Nadogradnja kose

Ne mora da se skraćuje svoja kosa :lol:
Nisam imala ja ali imale su neke moje koleginice - sranje u boji je!
Ako im je nadogradnja trajala deset dana ubi me odma - a platile su je negde oko 400 evra
Sa unutrašnje strane kose vezuju im na njihovu kosu umetke nekim ,,silikonskim gumicama'' :lol:
 
I moras da ides svaki put kod frizera da ti pere kosu i da te fenira, jer je komplikovano kod kuce. Komsinica mi je frizerka, pa mi je pricala. Ni na sta ne lici, ako se ne isfeniras, narocito ako je umetak vestacki (prirodna kosa kosta mnoooooooooogo). A i moras oprezno da je peres, nikako naopacke, blagim pokretima, jer ako malo jace protrljas, dobices efekat kao kad lutki umrsis kosu - znaci nema sanse da je razmrsis. Eto toliko, ako imas vremena i zivaca za sve ove procedure, samo izvoli.
 
Moja frizerka kaže da su se devojke žalile i na opadanje ponekih pramenova, dok s druge strane frizeri uzimaju 150e da bi ti skinuli nadogradnju...
Zamisli sebe kako sediš s nekim tipom u lokalu - i on te pomazi po kosi i ostane mu pramen u ruci :lol:
Ima jedna dobra fora... Ako vam baš znači duga kosa, raspitajte se po salonima da li imaju nadogradnju s klipsama, to se samo zakači na unutrašnja prva dva ili tri reda i isto tako se i skida...
 
Te pramenove sa klipsama sam nasla u TC Milenijum,na prvom spratu.Ja sam se bas interesovala i potrazila i znate li koliko kosta pramen (dosta gust ,prirodna dlaka i saaavrsena kosa i boja koja mi odgovara) sitnica..11.000 dinara.Uzas!Nikada ne bih nadogradila kosu,jer sam i ja cula (moja rodjaka s eisto zaj... platila silnu lovu i otpadao joj pramencic po pramencic.Meni je ovo s aklipsama EXTRA,probala sam.Savrseno stoji...Ali je skupo :(
Mnee trenutno interesuje da li je neko cuo za ispravljanje kose (ono sa kiselinom) traje ti par meseci?Ja bih to uradila,tj.planiram da uradim ali se plasim da ne ostanem bez kose.Ici cu na konsultacije sa frizerkom i videcu da li i preporucuje.Ja se stalno feniram (sto takodje steti kosi) ali mislim da bi mi ovo ispravljanje bilo SPAS! Jedna moj aprijeteljica je ispravila,4 meseca joj je bila super ravna kosa,ali ona ima kvalitetnu i gustu kosu.. (malio sam skrenula sa teme ali bih volela da mi neko nesto kaze i u vezi ovog,ako zna,naravno ;) )
 
Ja sam nadogradila kosu mnogo puta! Poslednji put je trajalo vise od 3 meseca, prava ljudska kosa i cena oko 100 evra... I niko nije skontao da je nadogradnja. Inace meni ne smeta, mogu da je perem i feniram i peglam a vi sto razmisljate o tome ne bi trebalo da odustajete samo zbog toga sto su vam rekle osobe koje licno nikada nisu imale nadogradnju..
 
hvala na odgovorima ! mene brine bas to -da kosa ne moze da se pere kuci onako nad kadom jer sam to cula ...e sada opet su misljenja razlicita .. Sensual kojom si ti tehnikom nadogradila kosu ?cula sam da je najbolje keratinom ????
 
Pletenice uz glavu pa onda spajanje (shivenje)! Jer tako kosa ne moze da ti otpada u pramenovima i te zayebancije! A sto se tice toga sa keratinom, ja stvarno ne znam, ali mislim da je ovo bolje. Sto se tice pranja, kada je kosa prava onda je najnormalnije da mozes da radis sa njom iste stvari kao i sa svojom kosom.
 
eh da ja sam i pitala za to sivenje jednu frizerku i ona mi je rekla da to moze da stoji 15 dana i posle se skida ...ali kako cesljati kosu kada imas tu pletenicu u kosi i kako oprati sa tom istom pletenicom kosu- zar se tada ne razmsrsi sve to ..?
 
sensual:
Ja sam nadogradila kosu mnogo puta! Poslednji put je trajalo vise od 3 meseca, prava ljudska kosa i cena oko 100 evra... I niko nije skontao da je nadogradnja. Inace meni ne smeta, mogu da je perem i feniram i peglam a vi sto razmisljate o tome ne bi trebalo da odustajete samo zbog toga sto su vam rekle osobe koje licno nikada nisu imale nadogradnju..

Al si sad lupila :lol:
Ne da je nemoguće nego pre svega ne mogu da bude tačne informacije koje si dala.

Daj nam telefon, adresu ili ime salona u kome si nadogradila kosu za sto evrića (a da bude prirodna) pa ćemo dalje da pričamo :wink:
 
ok... Razumem ja da ponekad ljudima treba pojasniti posebno...Nije problem ;) ... Npr, u inostranstvu, gde jako mnogo zena ume da radi ovu vrstu nadogradnje, za razliku od situacije kod nas, mnogo je jeftinije jer je naravno i uobicajeno... To je i deo kulture nekih od njih... Zato u Nemackoj, Francuskoj, Svedskoj i takvim multi-kulti zemljama mozes da radis fantasticne stvari sa kosom i to mnogo jeftinije nego kod nas. Paket prirodne kose kosta oko 40 evra, a dva sata nadogradnje oko 60! Zadovoljna?
 
eee - ja sam zivi dokas da prirodna kosa nije skupa...jer uzimaju 10cm i plate ti 10evra..mada sam ja izvukla 13evra... i tako kad sam bila 4 razred kad me je mama terala na sisanje...ja resila to da unovcim...kosa divna,meka, DUGACKA, bagremov med plavo...i tako dobila 40evrica :D (castili me)
oni koji preprodavaju 30ak cm za vise od 100evra su lopovi...onda bi trebali vise i da plate ovom kome uzimaju...
 
ana ana:
eh da ja sam i pitala za to sivenje jednu frizerku i ona mi je rekla da to moze da stoji 15 dana i posle se skida ...ali kako cesljati kosu kada imas tu pletenicu u kosi i kako oprati sa tom istom pletenicom kosu- zar se tada ne razmsrsi sve to ..?
Yebote najvise me nerviraju te nekompetentne frizerke koje ne znaju da kada se takva nadogradnja pravi onda se, posebno kada je u pitanju evropska, mekana kosa, u pletenicu doda vastacka kosa koja je jaca od tvoje i koja u stvari cini da to moze da drzi koliko hoces. I kada upletes to cvrsto uz teme nema teorije da se rascupa, rasplete, otpadne! A kada samo ispletes sa tvojom prirodnom kosom, to se syebe za 5 dana... Ovako u stvari jedini razlog sto se skida je to da tvoja kosa ispod raste tako da se pletenica spusta, a inace mozes da to imas koliko hoces ako ti ne smeta, ali nema sanse da se samo od pranja i sl pokvari!!
 
sensual, ti si baš neka bistra!
Dobro je što si tu da nas informišeš subjektivnim mišljenjem - mislim ko još ceni da mu se na pitanje u kome traži informaciju, odgovara informacijom... Ma ajte molim vas... Vako je bolje - mnogo mi je bitno šta imaš da kažeš i šta misliš o meni i o čemu razmišljaš uopšte, stvarno :D

Baš mi je žao što se nerviraš zbog nekompetentnih frizera, al' da je istina istina je - životi bi nam bili bolji da je više takih kompetentnih ko što si ti.

Veliki pozdrav :D
 
majcheki:
sensual, ti si baš neka bistra!
Dobro je što si tu da nas informišeš subjektivnim mišljenjem - mislim ko još ceni da mu se na pitanje u kome traži informaciju, odgovara informacijom... Ma ajte molim vas... Vako je bolje - mnogo mi je bitno šta imaš da kažeš i šta misliš o meni i o čemu razmišljaš uopšte, stvarno :D

Baš mi je žao što se nerviraš zbog nekompetentnih frizera, al' da je istina istina je - životi bi nam bili bolji da je više takih kompetentnih ko što si ti.

Veliki pozdrav :D
Ma sva si neka opasna majcheki :wink: Svarno da sednem na teme :lol: !
 
Vidis, dosta sam ja videla isfrustriranih zenki (sa nesvesnim komplexom nize vrednosti), koje mi se javljaju kada ih niko nista nije pitao ali veruj mi, razumem te!! A sa druge strane ne mogu a da ne kazem da si jako smesna jer se spustas nisko u pokusaju da nekog drugog spustis :lol: :lol: Yebote jel sam te ista pitala?? Ne. Understood? No? eeeeeeeehhhh
 

Back
Top