre početka krvarenja bio izložen velikoj ghladnoći i vetru), pa se radi o angini. Prvo što me interesuje da li je moguće da neko ima upalu grla, jaku anginu, a da pri tom nema povišenu temperaturu, i da se to iz analiza krvi ne vidi

Pozdrav Misutka :)
Moguca je kombinacija ova dva stanja - krvarenje ( zbog porasta tenzije ) + infekcija, totalno nezavisno jedno od drugog, ali i infekcija moze prouzrokovati krvarenje, tako da je odgovor stvarno tesko dati. Ako sam dobro razumela - njemu su radili tamponadu, i ako vise nema krvarenja - ne brinite, sacekajte da vidite kako ce lekovi da deluju. Hronicni sinusitisi mogu inace da idu sa blazim simptomima.
 
Vragolasta Amfibija:
draga misutka,verovatno ti i ovde niko nece reci : e,to je to !!!...nego opet samo nagadjanje.Vrlo je moguce da je kombinacija obe bolesti (prehlada i pritisak) dovela do tog stanja.
Sto se tice daljih pretraga covek moze da uradi snimanje paranazalnih supljina,briseve grla i nosa(mada nakon antibiotika i to je diskutabilno).

Amfi, hvala ti na odgovoru. Pretpostavljala sam ja da ne možete ovako na daljinu da kažete tačno šta je u pitanju, zato sam samo očekivala odgovor na dva pitanja postavljena na kraju mog posta. Možda sam malo konfuzno pisala, jer sam malo isfrustrirana, što ne mogu da odem tamo, informacije mi stižu samo telefonom...i nije da nemam poverenja u lekare koji ga trenutno leče, ali pre 3 meseca smo u porodici imali jedno neprijatno iskustvo sa bolničkim lečenjem i lekarima...nije se dobro završilo, pa me malo strah...koga su zmije ujedale...zato sam i htela da čujem vaše mišljenje. Hvala ti još jednom umirila si me. Sve najbolje, poz.
 
pikax:
Pozdrav Misutka :)
Moguca je kombinacija ova dva stanja - krvarenje ( zbog porasta tenzije ) + infekcija, totalno nezavisno jedno od drugog, ali i infekcija moze prouzrokovati krvarenje, tako da je odgovor stvarno tesko dati. Ako sam dobro razumela - njemu su radili tamponadu, i ako vise nema krvarenja - ne brinite, sacekajte da vidite kako ce lekovi da deluju. Hronicni sinusitisi mogu inace da idu sa blazim simptomima.
Hvala ti pikax na odgovoru. Da u pravu, si radili su mu tu tamponadu, još uvek mu tamponi, gaza šta li je, stoje u grlu i nosu. Nadam se da će se oporaviti brzo.Hvala ti još jednom, ljubim te. To mi je bilo bitno da znam, da nije štetno sačekati...
 

Back
Top