Grcka ili Turska-sta je bolje?

NEMOJ UOPSTE DA SE DVOUMIS GRCKA JE ZAKON JA SAM ISAO U TURSKU 2 LETA ALI OD KAD SAM VIDEO GRCKU CINIMISE DA NI KARIBI,HAVAJI,FIDJI I DRUGA OSTRVA NISU JOJ RAVNI.ZAISTA JE RAJ NA ZEMLJI ZATO IDI U GRCKU NEMOJ DA SE CUDIS NISTA STO OVAKO GOVORIM ALI TO JE TO A TREBA RECI DA SU TURCI LJUBAZNIJI ALI SU I DOSADNI
 
aham i kada zapoje iz dzamije u cik zore:roll:
koja bre turska?
pa svi se kupaju u bazenima a ne u moru!
ajde bre...neuproedivo je i za crnom gorom a kamoli sa grčkom.
velike su oni pare uleteli u turizam,i za to im skidam kapu...ali nema mesta dvoumljenju.
ako vam se sviđa turska idite u istambul-to je turska:p
 
Slazem se sa pajamacom donekle; İstanbul je fantazija, ali daleko od toga da predstavlja Tursku. Kad se uzme u obzir onaj istocni deo zemlje, pa to pola nerazvijeno i nepismeno.
Sto se vatanja devojaka tice, pa jeste sa smaraju s onim "odakle si, hoces na caj itd", ali licno nisam imala problema, iako sam letos 20 dana blejala po İstanbulu sama. Uvek kazem: ako ne trazis, ni ne dobijes.
 
Турска је бар мени била супер. Никада нисам имао проблема са Турцима, напротив. Једино што прави проблем су ови терористички напади.
Хотели су чистији него у Грчкој, а и људи су љубазнији. То је бар моје искуство.
 
Ja mislim da sve zavisi od toga sta ocekujes od letovanja. Ali sta je bitno, opise su pisali ljudi koji su stvarno bili tamo, a ne agencije i mozete da procitate bitne informacije. Proslog leta smo bili u Kusadasiju, a hotel sam izabrala na osnovu informacija sa tog sajta (hvala bogu da postoji internet) i jos sam malo pretrazivala, i super smo se proveli. Bitno mi je bilo da ima dosta hladovine, zbog dece i nasla sam jedini hotel u Kusadasiju koji je smesten u borovoj sumi. Inace je sve ostalo ogoljeno i uopste mi nema neku morsku atmosferu. Arhitektura je bezveze, ali, kazem, to mi nije bilo bitno, jer sam isla svega 2x u grad i htela sam samo da se odmorim. Ali, zavisi i u koji grad idete, jer sam cula utiske o Bodrumu npr. da je fantastican, sa malim belim kucicama kao u Grckoj. A sto se tice Turaka, izuzetno su usluzni i ljubazni. Mi uglavnom dodnosimo zakljucke na osnovu kontakta sa najnizim slojevima, onima koji prodaju na ulici i na bazarima (isto kao da stranca dovedes u prolaz na Zelenjaku, mislim da bi bli zgrozeni), tako da treba biti objektivan i ne zakljucivati samo na osnovu losih iskustava.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Kad je doslo red i na mene da odem u Tursku (pa mora se sve probati, :) ), posle dugog, dugog, predugog vecanja, skupljanja prospekata, trazenja na netu, :roll:, jedino mesto koje se meni svidelo bilo je Olu Deniz kod Fetija. Razlog je jednostavan, neverovatno cisto i plavo more, ogromna plaza i odsustvo bilo kakvog sopinga tipa Kusadasi i Marmaris. Verujem da je to jedno od retkih mesta u Turskoj gde turisti ne koriste bazene ( sem pijanih Engleza, ali ono na bolje nisu navikli, :lol: ). Naravno, pretpostavljate da je nasih turista tamo dosta malo, zaista steta, jeste da je skuplje ali ne bas toliko.....Pa ako ikad opet odem u Tursku najverovatnije bih opet tamo....I ovde su Turci bili malo navalentni, ali ne previse, niko nije nikog vukao za ruku ili za nesto drugo :razz: , sigurno ne kao Egipcani, ali to je vec druga prica ;) .....Hrana u hotelu je bila zaista super, a ovo vam pise jedna vrlo probiljiva osoba koja nema obicaj da jede samo paradajz i papriku vec konkretne stvari :lol:
 

Back
Top