Sramno. Europ(j)esma

Lexa

Buduća legenda
Poruka
30.368
Sinoć je završeno izglasavanje "Europjesme", a završeno je kao odvratno očigledna nameštaljka koja za svrhu ima predstavljanje Crne Gore kao uspešne i samostalne zemlje kroz godinu-dve...
Naime, "pjesma" pobednica je obogaćena motivma crnogorske narodne muzike, momci koji pevaju su i odgovarajuće odeveni, a među ostalim "pjesmama" iz "Montevizije" nije imala nikakvog konkurenta, što je takođe sasvim očigledno...
Prenos je bio prepun smetnji i prekida, jedan naš predstavnik - izvesni Čeda Čvorak je otkazao gostovanje, na šta sam ja odregaovala kiselim osmehom (kao - vidi slepca, propašće izbor zbog tebe... :roll: ), ali sam sada sasvim svesna da je bio u pravu.
Izboru "pjesme" NIJE PRISUSTVOVALA NIKAKVA PUBLIKA, što je potpuno nebulozno, obzirom na to da je u Beogradu bilo publike i da se na tome može samo zaraditi.
U jednom trenutku voditeljka je najavila glasanje gledalaca POMENUVŠI SAMO CRNOGORSKE MOBILNE MREŽE, što je kasnije ispravila...
I najvažnije - OD ČETIRI CRNOGORSKA PREDSTAVNIKA ŽIRIJA NIKO NIJE DAO NIJEDAN JEDINI POEN NAŠIM FAVORITIMA!!!!!!!!!
Ako mi nismo sposobni da legalno izaberemo jednu smrdljivu pesmu zašto se čudimo što nam svi izbori propadaju?
Naravno da ćemo se razdvojiti, čini mi se da i Srbija i Crna Gora to jedva čekaju, ali - ČEMU OVO? Valjda se ta zemljica ukakila shvativši šta će biti onako mala, sa manje od milion stanovnika i bez podrške iz Beograda, pa sada pljuje na onog ko je čuvao sve ove godine.
Pa, ljudi, da nije previše? Ipak, da Srbija to dozvoljava... Znam ja da se ovde radi samo o pesmi, ali je ovo izvanredan pokazatelj NA ŠTA SU ONI SPREMNI. SRAMOTA! SRAM VAS BILO CRNOGORSKI SRBI! SRAM VAS BILO! ZGROZILI STE ME.
 
Ne znam za pesmu ali ako te interesuje hoce li se CG otcepiti - slusala sam na Tv-u nekog crnogorskog politicara, kaze nije vise politicar sad je biznismen, koji kaze da hoce i da se mi tu nista ne pitamo, da su to odlucile "velike sile"...ja mu verujem ali me nerviraju ovi koji to nece da priznaju nego izmisljaju neke glupe razloge kao nismo isti narod, ne govorimo isti jezik, bolje ce nam biti ako se odvojimo... valjda nemaju petlju da priznaju da moraju da slusaju
 
Pa, naravno. Tužno je što se nešto sasvim očigledno polako pretvara u javnu tajnu. I onda moramo da mrzimo sami sebe. Pazite, ja baš volim Crnogorce, one koji su svesni šta su oni i šta smo mi...
Možda je njima i najteže.
Zato me ovakvi ispadi i LOŠE, MNOGO LOŠE nameštaljke izbacuju iz takta. Jedan smo narod, a ovako se ponašamo!
Probudi se Crna Goro! Mi smo u mraku, a gde ste vi?
 
...ma da.. i kad dodje Solana i pita sta ste odlucili mi lepo kazemo "mi odlucili da se odvojimo" i onda kad se CG odvoji on opet dodje u CG i opet pita sta ste odlucili :D i oni opet kazu isto ... valjda ce da mu dosadi :D
...i nemojte da slucajno nekom padne na pamet da se ne odcepljuje da ne prodje kao i ovi pre nas :?
 
Зашто се чудите? Па сам назив те манифестације све говори - "Еуропјесма" (с посебним нагласком на ово "У", пардон "U", које означава УСТАШЕ!!!!!!!!!!). Срби кажу "ЕВропа", па је исправно "ЕВропесма", или "Европјесма", али никако "ЕУропа", односно "ЕУропјесма". Очигледно је да је некоме стало да се по сваку цену приближи Хрватској.

Према томе, нема говора о некаквој независној Црној Гори, већ једино о ЦРВЕНОЈ ХРВАТСКОЈ, дакле Црној Гори, тачније ономе што остане од ње, која ће бити део усташке државе Хрватске.
 
Crnogorci se ponasaju kao muslimani u Bosni....zaboravljaju i odricu se porekla, sa tim da su muslimani promenili i veru....pa ce ako ovako nastave i za njih da vazi ono sto je Mesa Selimovic napisao za svoj narod(muslimane) u Bosni.....

Ali moramo da shvatimo vaznu stvar: vecina crnogoraca zna odakle potice i kojeg su roda(jedan od dokaza za to je poslednji popis u Crnoj Gori)....za sva ta sra@a su krivi njihovi potkupljeni i izdajnicki politicari poput Mila Djukanovica koji hoce da promene nacionalnu svest Crnogoraca pa su kod mnogoh to i uspeli...
 
Srbima bi bilo bolje da se bave sobom nego sto opet kreiraju neke teorije zavera o odsrbljenim Srbima i slicnim glupostima.

Mene ovo sto citam podseca na pocetak 90ih, isti mentalni sklop, ista razm,isljanja, kao da nista nismo naucili iz 90ih.

Nacionalne frustracije su veliki problem Srba zbog kojih jesmo tu gde smo danas. Otimanje oko jezika ili identiteta nikuda ne vodi i raspad Jugoslavije se mora zavrsiti da bi smo nastavili tamo gde smo bili pre 100 godina kada smo usli u politicke projekte nacionalnih inzinjeriga bez prave svesti o cilju.

CG i Srbija ce biti odvojene i to je ono sto i jedni i drugi zele, a oni koji sanjaju neku Veliku Srbiju ce morati da nadju nove snove jer je njihovo ludilo pregazilo ne samo vreme vec i NATO aviacija kombinovana sa politickom nesposobnoscu onih koji su takve ideje sprovodili u delo.
 
"NA ŠTA SU ONI SPREMNI. SRAMOTA! SRAM VAS BILO CRNOGORSKI SRBI! SRAM VAS BILO! ZGROZILI STE ME."

pod 1. - Sta se zestis koj moj?Polako, nemas veze sa Crnom Gorom osim "patriotskom" napaljenoscu i zgrozavanjem.

Ako im se ide nek im je srecan put.Inace naravno da ce da varaju u komisiji, zar si ocekivala nesto drugo...

pod 2. Semanticka greska: Sta vredjas Srbe u Crnoj Gori, oni ti nisu nista krivi - oni su bas za Srbiju, "Crno-Gorci" nisu. Da znas njihove unutrasnje prilike i podele ne bi pravila takvu gresku u nazivu.
 
Alan Smithee:
Srbima bi bilo bolje da se bave sobom nego sto opet kreiraju neke teorije zavera o odsrbljenim Srbima i slicnim glupostima.

Mene ovo sto citam podseca na pocetak 90ih, isti mentalni sklop, ista razm,isljanja, kao da nista nismo naucili iz 90ih.

Nacionalne frustracije su veliki problem Srba zbog kojih jesmo tu gde smo danas. Otimanje oko jezika ili identiteta nikuda ne vodi i raspad Jugoslavije se mora zavrsiti da bi smo nastavili tamo gde smo bili pre 100 godina kada smo usli u politicke projekte nacionalnih inzinjeriga bez prave svesti o cilju.

CG i Srbija ce biti odvojene i to je ono sto i jedni i drugi zele, a oni koji sanjaju neku Veliku Srbiju ce morati da nadju nove snove jer je njihovo ludilo pregazilo ne samo vreme vec i NATO aviacija kombinovana sa politickom nesposobnoscu onih koji su takve ideje sprovodili u delo.

Sta SRBI treba da rade i na sta tebe ovo podseca je posebna prica ali svako ko iole mozga ima u glavi zakljucio je da je ono sinoc KLASICNA NAMESTALJKA!
 
Headhunter:
pod 1. - Sta se zestis koj moj?Polako, nemas veze sa Crnom Gorom osim "patriotskom" napaljenoscu i zgrozavanjem.

pod 2. Semanticka greska: Sta vredjas Srbe u Crnoj Gori, oni ti nisu nista krivi - oni su bas za Srbiju, "Crno-Gorci" nisu. Da znas njihove unutrasnje prilike i podele ne bi pravila takvu gresku u nazivu.
1. Da me ti slučajno ne poznaješ, a da ja to ne znam? :roll: Što volim ove psihologe...
2. Zaista, možda je greška, jedini razlog zašto sam napisala CRNOGORSKI SRBI jeste taj što mi izraz CRNOGORCI smrdi na VOJVOĐANI, BOŠNJACI i slično.
Hajde mani me svojih unapred obogaćenih komentara. Ako ne možeš da shvatiš da neko ima još malo, samo malo ponosa, koji ti nazivaš PATRIOTSKOM NAPALJENOŠĆU onda se orijentiši na razgovor sa istomišljenicima jer ja, ovako napaljena, imam barem toliko tolarencije (one demokratske) da te ne vređam.
 
Sta je babi Milo, tj. milo - to joj se i snilo. i on to kao stara ********* dosledno
i radi.
Ali, Glavolomac nema vremena da gleda vesti od silnih izmisljanja budjavih tema :lol:
pa nije obratio paznju KAKO JE LEPU ZAUSKU DOBIO MILO OD SOLANE :lol: :lol: :lol:
Dakle, prica "o razdruzivanju" za sada otpada, ali ne samo to OTPADA I MILOVA NAMERA DA
PROMENOM ZAKONODAVSTVA SEBI OBEZBEDI IMUNITET I POSLE ODLASKA SA VLASTI - znaci ubrzo mu
slede poternice :lol:
 
Ово са Еуропјесмом ми личи на већ виђено...ако се неко сећа почетка деведесетих... А ако смо такве будале да опет паднемо на истим глупостима, онда нам тако и треба!

Узгред, нисам присталица теорија завере, али у српском језику ( па чак и у Играчинином ''црногорском'' ) каже се Европа , не Еуропа :arrow: према томе требало би да валута буде евро а не еуро, и да буде Европјесма, а не Еуропјесма! А ако баш хоће да буде потпуно по ''еуропски'' онда нека је назову Eurosong, јер је оваква комбинација језика потпуно смешна и неправилна!
 
Lexa:
Headhunter:
pod 1. - Sta se zestis koj moj?Polako, nemas veze sa Crnom Gorom osim "patriotskom" napaljenoscu i zgrozavanjem.

pod 2. Semanticka greska: Sta vredjas Srbe u Crnoj Gori, oni ti nisu nista krivi - oni su bas za Srbiju, "Crno-Gorci" nisu. Da znas njihove unutrasnje prilike i podele ne bi pravila takvu gresku u nazivu.
1. Da me ti slučajno ne poznaješ, a da ja to ne znam? :roll: Što volim ove psihologe...
2. Zaista, možda je greška, jedini razlog zašto sam napisala CRNOGORSKI SRBI jeste taj što mi izraz CRNOGORCI smrdi na VOJVOĐANI, BOŠNJACI i slično.
Hajde mani me svojih unapred obogaćenih komentara. Ako ne možeš da shvatiš da neko ima još malo, samo malo ponosa, koji ti nazivaš PATRIOTSKOM NAPALJENOŠĆU onda se orijentiši na razgovor sa istomišljenicima jer ja, ovako napaljena, imam barem toliko tolarencije (one demokratske) da te ne vređam.

Da li reci da sam tamo dole proveo sigurno vise vremena nego ti? (da ne ulazim u detalje sa nekretninama)
I tamo dole znam dosta sjajnih ljudi koji su vise nego normalni, ali i dosta napaljenih "patriotski" - u Crnogorskoj varijanti- bas kao sto si ti ovde napaljena "patriotski".

I takvo zescenje i "zgrozavanja" ne donose nikome nista dobro, mala si pa ne znas (ne secas se pocetaka ratova '90tih).
Bolje je da oni tamo sami donose odluke, sta se ti pa mesas ili bilo ko?

Neka su im srecni i telefoni, i put ako treba a ponajvise taj izbor koji trebaju konacno da donesu...
 
zar ne bi bilo najbolje kada bi se ova nasa "vlada" lepo sastala, a da to nema veze sa kupovinom novih automobila, pa da se dogovore da lepo to jadno parce zemlje ogradimo elektricnom zicom od nas, cisto da smanjimo navalu na direktorska mesta u Srbiji (a i Vojvodini) i da im naplatimo sve dugove, pa da kazemo "a sad, braco, zbogom"?
Kad smo se razisli sa Slovencima (citaj:kad su oni pobegli od nas), mozemo, vala i tu saku jada da otresemo sa sebe...
Ja, cisto kao (jos uvek) gradjanin Srbije i kentaura SiCG, ne vidim svrhu u postojanju te "zajednice"...mada...
mafija na vlasti tamo, mafija na vlasti ovde...to onda i ima nekog smisla, ali za "njih", a ne za malog coveka, koji je na nekoj normalnijoj geografskoj sirini i duzini malo postovaniji nego na Balkanu, kako "zapadnom" tako i onom sa njegova desna...
Mozda su Srbi mazohisticki nastrojen narod, pa stalno biraju lose vlasti i srljaju u propast, ne znam...

I, da...Tema je "Europjesma"...
Pitam se da nije mozda publika izostala zbog cuvenih WC-a a lá Djetic? mislim da ceo svet zna na kom su nivou...Ko bese ono rekao da kultura javnih toaleta puno kaze o nekoj drzavi...A isto to vazi i zamuziku, samo sto, ruku nasrce, Srbija je tu u mnogo tezem polozaju (hvala Ceci i slicnim silikonskim himerama)...
Neka im i njihova europjesma i "divne" plaze i tako dalje i tako dalje...
 
Headhunter:
Da li reci da sam tamo dole proveo sigurno vise vremena nego ti? (da ne ulazim u detalje sa nekretninama)
I tamo dole znam dosta sjajnih ljudi koji su vise nego normalni, ali i dosta napaljenih "patriotski" - u Crnogorskoj varijanti- bas kao sto si ti ovde napaljena "patriotski".

I takvo zescenje i "zgrozavanja" ne donose nikome nista dobro, mala si pa ne znas (ne secas se pocetaka ratova '90tih).Bolje je da oni tamo sami donose odluke, sta se ti pa mesas ili bilo ko?
Neka su im srecni i telefoni, i put ako treba a ponajvise taj izbor koji trebaju konacno da donesu...
Ovo je poslednji put da ti odgovaram na ovoj temi, jer tvoji uvredljivi, snishodljivi, besmisleni i nadasve ružni komentari ne zavređuju moj trud da ti se objašnjavam. Jednom sam ti se lepo obratila nadajući se da ćeš prestati da vređaš i da ćeš lepo odgovoriti, makar ti se tema i ne sviđala, ali vidim da od toga nema ništa. Teško ovoj zemlji ako bi takvi da je vode u DEMOKRATIJU.
Ratova 90-ih se sećam sasvim dobro, onda ih nisam razumela, ali sam ih vrlo dobro osetila. Moja familija je odande proterana od ustaša, i da je samo proterana bilo bi dobro. Zato ne govori o stvarima o kojima ništa ne znaš.
"Oni tamo" nisu bilo ko, ONI SU MOJA ZEMLJA. Osim toga, izbor za Eurosong je ZAJEDNIČKI i naravno da ću da se mešam i da me se tiče, kao i svakog građanina ove zajedničke zemlje. Na to sam i htela da ukažem ovom, očigledno besmislenom, temom, jer me takođe zgražava RAVNODUŠNOST i IGNORISANJE jedne SASVIM JASNE NAMEŠTALJKE u zemlji koja se usuđuje nazivati se PRAVNOM i DEMOKRATSKOM.
Kada se (i ako se) razdvojimo NEKA BIRAJU KOGA GOD HOĆE.

Da li ti je sad jasnije?
Da li misliš da si ušao u psihologiju naroda Crne Gore ako si tamo kupio vikendicu? :roll:
I ko si ti, demokrato, da mi oduzimaš pravo DA SE MEŠAM? Od moje teme neće biti rata, ne boj se...
Najzad, nisi ti, bato, toliko stariji od mene, tako da ti dičenje godinama i ratnim iskustvom (pa, valjda si 90-ih bio u ratu :roll: ) baš i ne stoji.
Hajde, ćao i prestani da me smaraš.
 
Lexa:
Headhunter:
Da li reci da sam tamo dole proveo sigurno vise vremena nego ti? (da ne ulazim u detalje sa nekretninama)
I tamo dole znam dosta sjajnih ljudi koji su vise nego normalni, ali i dosta napaljenih "patriotski" - u Crnogorskoj varijanti- bas kao sto si ti ovde napaljena "patriotski".

I takvo zescenje i "zgrozavanja" ne donose nikome nista dobro, mala si pa ne znas (ne secas se pocetaka ratova '90tih).Bolje je da oni tamo sami donose odluke, sta se ti pa mesas ili bilo ko?
Neka su im srecni i telefoni, i put ako treba a ponajvise taj izbor koji trebaju konacno da donesu...
Ovo je poslednji put da ti odgovaram na ovoj temi, jer tvoji uvredljivi, snishodljivi, besmisleni i nadasve ruzˇni komentari ne zavre?uju moj trud da ti se objasˇnjavam. Jednom sam ti se lepo obratila nadajuc´i se da c´esˇ prestati da vre?asˇ i da c´esˇ lepo odgovoriti, makar ti se tema i ne svi?ala, ali vidim da od toga nema nisˇta. Tesˇko ovoj zemlji ako bi takvi da je vode u DEMOKRATIJU.
Ratova 90-ih se sec´am sasvim dobro, onda ih nisam razumela, ali sam ih vrlo dobro osetila. Moja familija je odande proterana od ustasˇa, i da je samo proterana bilo bi dobro. Zato ne govori o stvarima o kojima nisˇta ne znasˇ.
"Oni tamo" nisu bilo ko, ONI SU MOJA ZEMLJA. Osim toga, izbor za Eurosong je ZAJEDNICˇKI i naravno da c´u da se mesˇam i da me se ticˇe, kao i svakog gra?anina ove zajednicˇke zemlje. Na to sam i htela da ukazˇem ovom, ocˇigledno besmislenom, temom, jer me tako?e zgrazˇava RAVNODUSˇNOST i IGNORISANJE jedne SASVIM JASNE NAMESˇTALJKE u zemlji koja se usu?uje nazivati se PRAVNOM i DEMOKRATSKOM.
Kada se (i ako se) razdvojimo NEKA BIRAJU KOGA GOD HOC´E.

Da li ti je sad jasnije?
Da li mislisˇ da si usˇao u psihologiju naroda Crne Gore ako si tamo kupio vikendicu? :roll:
I ko si ti, demokrato, da mi oduzimasˇ pravo DA SE MESˇAM? Od moje teme nec´e biti rata, ne boj se...
Najzad, nisi ti, bato, toliko stariji od mene, tako da ti dicˇenje godinama i ratnim iskustvom (pa, valjda si 90-ih bio u ratu :roll: ) basˇ i ne stoji.
Hajde, c´ao i prestani da me smarasˇ.
E, pa, posto svi imamo pravo da se mesamo, moram i ja da se umesam i da kazem DA SI MNOGO SMORILA!
 
Lexa - ako si iz Hrvatske, onda nisi iz Crne Gore, i nemas veze sa Crnom Gorom. A ja sam tamo provodio po 1/4 zivota (3 meseca godisnje), dok se nisam osvrnuo malo oko sebe i cuo razne price, sve do tipa "evo Srbi idu na nas izvor"...
Tako da tamo ima od sjajnih i normalnih ljudi do raznih ponavljam "napaljenih" lokal patriota.

A nase filozofiranje i mesanje tamo, moze samo da donese zlo ljudima tamo. Neka se to polako i mirno razresi, i referendumom, i na neki nacin drugi...

A da se ti ovde nama "zgrozavas" to je malo izlizana prica. Taj stadijum si trebala da apsolviras pre par godina. Sad je stadijum prihvatanja realnosti, osim ako neces bas ti da tamo ides i licno pokrstavas Crnogorce sa velikim C na malo,na silu...
 
Andreavk:
Iluvatar:
Andreavk:
jesi li ti isfrustiran zato sto se CG odvaja ili je to odranije
tjero...ne lupetaj...
Nisam ti ja "tjera" i ti ne lupetaj
...ne smem ni da zamislim kako bi se provela "druga strana" kada bi se od tebe rastajala - valjda ce zbog takvih kao ti biti i izglasan onaj zakon o braku :D
pa ne bih znao nista o tom zakonu, posto sam protiv institucije braka, te se necu ni smarati sa istim...
a ti jesi tjera...
:wink:
 

Back
Top