Zasto ljudi beze od hip_hop kulture

GILE_88

Početnik
Poruka
37
Da se razumemo,nisam ni ja neki zagrizeni reper.Ali sto nebi gledali ovako,sto ako je nesto hvalitetno, i ima neku svoju pricu,a ima etiketu neceg loseg bezati od toga.Mislim price geto ulica i sva ta sranja su i meni smesna,ali npr.Marchelo.Decko koji ima mozak,decko kada se cuje njegova pesma skc vristi,ne zato sto ***** o nekim glupostima nego prvenstveno sto ima pricu.Zanima me vase misljenje?
 
Hip-hop šta???
Čuo sam za tog Marčela,... Nešto tipa, on studira, piše dobre tekstove... Pa ako piše dobre tekstove neka se bavi pisanjem, neka ode na poetsko veče, neka onda književni kritičari prokomentarišu njegov rad.
A hip-hop kao muzika je više nego očajna, jadna muzička forma,... Rep pevač? Izvini, a šta on tu peva? Da, baš ima divan glas.....
 
Za razliku od vas, ja slušam muziku. Znam, teško je odvojiti godine života i naučiti da sviraš, pa je zato najlakše uzeti gramofon i "svirati" na pločama, uzeti mikrofon i šatro pevati,... i usput sebe nazvati muzičarem zato što je to danas jedan od modnih detalja.
 
GILE_88:
Da se razumemo,nisam ni ja neki zagrizeni reper.Ali sto nebi gledali ovako,sto ako je nesto hvalitetno, i ima neku svoju pricu,a ima etiketu neceg loseg bezati od toga.Mislim price geto ulica i sva ta sranja su i meni smesna,ali npr.Marchelo.Decko koji ima mozak,decko kada se cuje njegova pesma skc vristi,ne zato sto ***** o nekim glupostima nego prvenstveno sto ima pricu.Zanima me vase misljenje?

a kakvu pricu?aj napisi neki text marcelove pesme,da vidim.. :lol:
 
Sinak, drugačije ćeš gledati na muziku ako i ti budeš uzeo nešto da sviraš, isto tako ćeš drugačije gledati na muziku ako budeš mnogo toga odslušao,... Poštujem ja hip-hop, ali daleko je to od nekog muzičkog kvaliteta, od neke ozbiljnosti kakvu muzika zaslužuje.
Moderno je danas biti umetnik, u bilo kom smislu. Zato me i nervira kad neke šabane, DJ-eve, repere,...nazivaju muzičarima, dok sa druge strane potpuno bacaju u senku ljude koji su izuzetni muzičari. Razlog je profitabilan ili neprofitabilan muzički žanr.
...
 
Ljudi mislim da ste zaboravili da ima hip-hop ekipa koje sviraju,urade prvo matricu na kompu i onda je na zivom nastupu sviraju,naravno niko od ovih fensera sa tva ne radi isto ali mozete naci po gradovima bendove koji imaju drugaciji pristup...

Inache da li je neko od vas pokusao da napravi matricu na kompu? Verujte mi ni najgluplju matricu nije lako sklepati a kamoli nesto kvalitetno sto bi se uklopilo sa tekstom..

Inache slusam pank i ne volim ljude koji o muzici pricaju na nacin kao sto to vi radite...Talenat i tehnika nisu bitni kod muzike,bitne su ideja i poruka svejedno u kakvoj formi sklopljene
 
levrone:
Ne kažem da nemate pojma, nego da je rep površna muzička forma.
Rep sam pre postovao kao muziku (nemam drugi naziv) sa porukom. Danas je to sve napuhano, oni lafo imaju love, oni su mocni, a sve sr.nje. Vreme dok su na stranoj sceni vladali Public Enemy su bili dani repa kao vida otpora. Kod nas je danas tako nesto Sindikat koji uvek volim cuti i koje postujem. Ali reci da je rep kvalitetna MUZIKA je daleko od istine, bar kad se poredi sa jazzom na primer!
 
levrone:
Slažem se da tehnika nije bitna, ali talenat je više nego bitan. Misliš li da bi se talentovan čovek zadovoljio "svirajući" na kompu? Misliš li da bi dopustio da zakržljava repujući?
i ja se posle pitam zasto nisam bila a ovom forumu vise od 6 meseci....jbt kako te ne mrzi da tolkio jedes go*na...ako ti se ne svidja nemoj da slusas...


btw da odgovorim na temu....koja se bavi hip-hop kulturom a ne samo "sviranjem kompjutera i repovanjem"

u hip-hop kulturu spadaju i mc-ing,dj-ing,crtanje grafita i brake dance...o tome nista nismo culi....plus scateboarding,snowboarding......i ne radi se samo o rap muzici nego i rnb,hip-hop,gangsta....ne mozes da lupetas i skrnavis nesto o cemu nemaj pojma....
 
miss:
i ja se posle pitam zasto nisam bila a ovom forumu vise od 6 meseci....jbt kako te ne mrzi da tolkio jedes go*na...ako ti se ne svidja nemoj da slusas...


btw da odgovorim na temu....koja se bavi hip-hop kulturom a ne samo "sviranjem kompjutera i repovanjem"

u hip-hop kulturu spadaju i mc-ing,dj-ing,crtanje grafita i brake dance...o tome nista nismo culi....plus scateboarding,snowboarding......i ne radi se samo o rap muzici nego i rnb,hip-hop,gangsta....ne mozes da lupetas i skrnavis nesto o cemu nemaj pojma....
Covek se ukljucio u studiozno ocenjivanje repa kao muzicke forme! Nema potrebe za takvim tonom!
Porediti rep, kao muziku, sa npr. dzezom je nemoguce, sta vise nezahvalno!
Kao forma izrazavanja revolta rep je nesto sasvim drugo i tu ne ulazim.....
 

Back
Top