POMOC DOBRI LJUDI,ZEZA GRAFICKA!!!

Marko_od_Sapca

Početnik
Poruka
25
E pa ovako.Pre par dana kupio sam Ati Radeon 9550 GE.Posto nikada nisam radio u Biosu i totalni sam laik za kompjutere odneo sam doticnu da mi je instaliraju strucniji ljudi od mene.Posle samo pola sata usledilo je prvo veliko razocarenje-usred igranja Pro Evolution Soccer-a komp je "zakucao",slika se "zaledila",a onda se ekran zamracio i iako se cuo zvuk sa igre komp nije reagovao ni na Ctrl+Alt+Del ni na bilo koju drugu kombinaciju sa tastature.Posto sam resetovao racunar i ponovo probao desilo se isto-posle samo 5-10 min. krah.Inace pretpostavio sam da nije problem u samoj grafickoj,jer sam posle toga igrao Football Manager 2006 (jest da nije graficki zahtevna) oko 2 sata,a i grafika je na Evolutionu bila odlicna dok se nije desilo zamrzavanje.Sutradan sam otisao do prodavnice i oni su potvrdili moje sumnje-da su u pitanju zastareli fabricki drajveri.Otisao sam na net download-ovo najnoviju verziju Auto Katalista i Framework-a,ali kada sam pokusao da instaliram Framework instalacija dodje do pola i stane.Probao sam sa drugom verzijom koju sam uzeo od druga i isto to.Onako vise iz ocajanja pokusam da instaliram Katalist bez Frameworka i evolution radi pola sata i zakuca.Onda mi padne na um da posto sam u Properities video da mi je podesena brzina AGP 8x,a moja ploca ima integrisnu staru gtraf.ProSavage3 i radi kao 4x Agp promenim i to.Probam Evolution radi ko zmaj.Igram ga 2 sata,radi.Pomislio sam da je to to,pa instaliram Battle for The Middle Earth (koja je inace zahtevnija po Read Me file-u od Evolutiona),i radi jos bolje.Celu noc proveo sam koljuci orke i ni jednom nije zakucala,cak je radila brze nego u igraonicama u koji sam igrao doticu igru.Medjutim juce sam igrao opet Evolution i izbaci posle 1h.Probam na Battle,ono radi super i opet se sit izigram.Instaliram Lords of Everquest (koji su u rangu zahtevnosti sa Evolutionom,znaci slabiji od Battle-a) i posle 5 min. izbaci.
Za one koji nisu ostarili citajuci ovo pitanje je:KOJI JE DJAVO SA MOJOM GRAFICKOM?
Da li mozda treba da izbrisem sve drivere i ponovo probam da instaliram Framework i Katalist,da li je mozda nesto oko displeja ili sta vec.
Molim za pomoc,unapred hvala.
 
Evo novih stvari.graficka brlja,sutra je nosim na servis.Izbacuje iz svih igara posle 1h igranja (cak i iz Managera),posle igranja Battle for the Middle Earth izbacila je crnilo na ekran,a onda crveni kvadrat i na njemu u plavoj podlozi je pisalo "Sync out of range"-pa sam pomislio da nije nesto oko monitora ili ulaza za monitor na grafickoj.Sve u svemu sutra nosim komp na servis pa neka oni lupaju glavu sta je i kako je (za to su i placeni).
 
Opet ja sa cuvenim da li je kuler po tebi ventilator ili ona gvozdena gromada :lol:
Nove graficke karte cesto nemaju ventilator bas zbog cestih kvarova vec samo masivne gvozdene COOLER-e ili sto bi oklagija rekao hladnjake ;)
Cisto upozorenje da ne ispadnes smesan ako imas samo hladnjak ali ne i ventilator.

Primer
Mnogi modeli 6200 nemaju ventilator.

P.S.
Kako god ispade ja sam bio u pravu kad sam napisao da je u pitanju pregrevanje. :lol:
hvala, hvala :lol:
 
tab503:
Opet ja sa cuvenim da li je kuler po tebi ventilator ili ona gvozdena gromada :lol:
Nove graficke karte cesto nemaju ventilator bas zbog cestih kvarova vec samo masivne gvozdene COOLER-e ili sto bi oklagija rekao hladnjake ;)
Cisto upozorenje da ne ispadnes smesan ako imas samo hladnjak ali ne i ventilator.

Primer
Mnogi modeli 6200 nemaju ventilator.

P.S.
Kako god ispade ja sam bio u pravu kad sam napisao da je u pitanju pregrevanje. :lol:
hvala, hvala :lol:
Pa te 6200 i nisu graficke, nego polutke.

A cooler koliko ja znam je samo ventilator ili mu ga fan, a ne ceo sistem za hladjenje (ukljucujuci i vazduh)
 
OKLAGIJA:
ha,ha,ha kako se nisam odavno ovaka nasmejao,

KAKO BRE NEMA KULERA ?

mozda nema vent. ali hladnjak sigurno ima, a da ga nema osla bi graficka u k***** posle 5 min. rada

Ne mora da znaci, starije graficke karte nisu se toliko pregrevale tako da im nije potreban bio ni radijator ni kuler :wink:

A ovo sto nazivate masovnim metalnim kulerima to vam je po nasem radijator :wink:
 
Komp sam podigao u utorak sa servisa.Rekli su mi da su update-ovali bios i da su kod njih igre radile dobro,kao i da mi je napajanje jako lose (iako sam g a promenio pre 2 meseca) i da bi trebalo da ga zamenim-.Kad sam ih proverio pustio je uporedo Battle for The Middle Earth i Evolution i nije izbacio.Dosao sam kuci inastalirao Raise of Nations i radio je dobro dok posle sat ipo vremena nije izbacio.Tada se zacrnio ekran i pisalo je "sync out of range".
Probam da instaliram frame work ono hoce (napokon),a onda instaliram Auto katalist i tek tad nasaje sranje-ucitam igru i posle 5 min. izbacuje na ekran kockice (u stvari slika je sastavljena iz kockica i mrlja)-kao da drajver ne postoji.Pobrisem sve drajvere koje imam i ponovo instaliram Auto Katalist.Sada radi,ali opet izbacuje s vremena na vreme.Inace u opciji napajanja u Control Panelu mi je bila podesena opcija da se ekran gasi posle 1h-pa sam to promenio na "never",i ponovo sam spustio AGP da bude 4x zbog integrisane stare graficke.Sada kada mi izbaci crnilo na ekran i sacekam malo (posto se zvuci i dalje cuju),izbaci i poruku otprilike ove sadrzine:"Da graficki akcelerator ne reaguje vise na drajvere i da mora da prekine igru" (slobodan prevod).
Pomozite mi,ako znate sta i kako da radim,posto mi ovi iz servisa nista nisu pomogli,a drugar koji se bavi racunarima je u mogucnosti da mi pomogne tek naredne nedelje.
 
Probao sam da instaliram novije drajvere,izbrisao pre toga stare i jos gore je jer odmah izbaci iz igre.Sada sam uspeo da uz brojna podesavanja i fabricki drajver igram jedno 2-3 sata pre nego izbaci poruku na crnom ekranu "Sync. out of range" ili izbaci error mesage
"VPU Recover has reset your graphics accelerator as it was no longer responding to graphics driver commands".
Da li se neko suocaio sa ovim problemima i kako ih je resio?
 
Pa, da ubacim ja svoj problem ovde da ne bih nepotrebno otvarao novu temu. Elem, na moj stari racunar (intel mobo i procesor na 730) sam postavio geforce mx 440 sa agp 8x. Agp slot mi je 4x (pci bus). Kad upalim comp izadje mi poruka (na svetlo plavoj pozadini, neuobicajenim fontom) "vga fan abnormal, check your vga card fan". Eh sad, ova kartica ima samo pasivno hladjenje, sta ja tu mogu proveriti?
 

Back
Top