Podrzavam nezavisnost Kosova

loop

Poznat
Banovan
Poruka
9.128
Ja sam Srbin (ime necu navesti iz nekih skroz desetih razloga) koji sme javno pred svakim da kazem da podrzavam nezavisnost Kosova i otcepljenje Crne Gore.

Kosovo kad se ocepi mi cemo tek onda da progledamo, jer KFOR ce morati da garantuje bezbedost svakom Srbinu na Kosovu, a mi kao drzava necemo morati da placamo dugove za Kosovo keje smo ovih 5 godina placali, a sigurno nisu bili mali, nego ce to onda oni morati da rade, plus sto cemo imati jedan ogroman problem manje.

A Albanci za dve godine ima da placu za nama ko kisa.Pa oni da nesto znaju oni bi razvili Albaniju, ne bi bila zadnja rupa u Evropi, nego to su bre sve kriminalci tamo na vlasti i kad se povuce KFOR sa Kosova pa tek ce onda oni da vide za koga su se borili i kako ce Taci i Ceku da im piju krv, a donacije Evrope kad splasu za godinu dve, joj, joj kako ce da kukaju :lol:

A mi cemo posle otcepljana CG i nezavisnosti Kosova konacno znati na cemu smo i moci cemo sa svim raspolozivim sredstvima da krenemo napred, bez velikih problema koji nas toliko koce.

Mozda josh jedino Hag, ali posle smrti dvojice Srba u Haskom pritvoru, bez obzira koji su uzorci, taj sud je se pokazao kao krajnje nehuman bez imalo ljudske dostojanstvenosti za svoje zatoverinke, mozda samo za nijansu bolji od Americkih logora koji se slobodno mogu okarakterisati kao koncentracioni, niko vise od svetskih lidera nema pravo da nas ucenjuje sa isporukom drugih Haskih optuzenika, a uostalom ako hoce da ih vide u Hagu onda neka ih sami uhapse i odvede, nego ni oni ne smeju da priznaju da su nemocni za tako nesto. Ja da se pitam ja bi im dao dozovlo da ih love bilo gde u Srbiji gde veruju da se kriju jedini uslov je da ne maltretiraju i ne uznemiravaju obican narod ni po koju cenu.I imaju mesec dana fore da ga uhvate ako ga ne uhvate, molim lepo mi smo nase obaveze izmirili sto se Haga tice i tacka.

To je jedini nacin da Srbija krene napred.
 
Naravno da nismo, to je sasvim jasno stavljno do znanja i pre Beovizije je vladala takva svest u narodu, ali mnogi nemaju svest da nama Kosovo uopste ne treba, treba samo da izvucemo sto vecu korist iz toga sto cemo im dobrovoljno dati Kosovo.
Cvrsto verujem da je Djindjic ziv da bi on to znao da uradi na vrlo dobar nacin, istina da bi ga mnogi proglasili izdajnikom zbog toga, ali kroz godinu dve bi se to pokazao kao jako dobar potez.
I ovaj Tadic je isto bistar covek, ali ne vredi kad ima jako zatupljene saradnike koji se busaju sta je nekad bilo i koliko nama Kosovo znaci.

Ej bre to je bilo u 14. veku a danas je 21. vek , pa dokle vise da gledamo u proslost i da se busamo mi ovo, mi ono...
Sad su sasvim druga vremena, sad se ratuje radioaktivnim oruzjem i postoje dokazi da se na kosovu radjaju unakazena deca bash zbog te radiacije.
Hajde samo neko pametan neka mi kaze sta ce nama takvo Kosovo, a da se ne osvrce u proslost i da se hrani uspomenama.
Ljudi moramo biti realni.Surovo realni :!:
 
Ta za krajinu smo sami krivi.
Umesto da smo se mi odmah posle Slovenije otcepili od njih, i gledali svoja posla a ne da idemo i ratujemo po Hrvatskoj i Bosni mnogo bi bolje danas prosli da smo josh onda stvorili drzavu Srbiju sa jasno definisanim granicama.Onda bi ti Srbi u krajini ziveli jedan sasvim normalan zivot a ne da i posle 10 godina zive u nekim halama bez struje i grejanja. Ali to je sve opet proslost i ne treba da se sa tim bakcemo.Treba da razmisljamo o buducnosti.

A ovo za Bg doce ci ce i to na red samo polako.Pa ne mozete Vas 2 miliona da sedite po kancelarijama i da vodite nakavu politiku a vamo 5 miliona ostalih Srba da radi za Vas i da sve pare salje u Bg.Samo polako doci ce i to na svoje mesto pa da vidis kako ce ljudi sami da beze iz Beograda ;)
 
loop:
Naravno da nismo, to je sasvim jasno stavljno do znanja i pre Beovizije je vladala takva svest u narodu, ali mnogi nemaju svest da nama Kosovo uopste ne treba, treba samo da izvucemo sto vecu korist iz toga sto cemo im dobrovoljno dati Kosovo.
Cvrsto verujem da je Djindjic ziv da bi on to znao da uradi na vrlo dobar nacin, istina da bi ga mnogi proglasili izdajnikom zbog toga, ali kroz godinu dve bi se to pokazao kao jako dobar potez.
I ovaj Tadic je isto bistar covek, ali ne vredi kad ima jako zatupljene saradnike koji se busaju sta je nekad bilo i koliko nama Kosovo znaci.

Ej bre to je bilo u 14. veku a danas je 21. vek , pa dokle vise da gledamo u proslost i da se busamo mi ovo, mi ono...
Sad su sasvim druga vremena, sad se ratuje radioaktivnim oruzjem i postoje dokazi da se na kosovu radjaju unakazena deca bash zbog te radiacije.
Hajde samo neko pametan neka mi kaze sta ce nama takvo Kosovo, a da se ne osvrce u proslost i da se hrani uspomenama.
Ljudi moramo biti realni.Surovo realni :!:

Ово не може да коментарише било ко је трезан и недрогиран... само могу да Ти кажем КРЕТЕНЧИНО ЈЕДНА У СЕНЦИ ДИВЉЕГ КЕСТЕНА ! :evil:
 
loop:
Hajde samo neko pametan neka mi kaze sta ce nama takvo Kosovo, a da se ne osvrce u proslost i da se hrani uspomenama.
mozda zato sto je Kosmet nasa teritorija?!
I ko sto ti je vec neko ovde rekao : sta ces da radis kad zatraze Vojvodinu, Sandzak...
Sta bi uradio da ti dodje neko i zahteva od tebe da se iselis iz sopstvenog stana/kuce?
 
Jedina razlika do koje bi doslo da smo se"lepo"razbucali(ko da je to "lepo"zavisilo samo od nas....)je u tome da bi Srbi bili proterani iz Hrvatske 1991. a ne 1995.,....loop to ti je jeftina demagogija koja ne drzi vodu,svojim ocima sam gledao na TV-u(bio sam klinac i bio sam u to vreme u Hrvatskoj)kako Srpskim poslanicima nisu dali da udju u sabor.....prvo sto je HDZ uradio pri dolasku na vlast je da izbaci Srbe kao konstitutivan narod iz ustava.....i sa ta dva poteza je trebalo dalje ocekivati mir i suzivot?Nismo deca,nemoj molim te.....
A ovo za Beograd mi mrdi na"Di su nasi novci?"ili ti u prevodu:"Ja Canak,car od Vojvodine zelim sve pare iz Vojvodine za sebe"....meni ni to ne smeta al nek Canak ko i Ceda prvo predju cenzus,onda osvoje vecine u Skupstinama Vojvodine,odnosno Srbije,pa nek rade sta oce.....i onako se zalazu obojica bar deklarativno za"demokratiju".......Al kao sto rekoh u prvom postu,a to vazi za obojicu,nema sanse da predju cenzus ni da ga spuste ne na 2 nego 0,0000002%.Tako da od njihove price demokratskim putem nema nista....jedino da neko vojskom spolja provali i postavi ih za careve....al to onda nema veze s demokratijom.
 
albanci ne zele kfor na kosovu pa ako kosovo dobije bezuslovnu nezavisnost kfor nece dugo ostati na terenu. njihov broj je vec sada tako mali da sve i da hoce ne bi mogli da odbrane ni sebe, a ne nekog drugog. ima ljudi koji su potezali oruzije da bi odbranili srbe ali su to radili na svoju ruku.
drugo, lako je nekome ko nije nikada usao u neku srpsku enklavu da daje tudje kuce i njive. a sutra kad krene ista prica oko bujanovca i medvedje, da prodamo i to? i tako dokle? gde se zavrsava taj pragmatizam na tudj racun?
 
Pa i Vojvodini ce te morati da date siroku autonomiju. Ma ne moze ona da prozivodi vise nego ostatak cele Srbje a da joj dajemo 2% od toga :lol:
A to da je Kosmet nasa teritorija to je samo mrtvo slovo na papiru a uskoro nece ni to biti.
Mi smo vodili rat za taj Kosmet i izgubili ga ( i to ne jednom u proslost ) i samim tim mi se moramo pomiriti sa cinjenicom da je to izgubljena teritorija.
Slicno kao i Krajina.Ratujes, pora ze te povuces se i cekas bolje vreme, jer kolo srece se okrece.
Eno kad je sebe Kina izgubila HongKong pa ga je opet dobila nazad mirnim pute.


Kad dodje okupator koji sa oruzjem hoce da me istera iz kuce, naravno da necu ostati u toj kuci da me on ubije, nego cu pobeci u sumu pa cu voditi gerilski rat, kao sto se uvek u takvim situacijama i radilo.
Nema tu neke velike filozofije, samo treba da kapiras da je ljudski zivot mnogo vazniji od teritorije ili kuce ;)
 
mojra:
albanci ne zele kfor na kosovu pa ako kosovo dobije bezuslovnu nezavisnost kfor nece dugo ostati na terenu. njihov broj je vec sada tako mali da sve i da hoce ne bi mogli da odbrane ni sebe, a ne nekog drugog. ima ljudi koji su potezali oruzije da bi odbranili srbe ali su to radili na svoju ruku.
drugo, lako je nekome ko nije nikada usao u neku srpsku enklavu da daje tudje kuce i njive. a sutra kad krene ista prica oko bujanovca i medvedje, da prodamo i to? i tako dokle? gde se zavrsava taj pragmatizam na tudj racun?

Pa na tvom pragu naravno.
Izvini molim te ali svako gleda prvo sebe pa ostale.
Nisam ja kriv sto je hiljade i hiljade srba prodavalo svoje kuce i zemljiste albancima i sto nisu hteli da imaju vise od jednog deteta iako su imali uslove i za desetoro.Mora da se razmislja unapred.
A sad treba da razmisljamo o Bujanovcu i Medvedji i za to podrucje moze da se nadje resenje samo moramo prvo da utvrdimo koje su nase granice i nacionalnu strategiju.
Ako tamo i dalje ima albanskih porodica sa po desetoro dece normalno je da ce za deceniju oni osvojiti i taj prostor.

A za Kosovo ima resenje.Oni su posebna drzava i ako u toj drzavi se vrsi genocid nad nacionalnom manjinom koja je nase nacionalnosti, postoje opravdani napori da mi zastitimo njihove interese, ali tad bi imali neki osnovu a ne kao sadkad nemozemo ama bash nista da uradimo.
 
die_happy:
procitaj ovo sto si napisao i razmisli jos jednom.

znam ja sasvim dobro sta sam napisao, ali kazem ti to su neka prosla vremena i lako je biti general posle bitke, ostavi to sto je bilo prihvati cinjenicu sta je proizaslo iz toga i sa tom istinom furaj dalje.Barem znas na cemu si, a to je dobro za pocetak, jer nikako ne moze biti losije, moze biti samo bolje.


P.S.ona poruka ispod mojrine je bila tebi upucena
 
Da li bas pas?:
Nezavisnim Kosovom i C.Gorom dobili bih dve Kolumbije na Balkanu.
Dve potpuno slobodne teritorije za promet narkoticima,belim robljem....
Zamisli disproporciju novcane moci te dve zemlje naspram Srbije' kao i niz uzrocnoposledicnih veza koje logicno slede........

Bravo odlicno:!:
One to i sad jesu samo je to po nas sad josh gore.Nemamo granicu sa Kosovom i Crnom gorom pa nam ubacuju drugu kako god hoce.Kad bi se otcepili i mi uveli granice, redukovali bi tu distribucija pa barem za 50% :)

Postoje informacije da se albanci sad poceli da rasturaju gudru po Pristini jer ima mnogo klanova se sad izdvojilo i svi se bore za svoj deo kolaca pa prodaju gudru i albanskoj deci, a priznaces da toga ranije nije bilo ;)
 
loop:
Bravo odlicno:!:
One to i sad jesu samo je to po nas sad josh gore.Nemamo granicu sa Kosovom i Crnom gorom pa nam ubacuju drugu kako god hoce.Kad bi se otcepili i mi uveli granice, redukovali bi tu distribucija pa barem za 50% :)

Postoje informacije da se albanci sad poceli da rasturaju gudru po Pristini jer ima mnogo klanova se sad izdvojilo i svi se bore za svoj deo kolaca pa prodaju gudru i albanskoj deci, a priznaces da toga ranije nije bilo ;)

Vid' Čede, svratio do foruma..'De si, bre, Chedonni ! Kako si dobro upućen u "puteve droge", baš se pitam ??? :roll:
 
SVAKO KO PODRŽAVA DANAS NE MORA DA ZNAČI DA ĆE PODRŽATI I SUTRA...

TAKVE SE PERSONE NAZIVAJU "AMORTIZERI" .........., I ONI OBIČNO ZNAJU ODAKLE IM JE POREKLO..........

I TI ISTI JESU ONO ŠTO NISU , A IPAK I NISU ONO ŠTO JESU , BEZ INDENTITETA PRODANE DUŠE.

A SVAKO KOJE ISTI KAO I loop MOŽE ME PODRŽATI SAMO U JEDNOJ STVARI..

DA MI PODRŽI *URČINU OVU PRAVU SRPSKU ........
 
ja kao pravi pravcati nesrbin mogu da kazhem da me neko sutra pita dal bih dao kosovo, rekao bih da ne bih dao. mozhda su ispravni razlozi koje je gosp. loop nabrojao. ali je zaboravio da kosovo za srbiju ne vezhu razlozi tog tipa, vecj neke druge duhovne i istorijske veze, koje on, pravi srbin, nazhalost ne kopcha.

medjutim, to je ono shta bi bilo da se mi pitamo. ali ne pitamo se i konkretna situacija je neshto drugo.
 
STO SE KOSOVA TICE AJD NISAM KOMPETENTNA DA O TOME NA SIROKO DISKUTUJEM SAMO NAVIJAM ZA PREGOVORE MA KOLIKO DUGO TRAJALI I ZELIM DA SESVE SPROVEDE U MIRU NA OBOSTRANO ZADOVOLJSTVO DA SE PREKINE SA TIM GLUPIM RATOM EVO VEC SAM DALA OPSIRAN KOMENTAR U ANKETI VEZANOJ ZA SMRT SLOBODANA MILOSEVICA PA MA KOJE VERE BILI PROCITAJTE GA NECE DA SKODI.
 

Back
Top