Nadogradnja kose

Devojke,ja imam klipse i uzaaaaaaaas su al stvarno platla sam ih 140evra navodno prirodna kosa,meni to stalno opada zuljaju me cesljici,mrzi me vise da ih stalno stavljam i skidam i vidi se razlika stvarno su katastrofa;((((
 
E, pa ovako.
Nadogradnju stavljam 5 i po godina, iz privatnih razloga a ne zato sto sam opsednuta duzinom kose. Bila sam kod 3 razlicita frizera (kod poslednje ostala dozivotno). Probala cvorice-za manje od mesec dana samo su cvorovi ostali, a kosa ispala. Moja kosa se umrsila oko cvorova. Odem kod drugog frizera. Probam "keratin"(silikon je bio u pitanju, lagala je). Za manje od mesec dana kosa odpadne, silikon mi unakazi kosu. Odem kod trece. Udjem u salon, vidim vise diploma nego kod doktora nauke. Ostajem skepticna. Stavi mi keratin. Izgledalo je apsolutno prirodno, cak i sa podignutom kosom. Kosa traje (verovali ili ne) godinu dana minimum. Ni jedna jedina dlaka nije opala. U medjuvremenu dolazim i na tretman svoje kose i svog jelte problema privatnog. Moja kosa pocne da raste(posle 7 godina). Moja kosa postaje mekana i zdrava (posle 7 godina) Za tih godinu dana kosa mi je rasla bar 2cm mesecno. Kada mi skine nadogradnju (na godisnjoj promeni nadogradnje) moja kosa je svaki put lepsa, gusca, duza i najvaznije zdravija nego predhodni put. Sada mi je kosa duzine nadogradnje, ali ja nadogradnju i dalje nosim jer, kao sto rekoh, nije duzina u pitanju. Obecala mi je,da cu za par godina, moci i bez nadogradnje da budem. I nije me slagala. Sada imam svoju predivnu kosu. Naravno, posto sam se sada navikla da mi kosa bude gusca nego sto je prirodno, kupicu klipse, cisto iz fazona, nije da mi treba ali eto, navikla sam. Nije poenta samo da vam stavi nadogradnju, nego i da uporedo sa tim neguje vasu kosu, da raste u duzinu i gustinu za to vreme. Vazna stvar, kada mi skida pramenove, moju kosu zaista neosteti (znam, jer sada mogu da vidim kako izgleda na mestu aplikovanja nadogradnje kad je skine posle PONAVLJAM godinu dana) i kada skine kao da nista nisam imala na kosi. Neznam kako ona to radi, obmota keratin oko pramena, ali stavi nesto izmedju keratina i moje kose, da nebi stetilo vlasi. Ja najbolje znam da je sve to do tima koji stoji iza te kose(dobar frizer i vlasuljar). KAzem ni dlaka mi nikad nije ispala, za tih pet godina. Pri tom sam menjala nadogradnju na godinu dana. A moja kosa je iz meseca u mesec bila sve bujnija i zdravija. I porasla toliko da sam na kraju( poslednje 2 godine) morala da je skracujem na duzinu nadogradnje, kad mi stavlja novu. I, da to je isto vazno. Merila sam duzinu nadogradnje svakog meseca, za svih godinu dana (ni u jednoj godini) nije se iskrzala niti skratila duzina. Jedino sto sam se navukla i sad kad je nemam, iako mi je duga kosa i daleko gusca nego sto je bila pre svega toga...ja se osecam golo...


ovo bi bila lepa reklama ali je daleko od realnog. ako kosa raste 2cm mesecno znaci da se i keratin odnosno spojevi spustaju 2cm mesecno, za 12 meseci to je keratin na 24 cm od korena kose, pa na sta bi to licilo???:zcepanje::zcepanje::zcepanje::zcepanje::zcepanje::hahaha:
 
Kupila sam kosu na klipse ali ona je predugacka, ima duzinu do ledja, to je ok ali njena duzina ono glave sto ide ima sigurno 2m. Pa me zanima da li mogu sama da je otkinem na vise manjih pramenova? Strah me da se ne raspara...
 
Zdravo svima. Zelela bih da vas pitam za savet. Elem, imam tanku, srednje osisanu kosu koja se brzo ostecuje, tako da je prilicno zahtevna... Trudim se da izbegavam fen, koristim razne preparate ali kao da nista od toga ne deluje :(
Razmisljala sam o nadogradnji jer mi, ocigledno, kosa sporo raste i zahtevna je... koliko je to pametno?
 
Devojke ako je nekoj od vas potrebna nadogradnja kose, mada verujem da sve zene vole dugu i bujnu kosu, tu sam za vas da vam pre svega odgovorim na sva pitanja.
Pre svega toplo bih vam preporucila klipse kada je nadogradnja kose u pitanju zato sto
1. uvek mozete da ih stavite i skinete
2. mnogo se manje "trosi" kosa jer kada stavite trajnu nadogradnju vi je cesto perete, cesto se mrsi, cesto fenirate, pramenovi mogu da odpadaju IPAK IMAJTE U VIDU DA KOLIKO GOD JE KOSA KVALITETNA IPAK NIJE ZIVA
Kada su klipse u pitanju vazno je da ne preplatite kosu a da dobijete bujnu i dobrog kvaliteta. Ja konkretno uvozim iz Italije kosu, sada imam u ponudi
1.tamno smedju (skoro crnu)-ravnu ne sme se farbati 80e vec nasivene klipse
2.crnu-navijenu- ne sme se farbati cena 70e vec nasivene klipse
3.plava koja se uklapa u sve moguce nijanse, trenutno navijena, sme se farbati, SO CAP brend, vec nasivene klipse, ona mi je posebno dobra i nju prodajem u 3 pakovanja jer je za plavu kosu toliko potrebno da ne bi izgledala jadno, ako kupite sva 3 cena je 200 e, ako kupujete odvojeno 80e je jedno pakovanje.
Za sve sto vas zanima obratite se slobodno na moj email: kvalitetnanadogradnja@yahoo.com
Ja cu vam rado odgovoriti i pomoci u adekvatnom odabiru. Budite sigurne da se necete zeznuti kada je moja roba u pitanju. Sneza
 
E, pa ovako.
Nadogradnju stavljam 5 i po godina, iz privatnih razloga a ne zato sto sam opsednuta duzinom kose. Bila sam kod 3 razlicita frizera (kod poslednje ostala dozivotno). Probala cvorice-za manje od mesec dana samo su cvorovi ostali, a kosa ispala. Moja kosa se umrsila oko cvorova. Odem kod drugog frizera. Probam "keratin"(silikon je bio u pitanju, lagala je). Za manje od mesec dana kosa odpadne, silikon mi unakazi kosu. Odem kod trece. Udjem u salon, vidim vise diploma nego kod doktora nauke. Ostajem skepticna. Stavi mi keratin. Izgledalo je apsolutno prirodno, cak i sa podignutom kosom. Kosa traje (verovali ili ne) godinu dana minimum. Ni jedna jedina dlaka nije opala. U medjuvremenu dolazim i na tretman svoje kose i svog jelte problema privatnog. Moja kosa pocne da raste(posle 7 godina). Moja kosa postaje mekana i zdrava (posle 7 godina) Za tih godinu dana kosa mi je rasla bar 2cm mesecno. Kada mi skine nadogradnju (na godisnjoj promeni nadogradnje) moja kosa je svaki put lepsa, gusca, duza i najvaznije zdravija nego predhodni put. Sada mi je kosa duzine nadogradnje, ali ja nadogradnju i dalje nosim jer, kao sto rekoh, nije duzina u pitanju. Obecala mi je,da cu za par godina, moci i bez nadogradnje da budem. I nije me slagala. Sada imam svoju predivnu kosu. Naravno, posto sam se sada navikla da mi kosa bude gusca nego sto je prirodno, kupicu klipse, cisto iz fazona, nije da mi treba ali eto, navikla sam. Nije poenta samo da vam stavi nadogradnju, nego i da uporedo sa tim neguje vasu kosu, da raste u duzinu i gustinu za to vreme. Vazna stvar, kada mi skida pramenove, moju kosu zaista neosteti (znam, jer sada mogu da vidim kako izgleda na mestu aplikovanja nadogradnje kad je skine posle PONAVLJAM godinu dana) i kada skine kao da nista nisam imala na kosi. Neznam kako ona to radi, obmota keratin oko pramena, ali stavi nesto izmedju keratina i moje kose, da nebi stetilo vlasi. Ja najbolje znam da je sve to do tima koji stoji iza te kose(dobar frizer i vlasuljar). KAzem ni dlaka mi nikad nije ispala, za tih pet godina. Pri tom sam menjala nadogradnju na godinu dana. A moja kosa je iz meseca u mesec bila sve bujnija i zdravija. I porasla toliko da sam na kraju( poslednje 2 godine) morala da je skracujem na duzinu nadogradnje, kad mi stavlja novu. I, da to je isto vazno. Merila sam duzinu nadogradnje svakog meseca, za svih godinu dana (ni u jednoj godini) nije se iskrzala niti skratila duzina. Jedino sto sam se navukla i sad kad je nemam, iako mi je duga kosa i daleko gusca nego sto je bila pre svega toga...ja se osecam golo...

možeš li da nam otkriješ koji je salon u pitanju? hvala (:
 
Ja sam imala nadogradnju kose pre 3god.za maturu,svi su bili odusevljeni.Trajala je 6,7 meseci.Jeste super stvar ali svaki put kada sam je cesljala bas mi je opadala.Imala sam 30tak pramenova,vise nego dovoljno za moju kosu,ali svaki dan sve manje i manje i posle sest meseci,tri dlake ko konci.Stvarno ne daj Boze.Sama sam je iskidala cesljem mrzelo me kod frizera da idem a jos mi se i mrsila ko cuba :hahaha1: Stvarno ja sam se bas ono smorila kad sam ostala sa tri dlake nisam ni primetila da se toliko kida tek posle kad se bas bas vidi.Ne znam ne verujem da bih smela opet da stavljam jer znam sta ce se desiti ,ali opet hocu duzu kosu,blajhana sam pa ne mogu da je pustam,krajevi su mi kaNtastrofa!!!:besna: :histericna::(
 
E, pa ovako.
Nadogradnju stavljam 5 i po godina, iz privatnih razloga a ne zato sto sam opsednuta duzinom kose. Bila sam kod 3 razlicita frizera (kod poslednje ostala dozivotno). Probala cvorice-za manje od mesec dana samo su cvorovi ostali, a kosa ispala. Moja kosa se umrsila oko cvorova. Odem kod drugog frizera. Probam "keratin"(silikon je bio u pitanju, lagala je). Za manje od mesec dana kosa odpadne, silikon mi unakazi kosu. Odem kod trece. Udjem u salon, vidim vise diploma nego kod doktora nauke. Ostajem skepticna. Stavi mi keratin. Izgledalo je apsolutno prirodno, cak i sa podignutom kosom. Kosa traje (verovali ili ne) godinu dana minimum. Ni jedna jedina dlaka nije opala. U medjuvremenu dolazim i na tretman svoje kose i svog jelte problema privatnog. Moja kosa pocne da raste(posle 7 godina). Moja kosa postaje mekana i zdrava (posle 7 godina) Za tih godinu dana kosa mi je rasla bar 2cm mesecno. Kada mi skine nadogradnju (na godisnjoj promeni nadogradnje) moja kosa je svaki put lepsa, gusca, duza i najvaznije zdravija nego predhodni put. Sada mi je kosa duzine nadogradnje, ali ja nadogradnju i dalje nosim jer, kao sto rekoh, nije duzina u pitanju. Obecala mi je,da cu za par godina, moci i bez nadogradnje da budem. I nije me slagala. Sada imam svoju predivnu kosu. Naravno, posto sam se sada navikla da mi kosa bude gusca nego sto je prirodno, kupicu klipse, cisto iz fazona, nije da mi treba ali eto, navikla sam. Nije poenta samo da vam stavi nadogradnju, nego i da uporedo sa tim neguje vasu kosu, da raste u duzinu i gustinu za to vreme. Vazna stvar, kada mi skida pramenove, moju kosu zaista neosteti (znam, jer sada mogu da vidim kako izgleda na mestu aplikovanja nadogradnje kad je skine posle PONAVLJAM godinu dana) i kada skine kao da nista nisam imala na kosi. Neznam kako ona to radi, obmota keratin oko pramena, ali stavi nesto izmedju keratina i moje kose, da nebi stetilo vlasi. Ja najbolje znam da je sve to do tima koji stoji iza te kose(dobar frizer i vlasuljar). KAzem ni dlaka mi nikad nije ispala, za tih pet godina. Pri tom sam menjala nadogradnju na godinu dana. A moja kosa je iz meseca u mesec bila sve bujnija i zdravija. I porasla toliko da sam na kraju( poslednje 2 godine) morala da je skracujem na duzinu nadogradnje, kad mi stavlja novu. I, da to je isto vazno. Merila sam duzinu nadogradnje svakog meseca, za svih godinu dana (ni u jednoj godini) nije se iskrzala niti skratila duzina. Jedino sto sam se navukla i sad kad je nemam, iako mi je duga kosa i daleko gusca nego sto je bila pre svega toga...ja se osecam golo...

A izvini da te pitam,treba mi nadogradnja kose za maturu..I htela bih da znam koliko to od prilike kostaa ii gde si ti radila nadogradnju? :)
 
Ja nisam imala problema sa ovim stvarima.
Prvu nadogradnju sam kupila sama, i to jer sam bas zelela da imam dugu kosu po svaku cenu a moji nisu hteli da mi daju pare za pravu,jos.
Kupila sam na netu, neku krs, 80 posto sintetika , za 1400 dinara cak, i nosila sam je mesec-mesec i po dana. U principu sam bila zadovoljna,s obzirom da je bilo preko neta, i da nisma znala hoce li se pogoditi nijansa,i zbog toga sto je bilo skroz jeftino ocekivala sam svasta,a bila je bas solidna.
Skoro do pupka mi je dosla.
Kasnije, kad odlucis da imas pravu nadogradnju, one kostaju otprilie 100 evra i obavezno pitajte vaseg frizera gde da idete da kupite kosu, ako mozete,nagovorite ga da ide sa vama.
Moj drug je meni frizer,pa je on meni uzimao kosu tako da nisma morala da lomim glavu koju i sta da uzmem.
Sto se tog ''cioda'' efekta tice, imaces takav osecaj neko vreme ali,kad se jednom naviknes neces nista ni osecati.


Na kraju krajeva,ako su nekoj devojci problem pare ( ovo ce zvucati gadno ali eto ) neka kupi kosu preko neta za 1500 dinara, i neka istu tu kosu koju je kupila lepo proda za 100 evra,i kupi sebi pravu kosu.

Ono sto ne bih savetovala,ne kupujte nadogradnju sa zeljom da je farbate kao i svoju prirodu. Ako si tamno smedja, a zelis da budes svetlo smedja,nemoj kupovati nadogradnju boje cokolade,nakaciti je na glavu i onda farbati i to dok ne stignes u zeljenu nijansu,mislim mozes i to uraditi ali,kad vec kupujes svoju pravu nadogradnju,kupi je skroz neostecenu.

Najbolja nadogradnja je na klipse. Ne steti kosu,moras samo da budes strpljiva dok ne shvatis kako se kaci i to je to. Nikako ne idite na te druge vrste nadogradnji,moj frizer je meni rekao da takve nadogradnje skroo nikako ne uspevaju jer velika vecina devojaka ne zna da je neguje.
Trebaju ti posebni samponi,koji kostaju,posebne cetke,koje opet kostaju,moras na svaki drugi,treci mesec da placas korekcije itd.
 
Poslednja izmena:
IMAM JEDNO PITANJE...NADOGRADILA SAM KOSU PRE 4 DANA. DUZINA JE 63cm ...
SADA, PROBLEM JE SLEDECI: KADA PRODJEM RUKOM KROZ KOSU I KADA HOCU DA JE RASCESLJAM PRSTIMA UVEK MI OSTANE U RUCI DLAKA-DVE...A TO ISTO I KADA SE CESLJAM..JUTROS AKO MI NIJE ISPALO 10 DLAKA! DA LI JE TO NORMLANO? FRIZERKA MI JE REKLA AKO MOGU DA DODJEM DO NJE..MISLILA JE DA MI NADOGRADJENI PRAMEN ISPADA, A NE DLAKA! REKLA JE DA JE SVE OK URADJENO I DA NE BI TREBALO....KAZE DA OVA KOSA MOZE DA TRAJE I DO 5 GODINA.... SADA JE PITANJE DA LI CE MI BAR JEDNA DLAKA OSTATI DO 5-e GODINE?? MOLIM ZA POMOC....NE BIH OPET DA RADIM KOSU...
 
Devojko, ne bih da te razocaram ali, sem ako ti kosu nije radio Kaprish, ne postoji nacin da kosa traje pet godina.
Tebi opadaju jer je ta vestacka kosa previse teska za tvoju kosu i kida i tvoju a i kida se nadogradnja.

Prava kosa se placa nekih 800 evra, nadogradnja jos hiljadu ( kod Kapris-a je cena 2000 evra nadogradnja ) plus mesecno odrzavanje kod njega 200 evra. cak i da ides kod bilo koje frizerke ili frizera, ti ces svakako morati da ides mesecno jednom na farbanje plus svaki treci dan na feniranje a to je oko sto evra mesecno.

Ova kosa ti nece dugo trajati jer sem Kaprisha ne postoji neko ko zaista zna znanje sto se nadogradnji i kose tice. Ja sam izmenjala milion kosa, i nijedna nikada nije izgledala prirodno, Herba, Alexandar, sve su vremenom izgledale vestacki i lose.

to sto ti je frizerka rekla da traje 5 godina ona ti je lagala i uzela ti pare za tu nadogradnju a nije je posteno uradila, cak i da narucis najskuplju kosu iz londona nemoguce je da traje 5 godina.

Ja bih ti savetovala,ako te ne mrzi da stedis ili nekako da zaradis da skupis tih 800 evra za Kaprisa ( 800 e je kod njega nadogradnja ako ti doneses kosu ) ili da ides kod Zvereva. Zverev je Rus, radi u Moskvi, ista mu je cena kao kod Kaprisha ( 2000 e i vise ako on nabavlja kosu ) a 700 e ako je ti doneses. on je navodno najbolji frizer u Evropi,neki svetski sampion u friziranju i specijalizuje se za plavuse i plave nadogradnje ( ako hoces plava da budes ).

tada ce ti kose stvarno trajati godinama. ako oces da ides kod Zvereva pobrini se da farbanje,sisanje sve obavis pre njega jer on i feniranje obicno naplacuje 400 evra a za obicno farbanje me strah pomisliti
 
IMAM JEDNO PITANJE...NADOGRADILA SAM KOSU PRE 4 DANA. DUZINA JE 63cm ...
SADA, PROBLEM JE SLEDECI: KADA PRODJEM RUKOM KROZ KOSU I KADA HOCU DA JE RASCESLJAM PRSTIMA UVEK MI OSTANE U RUCI DLAKA-DVE...A TO ISTO I KADA SE CESLJAM..JUTROS AKO MI NIJE ISPALO 10 DLAKA! DA LI JE TO NORMLANO? FRIZERKA MI JE REKLA AKO MOGU DA DODJEM DO NJE..MISLILA JE DA MI NADOGRADJENI PRAMEN ISPADA, A NE DLAKA! REKLA JE DA JE SVE OK URADJENO I DA NE BI TREBALO....KAZE DA OVA KOSA MOZE DA TRAJE I DO 5 GODINA.... SADA JE PITANJE DA LI CE MI BAR JEDNA DLAKA OSTATI DO 5-e GODINE?? MOLIM ZA POMOC....NE BIH OPET DA RADIM KOSU...

Strasno! Cak 10??? :zeek:
Cu, cu, cu...a normalno je 50-100. Ako je "svoja" kosa, ne kosta nista, naprotiv, jos se i obnavlja... :malav:
 
Gluposti.Pa nijedna nadogradnja ne moze da traje 5 godina!!!Traju po 6-7 meseci ,zavisi koliko brzo vasa kosa raste.A onda mora da se ide na korekciju.Tj.skidanje i ukoliko hocete ponovno stavljanje druge kose.
 
Ja sam radila nadogradnju kose keratinom u studiju Ivana na Belim Vodama u Beogradu. Prezadovoljna sam kako izgleda, a i nije teška za održavanje. Moja dlaka je tanja, kosa mi je stepenasto šišana, farbana u plavo, poprilično je oštećena, a nadogradila sam 200 grama kose dužine 60 cm. Za studio Ivana sam se odlučila zbog preporuka na drugim forumima i zato što su specijalizovani baš za nadogradnju i prodaju kose - prethodno nisam imala nikakvog iskustva sa nadogradnjom i mislila sam da takva kosa zahteva mnogo dodatne nege i pažnje (a zahteva zapravo isto kao i pre), pa sam se i dvoumila da li da to uradim ili ne. Sada, kada pogledam fotografije pre i posle, drago mi je što jesam i svima bih preporučila profesionalce kakvi su Ivana i Aca.
 

Prilozi

  • 2.jpg
    2.jpg
    34,9 KB · Pregleda: 586
  • Screenshot_2020-01-12-18-01-33.png
    Screenshot_2020-01-12-18-01-33.png
    505,3 KB · Pregleda: 624
Ja sam radila nadogradnju kose keratinom u studiju Ivana na Belim Vodama u Beogradu. Prezadovoljna sam kako izgleda, a i nije teška za održavanje. Moja dlaka je tanja, kosa mi je stepenasto šišana, farbana u plavo, poprilično je oštećena, a nadogradila sam 200 grama kose dužine 60 cm. Za studio Ivana sam se odlučila zbog preporuka na drugim forumima i zato što su specijalizovani baš za nadogradnju i prodaju kose - prethodno nisam imala nikakvog iskustva sa nadogradnjom i mislila sam da takva kosa zahteva mnogo dodatne nege i pažnje (a zahteva zapravo isto kao i pre), pa sam se i dvoumila da li da to uradim ili ne. Sada, kada pogledam fotografije pre i posle, drago mi je što jesam i svima bih preporučila profesionalce kakvi su Ivana i Aca.
Crna zeno sta si radila sa svojom kosom pa ti izgleda kao da si prste gurnula u steker?
Iskreno ne svidja mi se ni tvoja nadogradnja jer se vidi prelaz izmedju tvoje I vestacke kose, pri cemu je tvoja I dalje u ocajnom stanju
 

Back
Top