НЕКРОЛОГ СРЂЕ ТРИФКОВИЋА СЛОБИ

Sunchaser

Aktivan član
Poruka
1.336
Ево, нађох ово на "Милетићу" и баш бих волео да озбиљнији учесници прокоментаришу овај текст, или макар прочитају. Фор д пипл ин да чипр сиитс, Срђа је, као што кажу и ови на линку који прилажем, био Слобин жесток критичар и неистомишљеник (док је Слоба био на власти, наравно). Али, написао је леп некролог (и историјски документ - опис сусрета у Хагу је стварно одличан). Дакле, волео бих да ова тема прође без шабанијаде која овде влада протеклих дана (најбоље да се јаве прво они који знају ко је уопште Срђа Трифковић или пожеле да озбиљно прокоментаришу текст).


http://www.snp-miletic.org.yu/

Текст је на насловној страни, у врху.


Р.Ѕ. Јомини, надам се да нећу сутра поподне наићи на тему која то није - јер је обрисана :wink: . Мислим, без зезања (јер је ово више био хинт публици него модератору) али ајде да остане макар један дан а да је неко не убрља будаластим фазонима.
 
Многи од нас никад неће сазнати праву истину о човеку који је првенствено Србију бацио на колена, а затим са покерашима из осталих република одрадио посао на растакању СФРЈ. Од свих вођа који су се тада појавили, он је био најопаснији јер је био најлукавији, најпрепреденији и најинтелигентнији. Плус то, што се његова партија осећала тако сигурно на власти као нико, а разлог је био добра залеђина Запада првенствено мислим на САД. Експеримент стварања ЕУ је био замрзнут због свега што је било на Балкану и корист је као по обичају извукла опет сила преко баре као и много пута раније у прошлом веку.

Позната ми је ситуација са Госп. Трифковићем и анимозитетом који је он гајио према сада покојном Председнику. Али из овог некролога се може закључити неколико ствари. Прво да је СМ био невероватно педантан и систематичан човек који је памтио људе које је било када упознао. Друго, поређење са Џекилом и Хајдом нема никакве малициозности... јер је то било стање свести покојника. Сетимо се Руског Патријарха који је дошао ако се не варам за време бомбардовања Београда и био насамо са њим. После тога је Хајд по мени отишао заувек од њега. Многи ово могу да повежу са неком формом егзорцизма али та чињеница стоји. Повезивање његовог животног пута са Шекспиром је заиста оправдано, мада се не бих са Господином Трифковићем сложио у једноме. Многи а и он придају велики значај његовој супрузи. Људи таквог духовног потенцијала и ако хоћете лудила, мало маре за околину. Мислим да је он породици пуштао на вољу да се баве свим и свачим што им падне на памет. Сину је куповао ферарије, ћерци отворио радио станицу, жени направио партију.... То су ствари које су требале да му дају слободу да уради оно што му је превасходно био циљ и који је умислио, замислио или добио задатак да оствари.... како се год коме свиђа.

Што се тиче самог Хашког процеса, видео се интелектуални капацитет којим је срозавао сведоке од простих албанских сељака који су лупетали оно што су научили напамет до управника РС, бившег и данашњег МИ6 обавештајца високог ранга. То не може свако, па макар имао на располагању сјајне саветнике. То се зна или не, трећег нема.... и такође чињенице које се не могу оспорити. Ово нема никакве везе са дивљењем њему као особи, већ је чиста аналитичка вежба. И ја сам као и многи други због онога што је Србији урадио кад је био у зениту власти, хтео да му се деси нешто овако као што је сад доживео. То је осећање, када имате неку форму тирана на власти и његов пад са трона у блато многима донесе какву такву сатисфакцију. Међутим он није пао као тиранин већ је завршио у Лубјанци 21. века као што лепо рече Господин Трифковић.

Многе ствари ће бити предмет историчара који буду проучавали његове везе по свету и колико су оне и НСП имали утицај на његов као и наше животе. Једно је сигурно. Он ће ући у историју за неке као тиранин и деспот а за неке као мученик. На нама је да изаберемо.
 
marlon:
Многи од нас никад неће сазнати праву истину о човеку који је првенствено Србију бацио на колена, а затим са покерашима из осталих република одрадио посао на растакању СФРЈ. Од свих вођа који су се тада појавили, он је био најопаснији јер је био најлукавији, најпрепреденији и најинтелигентнији..

Сад ме разочара, па зар Злоба растури Југославију, па мене није Злоба јурио по Сарајеву већ Балија Алија
 
Занимљива вест на Мосадовом гласилу..... 1982. Милошевић упутио личну поруку будућем премијеру Шарону, тадашњем министру одбране где је описао шта треба да се деси у тадашњој СФРЈ. Писмо је специјалним каналима преко наше Амбасаде у Каиру отишло на руке Израелској војној обавештајној служби. По афирмативном одговору, наш представник је отишао на састанак са Шароном који је одржан на његовом ранчу........


http://www.debka.com/
 
marlon:
Занимљива вест на Мосадовом гласилу..... 1982. Милошевић упутио личну поруку будућем премијеру Шарону, тадашњем министру одбране где је описао шта треба да се деси у тадашњој СФРЈ. Писмо је специјалним каналима преко наше Амбасаде у Каиру отишло на руке Израелској војној обавештајној служби. По афирмативном одговору, наш представник је отишао на састанак са Шароном који је одржан на његовом ранчу........


http://www.debka.com/

Гоу, Изријел!

Да, да, сасвим могуће. Хвала ти на овоме, прочитао сам целу вест на Дебки. Посебно је индикативно што кажу, мање-више отворено, "навијали смо за Србе, али нисмо смели да се мешамо због Американаца."

Него - крајње независна опсервација, са опасношћу одласка у офтопик - интересантно је да је модел оцрњивања Арјела Шарона у медијима У ДЛАКУ вођен истом методологијом као и, рецимо, кампања против Младића и Слобе (мислим, користе се слични епитети).
 
marlon:
Занимљива вест на Мосадовом гласилу..... 1982. Милошевић упутио личну поруку будућем премијеру Шарону, тадашњем министру одбране где је описао шта треба да се деси у тадашњој СФРЈ. Писмо је специјалним каналима преко наше Амбасаде у Каиру отишло на руке Израелској војној обавештајној служби. По афирмативном одговору, наш представник је отишао на састанак са Шароном који је одржан на његовом ранчу........


http://www.debka.com/
Добар чланак, који потврђује моју тезу о сваком 6 Израелском војнику који је Православан, и да нас израелска десница подржава
 
marlon:
Занимљива вест на Мосадовом гласилу..... 1982. Милошевић упутио личну поруку будућем премијеру Шарону, тадашњем министру одбране где је описао шта треба да се деси у тадашњој СФРЈ. Писмо је специјалним каналима преко наше Амбасаде у Каиру отишло на руке Израелској војној обавештајној служби. По афирмативном одговору, наш представник је отишао на састанак са Шароном који је одржан на његовом ранчу........


http://www.debka.com/

Gde nadje to? Videh ona dva teksta o Slobinoj smrti i nema.
 
Zanimljiv nekrolog, dopalo mi se to sa Šekspirom, stvarno je ispalo da je njegova sudbina klasična šekspirovski tragična.

Poredjenje sa Lubjankom je zanimljivo, mada previše blago, stoga pomalo folklorno ili romaneskno... Mislim da je blago zato što u Lubjanci barem nikoga nisu smarali dugim procesom i ispitivanjem krivice. Metak je donosio sigurnu i brzu smrt, za razliku od iscrpljujućeg mrcvarenja.

Taj sud mi više liči na Orvelovski sud, u kojem se od optuženog očekuje ne samo da prizna krivicu, nego da se pokaje i promeni. Svi smo mi optuženi, hteli to da priznamo ili ne. Samo zbog tehničkih nemogućnosti nismo mogli svi da budemo prebačeni u Hag. Danas i previše gradjana Srbije priznaje svoju 'krivicu' usled bombardovanja lažima sa cnn-a i ostalih gebelovskih sokoćala. Orvelovski svet počinje da funkcioniše na nama i baš kao i tamo, prvo ćemo da priznamo krivicu i promenimo se a onda će (i pored te promene ili baš zbog nje) da nas kazne.
 

Back
Top