(ne)savrsena maskara

Poruka
80
postoji li nesto sto se zove savrsena maskara? da li postoji jos neko koga uzasno nerviraju reklame za 'savrsene trepavice", do 500 milijardu puta duze i gusce, a lepo se vidi da su u reklami manekenki 'malcice' kompjuterski dodali ogromne trepuske, i sad ti 'ajde pronadji dobru maskaru, kad su sve manje-vise prosecne. ili ti slepe trepavice, ili su suve, pa se mrve, ili se razmazuju. nakon dugo vremena eksperimentisanja i trazenja, jos nisam naisla na maskaru koja zaista zadovoljava ocekivanja. uh...kakva su vasa iskustva?
a i ona glupa, skupa Talika (tretman za gusce i duze trepavice u roku od 28 dana) se ispostavila kao cisto bacanje (ne tako beznacajne sume) para..
hocu li ikada imati guste trepaviceeee? vec me obuzima ocaj...
 
Ja koristim Maybeline, nesto volumen, da ne ustajem sad. Budu mi gusce.
Kad se sminkam radim sledece (kad me ne mrzi): prvo namazem maskaru, ali pre pudera i senke, i onda kad se nasminkam ponovo namazem maskaru i to im da gustinu, i budu super. Onda cak nije ni bitno koja je maskara.
 
za volumen yves saint laurent effet faux cilles(efekat laznih trepavica) naj naj naj
ali nije savrsena-brzo se susi
meni odgovaraju i maskare helene rubinstein lash queen
treba i znati naneti,svi misle uf maskara jako moodo ali probaj da obojis bas svaku trepavicu i one skroz na krajevima,videces da se razlikuje
profi sminkeri koriste cetkicu kao za ajlajner,i boje dlacicu po dlacicu.ako imas strpljenja probaj,videces da je rezultat drugaciji,ja to radim samo u extra prilikama,jer zahteva i vreme i strpljenje
 
ja provalila da meni uopste ne stoji maskara sa volumenom....objasni tu pojavu...?
ni maskare za produzavanje trepavica...oci mi izgledaju ko bubasvabe sa tim...
ja nosim braon Burjoix, ne stoji mi cak ni crna maskara...
 
kako ti bre ne stoji? :shock:
ok crna moze da napravi lice strozijim,smedje maskare umeksavaju pogled
ali ako ne koristis ni volumen ni prduzivanje koji efekat onda koristis?ok postoji i prirodne
 
pa klikni mi na profil pa mi vidi umilni pogled bez maskare :)
salim se..imam valjda takav oblik ociju...meni crna maskara i puno volumena ide na okruglije oci...moje su malko iskosene pa stvarno izgledam ko vestica sa crnom maskarom i puno trepavica..
nekako mi upropasti prirodan oblik ociju, da se tako izrazim :)
 
carolina 212:
Deborah volume sprint. Probala sam razne, svaki put kad izadje neka nova "odlicna" ja je kupim, ali ova deborina mi je stvarno super!

da, ta Deborah maskara jeste moja omiljena, posebno Black viola, koje vise nigde nema u prodaji. Mada uvek mislim da negde tamo postoji bolja maskara od dobre stare Deborah...cula sam da je tako i u vezama...uvek mislis da postoji neko savrseniji za tebe... :)
jedino me nervira kada je nova, pa se razmazuje...bas kada zurim, uprskam stvar i sva se obojim, pa onda moram da je skidam, pa sve ispocetka...drago mi je da postoji jos neko ko je voli :)
 
ja sam sada kupila ovu masterpiece mf, i mogu da vam kazem da mi je super, jer i posle samo jednog nanosenja izgleda fino, onako za dan varijanta... kod drugog sloja je vec skoro pa savrsena. ja sam jedna od onih sto i ne znaju bas da stave optimalno maskaru, tako da kod umetnica bi verovatno ona bila pun pogodak...
 
e a rekle su mi drugarice da su one da bi im porasle trepavice koristile kantarionovo/ricinusovo ulje (mislim da sam cula obe varijante, provericu) i da je imalo efekta... ja nisam probala, pa ne mogu bas da garantujem... ali procedura je sledeca: uvece par kapi izmedju dva prsta, utrljate u trepavice, ne ispirate odmah, nego prespavate sa tim, i ujutru su vec upile... posle kog vremenskog perioda se vide efekti, ne znam bas da vam kazem...
 
ja koristim 2000 kalorija, imam taman dovoljno duge trepavice i malo manje guste nego sto bih volela pa mi 2000 odgovara... probala sam more lashes i super je maskara, trepavice stvarno izgledaju gusce...
dobra je i ona dupla lorealova, ali samo ako je taze jer se ono belo sasusi pa nije ni za sta, ja sam je probala novu i trepavice su oooogromne ali stvarno nije za nekoga ko ima duge trepavice, malo je previse...

anakine, moguce je da ti ne odgovara maskara za volumen ako su ti trepavice retke, posto sam vidjala na devojkama sa retkim trepavicama i to bas ne lici ni na sta, pogotovu ako je maskara crna jer tako bas dodje do izrazaja da jedva da ima neku trepku... ako imas retke trepavice onda je smedja prava stvar za tebe, i to nesto po principu more lashes... ili ako su ti trepavice preterano guste i duge, onda ti treba neka maskara za npr uvijanje trepavica, da ti oci ne bi bile "dlakave", kako rece jedan moj drugar za reklamu za novu lorealovu maskaru... :D
 
Najbolja mi je mf 2000 calorie, lash lift u odnosu na ovu nista ne valja, bar meni. Videla sam na devojkama i onu staru maskaru l'oreal intensify i stvarno im trepavice prelepo izgledaju. Tacno je ono za maskare iz dva dela, kad ostare od onog belog dela mogu da peku oci.
 
istina, bas je losa kad se osusi, sve se slepi u jednu veliku trepavicu, mada mi je opet nekako bila laksa za nosenje od kalorije, ne znam zasto... ceo dan sam je nosila i nista nisam osetila, kao da nisam stavila maskaru a kalorija mi na kraju dana deluje kao da ima 2000 tona, oci mi se sklapaju :D

ali i dalje navijam za nju ;)
 
Ja sam isprobala Max 2000 kalorija i relativno mi je ok, mada mi je bila teska, ne svidja mi se cetkica ove nove tako da nista od nje
revlon je očaj, uuuzasno tesko se skida
probala sam i maybelline, nista specijalno
babele maskara isto losa

jedina koja mi oduvek odgovara je margaret astor, magic style ili exclamation
 
Ja sam danas kupila ovu MASTERPIECE, ne znam kakva je sutra cu je probati.Privukla me je zuta, gumena cetkica. Ranije sam koristila 2000 calorie, ali me nije nesto odusevila. Najbolja mi je bila DEBORAH maskara. Kad nisam pri parama uzmem neku AVON-ovu, nije lose ali moze i bolje.
 

Back
Top