Konacno prijave protiv Kolesara i Janjusevica

urospo

Iskusan
Poruka
5.289
Izvor: Beta
"Beograd -- Policija je podnela krivične prijave protiv bivših službenika u vladi Zorana Đinđića Nemanje Kolesara i Zorana Janjuševića.

Prema navodima RTS-a, krivične prijave zvog sumnje da su zloupotrebili službeni položaj i prali novac podnete su i protiv direktora cementare "Novi Popovac" Darka Križana i direktora preduzeća "MCS grup" Miroljuba Jakovljevića.

Prema navodima prijave, Križan i Kolesar, koji je bio predsednik Upravnog odbora cementare "Novi Popovac", su sa neimenovanim predstavnicima švajcarske firme "Holcim" postigli su dogovor da će, koristeći službeni položaj i politički uticaj, omogućiti da ponuda preduzeca "Brajtenburger" bude proglašena za najpovoljnijeg kupca "Novog Popovca" na javnom tenderu raspisanom 2001. godine. Ta firma je januara 2002. godine, posle sprovedenog tendera, kupila "Novi Popovac" za 52 miliona američkih dolara.

U prijavi se navodi da je postizanju dogovora doprineo i Jakovljević, koji je imao poslovne kontakte sa predstavnicima "Novog Popovca" i "Brajtenburgera", pa je tako Kolesaru i Križanu pomogao u izvršenju dela. "Brajtenburger" je posle toga uplatio dva miliona i 99.000 dolara na račun firme "Majron Sejls LTD" sa Sejšela, čiji je vlasnik Janjušević.

Deo od 355.000 dolara ubrzo je prebačen na lični račun Kolesara u "Cepter banci", 250.000 dolara na račun Križana, 634.000 na nerezidentni račun Jnjuševićeve firme, a 860.000 dolara uplaćeno je na Jakovljevićev račun, navedeno je u prijavi.

Kako se dodaje, Kolesar i Janjušević su dobijeni novac uključili u legalne finansijske tokove kupovinom nekretnina u Beogradu, dok je Križan kupovao potrošna dobra."




Konacno posle skoro 3 godine podignute su krivicne prijave protiv Kolesara i Janjusevica, samo mi nije jasno sta se cekalo do sada kad je stvar bila jasna, dokazi i sve ostalo su odmah bili predoceni. Do sada su mogli 100 puta da operu pare, sto moze otezati sam postupak. Ali ipak bolje ikad, nego nikad.
 
miskov:
u bukagije,bukagije

Дошла маца на вратанца
Handcuffs-225px.jpg
 
"Istom prijavom obuhvaćeni su direktor cementare Novi Popovac Darko Križan i direktor preduzeća MCS grup Miroljub Jakovljević. U prijavi se navodi da su Križan i Kolesar, tada predsednik Upravnog odbora cementare, s predstavnicima švajcarske firme Holcim dogovorili da, koristeći službeni položaj i politički uticaj, omoguće da ponuda preduzeća Brajtenburger bude proglašena za najpovoljniju u kupovini cementare.
Inače, Kolesara je u junu 2004 godine policija saslušavala na zahtev Okružnog javnog tužilaštva koje je proveravalo postupak prodaje Sartida."

Krizan i Jakovljevic su takodje "sledili viziju"... :D
 
urospo:
Konacno posle skoro 3 godine podignute su krivicne prijave protiv Kolesara i Janjusevica, samo mi nije jasno sta se cekalo do sada kad je stvar bila jasna, dokazi i sve ostalo su odmah bili predoceni. Do sada su mogli 100 puta da operu pare, sto moze otezati sam postupak. Ali ipak bolje ikad, nego nikad.

Па чекало се да остатак екипе осигура своје гузичетине, и сад ће њих двојица да вуку букагије за све!
 

Back
Top