Borilacke vestina i fizicka snaga

ribolov

Početnik
Poruka
19
Aikido, karate, tekwondo ... Ljudi danas prezentuju istocnjacke borilacke vestine kao nacin da se odbranite ne koristeci snagu. Istina, svaka od ovih borilackih vestina koristi snagu protivnika protiv njega samog medjutim smatram da se to kod nas isuvise izrabljuje( o kakva novost :lol: ).
Svedok sam da veliki broj trenera bas na ovu zvaku primamljuje svoje ucenike tako da oni u velikom broju zamisljaju kako uz par poteza mogu da izadju na kraj sa nekim tipom vecim pet puta od njih( ne sporim da majstori to mogu da urade 90% je gore a samo 10% u misicima). Smatram da su mnogi treneri isuvise zanemarili fizicku spremnost borca. Istina je da gola fizicka snaga ne vredi nista medjutim kada je iskombinujete sa tehnikom dobicete pobednicku kombinaciju.
Cesto se pitam sta karatisti rade na treninzima kada sam bio u prilici da vise puta vidim momke sa braon pojasom koji ne znaju da zauzmu oidachi. Ne zelim ni da pricam o njihovoj fizickoj spremnosti - decko od dvadeset godina ima crni pojas i zglobove kao grancice, bojim se da na njemu uradim polugu a kamoli neko bacanje. Zanima me kakvo je stanje kod vas? Koliko su zastupljeni ovakvi " divlji" treneri koji za male pare uce decu cesto pogresnim stvarima.
 
Istina je da bez snage leba nema. Ja treniram taekwon do i imamo dosta kondicionih treninga! Nemozes udarce uraditi kako treba i bez problema ako nemas snage. Moji treneri imaju najvise pojaseve u drzavi, a jedan je predsednik saveza.Tako da od njih mogu samo dobro nauciti!
Ima divljaka, to je tacno.Ali iz te sume treba naci prave i dokazane trenere!
 
Mislim da je jako bitno u okviru treninga osim tehnike raditi i vežbe za razvoj snage i izdržljivosti. Veoma bitna stvar je pravilno početi trening vežbama zagrevanja da bi se izbegle povrede. Povremeno je potrebno ceo trening prilagoditi razvoju snage i izdržljivosti kod vežbača. Ukoliko se to zanemari i vežbači nemaju kondicije i snage sama veština može da izgleda jako smešno.
 
pozdravljam sve one koji su protivnici divljih skola i trenera. Nije sve tako crno, pa i oni koji imaju zglobove kao grancice mogu itekako dobro i jako udariti, naravno ako vladaju tehnikom.
Nema losih vestina samo ima losih trenera i onih koji se tako nazivaju
Taekwon!
 
pa nemoze bash svako biti trener,a takodje ni majstor neke borilacke vestine,ali za postizanje bilo kakvih reyultata u bilo kom sportu potrebno je mnogo rada truda i treniranja, kondicija izdrzljivist su veoma bitne, a sto se tice fizickog izgleda pa nije sve bas u fizickoj kostituciji,(ja sam visok 1,80, 77 kg , a vidi avatar) ponekad je potrebno malo i da se uchi i malo vise trenira,pa ponovo da se uchi itd. kod nas(u Srbiji) vecina trenera borilacke vestine je svela na sport i naravno da onda izostaje ocekivani rezultat

Pocnite da trenirate i sve ce vam biti jasno TAEKWONDO ITF
 
A shta reci za monahe iz manastira shaolin, koji veoma malo vremena posvecuju treninzima snage. Od treninga snage za koje se zna rade samo razne vezbe za jacanje zglobova.Kad ih vidite do pojasa gole izgledaju poprilicno smeshno, a vaze za najbolje borce na svetu. Mozda sam ja to sebi tako docarao, i mozda gresim, ispravite me ako je tako.
 
GoshuMaster:
A shta reci za monahe iz manastira shaolin, koji veoma malo vremena posvecuju treninzima snage. Od treninga snage za koje se zna rade samo razne vezbe za jacanje zglobova.Kad ih vidite do pojasa gole izgledaju poprilicno smeshno, a vaze za najbolje borce na svetu. Mozda sam ja to sebi tako docarao, i mozda gresim, ispravite me ako je tako.

Da da, Goshu, crepovi (i ostale stvari) se ne lome snagom mičića, već snagom zglobova, u suprotnom ode ruka.
 
Hesse:
Da da, Goshu, crepovi (i ostale stvari) se ne lome snagom mičića, već snagom zglobova, u suprotnom ode ruka.

...postoji i tehnika lomljena rezonansom, ko zna sta je rezonansa shvatice...

da se vratim na temu, snaga je bitna, ali je mnogo vaznija kondicija, izdrzljivost iz jednog banalnog razloga, sama borba bilo u ringu je stres veci ili manji za ucesnike. Kad je organizam pod stresom radi mnogo brze, citaj brze se trose resursi, pa sad ako nemas dovoljnu zalihu ... cao, manjak kiseonika u mozgu -> sporija obrada informacija -> caos
 

Back
Top