Amerika - Kanada

poslovnamreza

Početnik
Poruka
3
Pisem ovaj post i bicu potpuno otvoren.

Zelim da zivim i radim u Americi ili Kanadi. Svi dobro znamo koliko je tesko ovde u Srbiji.
Ovde prosto vise nema zivota. S’ obzirom da ni na zapadu nije lako naci posao,
(bavim se racunarima i vidim da je u toj oblasti dosta tesko doci do posla)
za pocetak, radio bih bilo šta, bilo gde; u restoranu, kaficu, prodavnici, kancelarijski posao itd.

U Americi i Kanadi ima dosta nasih ljudi, nadam se da ce se naci neko ko ce hteti da mi pomogne.
Mozete me kontaktirati putem mail-a: poslovnamreza@yahoo.com.

Unapred zahvaljujem
Veliki pozdrav za sve nase
u Americi i Kanadi
Pedja

P.S. Opsirnije informacije cu ostaviti putem mail-a.
 
Ne znam da li si ti isti onaj koji je postavio post Zivot-Posao od pre nekoliko dana jer mi se ovaj cini istovetan.........mozda ti se moj odgovor nije bas svideo ali to je surovao relanost. Ako ga nisi procitao uradi to.......nije namera ta te obeshrabrim u samom pocetku ali nemoj se nadati previse da ce ti iko ista uraditi po tom pitanju, moras sam da zasuces rukave i da nadjes nacin da se dokopas neke od ovih zemalja........
 
dobro, ako vi mislite da je usa ili kanada bolja, sta on moza tamo da radi.
tamo ne poznaje ionako nikoga, a ako upozna nekoga nikad nece biti kako u srbiji.
verovali ili ne, drustvo i odnos s ljudima je u srbiji bolji nego u americi. a po meni je to je bitnije i to te pravi srecnijem, nego pare i bogatstvo!!!
 
sienna:
dobro, ako vi mislite da je usa ili kanada bolja, sta on moza tamo da radi.
tamo ne poznaje ionako nikoga, a ako upozna nekoga nikad nece biti kako u srbiji.
verovali ili ne, drustvo i odnos s ljudima je u srbiji bolji nego u americi. a po meni je to je bitnije i to te pravi srecnijem, nego pare i bogatstvo!!!

To si verovatno cula price. Ima tu i istine, ali ne toliko koliko ljudi misle. Razlika je u tome sto u Srbiji nikad nista neces moci stvoriti pa slobodno vreme koristis za izlaske. Ovde imas sansu da stvoris nesto i koristis to slobodno vreme na to. Pozjanem ljude koji svaku vece idu u goste i eno ih danas gde su bili pre 5-6 godina kada su dosli ovde. A poznajem i one koji rade nesto za to slobodno vreme i bila bi iznenadjena sta su stvorili za 5-6 godina. Daleko od toga da ni oni ne izlaze, ali se izadje mozda petkom i subotom uvece, a ne svaku vece.
 
znam i ja to iz mojih iskustva. ja sam do prvog razreda zivela u bg, a onda i jos uvek zivim u nemackoj. ali svaki raspust idem za bg. medutim posto tamo u bg i u srbiji traze moje roditelje selimo se u bg. sto znaci da cu sledcu godinu upisati u bg,
i u nemackoj je isto ko u americi. svi su kapitalisti. kao sto si ti opisao, stvore nesto i izadu vikendom....
ne znam, ali kako izgleda svako ima drugacije misljenje i ne valja se sukobiti zbog toga.

life is just a ******* desaster! (to stalno govori moj najbolji drug! ;) )
 
sienna:
znam i ja to iz mojih iskustva. ja sam do prvog razreda zivela u bg, a onda i jos uvek zivim u nemackoj. ali svaki raspust idem za bg. medutim posto tamo u bg i u srbiji traze moje roditelje selimo se u bg. sto znaci da cu sledcu godinu upisati u bg,
i u nemackoj je isto ko u americi. svi su kapitalisti. kao sto si ti opisao, stvore nesto i izadu vikendom....
ne znam, ali kako izgleda svako ima drugacije misljenje i ne valja se sukobiti zbog toga.

life is just a ******* desaster! (to stalno govori moj najbolji drug! ;) )
Luko,izbaci te predrasude iz glave.......meni se cini da ti jos uvek zivis na roditeljskim jaslicama i da ne znas bas mnogo sta je to zivot, o kakvom ti to kapitalizmu pricas.....kada odrastes shvatices jednog dana neke stvari.
 
Mozes ti izlaziti svaku vece i u Americi, ali onda nikad neces nista stvoriti u zivotu.
Moji prijatelji jedni su dosli u Ameriku kad i moja familija. U pocetku smo se vidjali prakticno svako vece, ili kod nas ili kod njih. Medjutim, mojima je to bilo malo previse pa su skratili vidjanje samo za vikend.
Danas, 6 godina kasnije, oni jos uvek zive onako kako su ziveli kad su tek dosli u Ameriku. Jedva su skupili neki dolar da odu u Srbiju sad na leto.
Znaci mozes ti u Americi ziveti isto kao u Srbiji (sto se tice izlazaka i zabave), ali neces nista tako stvoriti u zivotu i naravno bices nezadovoljan.
 

Back
Top