NES kafa

Haller

Zainteresovan član
Poruka
136
Da li neko zna nesto vise o kvalitetu ove kafe i postotku kafeina u njoj? Znam da prema nekim istrazivanjima obicna kafa ako su se stalno konzumira uzrokuje izvesne srcane probleme. Da li je to slucaj i sa NES kafom?
 
Iako kod nas postoji verovanje da NES ima vecu kolicinu kofeina, to nije tacno. U 150 ml nesa se nalazi 60mg kofeina dok se u istoj kolicini turske kafe nalazi od 90-135mg kofeina.
 
Po proizvođačkoj specifikaciji NESTLE-a NESCAFFE sadrži od 54-70 mg kofeina. Mlevenoj kafi se specijalnim hemijskim metodama odstranjuje izvesna količina tanina i drugih balasnih materija, dok količina kofeina i drugih ksantinskih derivata, zajedno sa mirisom i ukusom ostaje nepromenjena. Ovim se postiže bolja gastrična podnošljivost. Neposredno pre puštanja u promet sadržaj kofeina, kafene kiseline, teobromina i teofilina se određuje tečnom hromatografijom pod visokim pritisku (HPLC), a sadržaj aromatičnih materija gasnom hromatografijom (GC).
Proizvod podleže i NEOPHODNOJ kontroli zdravstvene ispravnosti koja obuhvata i određivanje sadržaja težkih metala i mikrobiološku čistoću.
 
Svaka kafa se talozhi u organizmu i neki delovi iste su nerazgradivi. Od instant kafa mnogo zhute zubi. Sve kafe nam uzimaju tecnost iz organizma. Od espreso kafe smrde usta....
Eto toliko znam o kafama i to mi je bilo dovoljno da pocnem da pijem samo jednu tursku ujutru i zeleni chaj sa mlekcem.:D
 
Svaka kafa se talozhi u organizmu i neki delovi iste su nerazgradivi. Od instant kafa mnogo zhute zubi. Sve kafe nam uzimaju tecnost iz organizma. Od espreso kafe smrde usta....
Eto toliko znam o kafama i to mi je bilo dovoljno da pocnem da pijem samo jednu tursku ujutru i zeleni chaj sa mlekcem.:D

Ne slazem se u jednoj stvari od espreso kafe nije moguce da smrde usta a kome smrde , smrde i bez kafe z:pz:ddm::cepanje:
 

Back
Top