Dualnost kod žena i nedostatak kod muškaraca

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Po reakcijama na forumu zaključujem da se ovde više razmišlja na nekom animalnom nivou...
Ja podržavam taj nivo , jer prosto garantuje zadovoljenje osnovnih potreba.
Medjutim postoje stvari koje tumačene tim nivoom bivaju pogrešno protumačene...
Možda je ova tema više za filozofiju , ali je ovde zato što bih želeo da savremeni muškarac pored toga što je mužjak bude i zreo što se tiče ovakvih stvari....

ODGOVORNOST PREMA SVOJIM CILJEVIMA U ŽIVOTU

-1.1.Dualnost kod žena.....
Prošlost je kod žena delovala tako da su morale da razviju dualnost kod sebe....Birale su u jednom životu muškarca koji im otima i krade srce (po pravilima ili podsvesno to je već nastavak teme zaljubljivanje) , a u drugom životu onog koji će im omogućiti da ispune svoj životni cilj i potomstvo....

Njihova odgovornost prema svom cilju jeste dovodila i do žrtve i do dualnosti u njihovom pristupu....
Muškarac nije imao tu potrebu i nije imao ni tu mogućnost i moć to da čini....

-----------------------------------------------------------------------------------------
Medjutim muškarčevo gledanje na tu dualnost je ustvari pritisak na moralnost i etičnost žene i tako se ona ustvari proglašava krivcem što poseduje tu dualnost (žene su lažljive, prevrtljive, praktične mu dodje kao kompliment)

Danas se čini da nema potrebe za dualnošću kod žena....
A naravno da ima...
Pogledajte samo šta se sve tumači kao sponzoruša....
Bez obzira šta se danas u javnosti pričalo , socijalizam je imao i pružao najviše mogućnosti da se dualnost kod žena smanji ili nestane. S tim u vezi je moralo da protekne izvestan broj godina kao prelazni period....Nuspojava su neke promene u ženskim stavovima i pristupima, ali pravo smanjivanje dualnosti nije zaživelo usled ukidanja socijalizna pre proteka nekoliko generacija , što je potreban gap za uspostavljanje stabilnih porodičnih odnosa....Mislim da toliki porodični sociolozi ponekad ne shvataju koliko je bitan taj porodični gap , tok razvoja porodičnih odnosa....kao kod hegelovog posmatranja filzofije....

-----------------------------
Da li dualnost kod žena danas nestaje, ili da li feminističko uredjenje sveta donosi nestanak dualnosti kod žena....NE

Naprotiv , povećava ga , ne samo zbog krize u ekonomskim razmerama već i sam pristup je takav....

Sa druge strane pritisak na ukidanje dualnosti ponekad dovodi do homoseksualnosti(više uniseksualnog pristupa koji je kao tako moderan) kod žena....
Ako dualnost shvatite kao licemerni pristup, onda prilično uproštavate ovaj post, ali i unostite veliku grešku u tumačenje istog....
Osim licemernog na prvu loptu, ovde je i kompromisno radi preživljavanja i evoluciono radi svog potomstva....
-------------------------------------
Moram da se osvrnem na sponzoruše , koje su uvedene raspadom "stega" morala (navodnici jer su mnoge od tih stega bile željene i sada su željene jer donose ispoljenje mnogo većem broju ljudi nego što koče).

Ja sam bio ogorčeni protivnik sponzoruša i sada sam....
Ali ja sponzoruše vidim kao osobe koje jednostavno koriste svoje telo i šarm da bi ostvarile svoje ciljeve...

Medjutim u sponzoruše ubrajam samo one koje u startu ne gledaju podudaranje moralnog i etičnog , čak ni emotivnog.
Ostale koje takodje ostali nazivaju sponzorušama , koje ipak postavljaju uslove svog prisustva kod partnera , po meni nisu prave sponzoruše , pa ih i ne ubrajam u takve...
Jeste da ih ima malo , ali biće ih sve više....Ima ih dosta medju starijim generacijama , koje i nisu bile deklarisane kao sponzorske, tj. to nije postojalo u tolikom obliku da bi bilo društveno značajno....kao patologija....
-----------------------
Za kraj , voleo bih da muškarci osim mužjaka bolje razumeju poreklo ženske dualne prirode . Dualnost je počela da se javlja i kod muškaraca....(izrazito , u izuzecima je uvek postojala)
 
Zaboravih da navedem zašto mislim da je nedostatak dualnosti kod muškaraca mana....
Jer ta dualnost obezbedjuje maksimalnu posvećenost ciljevima života (možda nije samo dualnost već triplet).
Muškarci zato i imaju onaj linearan pristup stvarima , baš zbog toga što nikada ili retko imaju potrebu da budu dualisti (ne licemerni , to je trentutno ispoljenje beskompromisnog i makijavelističkog pristupa, dok je dualizam , dva pristupa.....a ne jedan pristup, različita moguća sredstva....
 
A zasto mislis da muskarac koji im ukrade srce ne moze i da im obezbedi ispunjenje cilja i potomstvo?To bi trebalo da ide jedno s drugim......
Po meni,problem nastaje zato sto je feminizam kao pojam i sve ono na sta se odnosi u danasnjem svetu zloupotrebjen...i to ponajvise od samih zena....ovo bi moglo da ode u neku siru filozofsku raspravu koja izlazi van granica teme koju si postavio....opet,po meni razlog za zloupoterebu je pre svega u odr.vrsti KONTRAREFORMACIJE koja se javlja kao povratna sprega na postignute rezultate emancipacije.....ta kontrareformacija je termin istorijski veoma zastupljen i van teme uopste(Crkva kao institucionalizacija hriscanstva koja negira skoro sve osnovne filozofske poruke Isusa npr.,...)a njeni razlozi su i meni nejasni......potrosacko drustvo?-uzrok ili posledica?......Rezultat te povratne sprege je npr.jedna serij o kojoj si otvarao i temu i koju ne bi da spominjem=zaglupljivanje zena.
Nemam nista protiv sponzorusa ili zena koje deklarises da nisu ali ih tako etiketiraju.....ali ne spadaju SVE zene u te dve grupe......meni se bar tako cini.Ja cenim individualnost,a pripadnice obe grupe koje si naveo po meni potiskuju svoju individualnost radi ostvarivanja odr.pororacunatih,unapred zadatih ciljeva koji se pre svega odnose na MATERIJALNO.......to moze da se zove ovako ili onako....ljudi se razlikuju pa i sponzoruse ili te u "sivoj" zoni.Mene ni jedne ni druge ne zanimaju.
 
Patak, sto tebi smetaju sponzoruse, ako ti nisu ciljna grupa?

Sta bi se dobilo time da sponzoruse kojih je od kad je sveta i veka, nestanu sa lica zemlje?

Pa ostalo bi toliko nesrecnih muskaraca koji ne bi znali sta ce sa sobom i svojim novcem i materijalnim dobrima. :lol:

A sponzorusa ima raznih, nisu sve lepe i sarmantne. Sarm podrazumeva i inteligenciju, a ne samo treptanje okicama. I sta sad ako si sarmantan, ne smes da ispoljavas tu osobinu, da slucajno neko ne bi bio izmanipulisan? :razz:
 
Баш сам срећна што не припадам генерацији садашњих клинаца! Толико су оптерећени спонзорима, спонозорушама и ловом.....а све само да би оправдали опште отуђење и своју неспособност да се суоче и изборе са тиме. Баш им не завидим. Нигде љубави, лова им је и мотив и оправдање за све!

Мииислим, по овдашњим преовлађујућим мишљењима могу закључити да бар 80% млађе женске популације чине спонзоруше. Имају ли све оне спонзоре? Колико је то расположивих екстра ловарних типова данас онда? :?



Уосталом, ја сам била миражџика!:wink: :lol:
 
frozen1982.:
A zasto mislis da muskarac koji im ukrade srce ne moze i da im obezbedi ispunjenje cilja i potomstvo?To bi trebalo da ide jedno s drugim......
.............ali ne spadaju SVE zene u te dve grupe......meni se bar tako cini.Ja cenim individualnost,a pripadnice obe grupe koje si naveo po meni potiskuju svoju individualnost radi ostvarivanja odr.pororacunatih,unapred zadatih ciljeva koji se pre svega odnose na MATERIJALNO.......to moze da se zove ovako ili onako....ljudi se razlikuju pa i sponzoruse ili te u "sivoj" zoni.Mene ni jedne ni druge ne zanimaju.

Iako sam isekao sredinu , nisam je ignorisao....
Da nisam ja obuhvatio sve žene ovim postom , jer nije bio cilj rasčlanjivanje žena, već nerazumevanje nekih stvari kod žena .....od strane muškaraca....
Isto kao što nisu sve žene sponzoruše, ali od onih koje muškarci danas vide kao sponzoruše, vidim podelu na jednu i drugu grupu.....
Recimo površnost shvatanja....može da bude razlog....
Ista ta površnost se javi i kod žena, recimo divlja, koja me pita šta mi toliko smetaju sponzoruše ,kad mi nisu interesna grupa....što je po meni smešno komentarisati , osim ako potpuno nije čitala post.....
 
Patak, razumela sam ja temu, moglo je to i krace.
Al' kad vec pises tolike postove, onda ja mogu da se osvrnem na deo koji mi je najvise privukao paznju i mislim da je u njemu sustina ostatka posta.
Jel' tako? Tako je! :D


Tuzni_patak:
Ja sam bio ogorčeni protivnik sponzoruša i sada sam....
Ali ja sponzoruše vidim kao osobe koje jednostavno koriste svoje telo i šarm da bi ostvarile svoje ciljeve...


Vidis, da nije sponzorusa, ne bi bilo ni tvoje teme, jer su one glavni pokretac za razmisljanje o DUALNOSTI, inace ih ne bi ni spomenuo. A posto je ovo vec pedeseta tema o sponzorusama na forumu (uvijena u oblandu :lol: ), ocigledno je da bodu oci. Ima ih u Srbiji mnogo? Pa Patak, mi smo siromasna, a mala zemlja, zato ih ima mnogo i zato bodu oci. To je borba za opstanak zapisana u genima, al' data u formi "savremenog drustva", tako da izgleda kao nesto sasvim iskrivljeno i neprirodno. Ogradio si se i suzio kategoriju, al' sve ti je to isto, Patak, sustina ista, drugo je samo pakovanje. Vise, manje agresivno, suptilno, nekad cak sofisticirano. Da, zene vole muskarce sa novcem, to nije nista novo, novac je glavni garant i za sigurnost i za pristojan zivot. I svako se dovija kako ume i zna i koristi raspoloziva sredstva. Lepota, sarm, treptanje okicama, moze da bude i obrazovanje...
Ne znam da li si imao prilike da udjes u intiman svet jedne sponzoruse? Strah od siromastva, jeziv strah je u pitanju, nesvesni, al' tim i agresivniji da ostvari cilj.

Mene zanima sto si ti toliko OGORCEN na sponzoruse, gornje objasnjenje me ne zadovoljava. :razz:
 
Inace, ono sa socijalizmom ti je skroz utopijski, nije se dzabe raspao, jer po prirodi stvari ljudi ne mogu da budu jednaki, ni po inteligenciji, ni po sposobnosti, ni po obrazovanju, ma koliko to silili, ista startna pozicija nece biti iskoriscena na isti nacin. Tako da socijalizam nikad ne bi doveo do toga da dualnost kod zena nestane, naprosto priroda uvek pobedi.
 
Vidi bolje ti je ova taktika znaci upoznali ste se,zabavljate se neko vreme svidja ti se i onda je premlatis od batina....
Ako ode znaci ta ti ni ne treba,ako se vrati znaci upecala se riba ne moze bez tebe i mnogo te jako i strasno voli,.E tad pocinje prevaspitavanje,i izbijanje svih tih buba iz glave sto je naucila do tad od svojih "drugarica"...Znaci ribu pocinjes da preoblikujes potpuno po tvojoj zelji,da radi,da cisti,da ugadja!!!!!!!Jako vazno za srecan i dug zajednicki zivot...Ako si se i ti zatreskao u nju znaci moras dobro i jos vise da je mlatis da bi naucila da ti ispunjava bas sve po tvojoj zelji,da te ne nervira [jako vazno], i da ti bude kao robinja.
Posto trudnice ne bijem nikako i veoma sam nezan sa njima,volim decu,ako zatrudni prestajem sa batinama i to odmah,,savetujem i tebi to isto ,ali nikako da joj to kazes,neka sama izvuce taj zakljucak....
Znaci "pametnica" je zakljucila da joj nista nece biti dok nosi jos jedno zivo bice u sebi normalno da ce zeleti da bude trudna non-stop!!!!!!
E eto sinko u tome ti je poenta.
A gledam ovi nasi jadni pateticni muskarci ne mogu da nateraju zene da imaju ni dvoje dece...
Nije mi jasno,lako je,izvodi je negde deset dana-napij je-kresni je -napravi joj...Ovako,sve sami razmazeni jedinci,a pitanje je dali ce ta deca kad odrastu imati i jedno....
Dakle,,imaces copor dece,,zenu koja ti sve ugadja ,,koja sve radi,,koja te stvarno voli,,moci ces da se praznis nad njom kad ti se cefne,....
MILINA....
*pije pivo dok ovo kuca,a djevojka mu....pere noge*
 
divlja u srcu:
Inace, ono sa socijalizmom ti je skroz utopijski, nije se dzabe raspao, jer po prirodi stvari ljudi ne mogu da budu jednaki, ni po inteligenciji, ni po sposobnosti, ni po obrazovanju, ma koliko to silili, ista startna pozicija nece biti iskoriscena na isti nacin. Tako da socijalizam nikad ne bi doveo do toga da dualnost kod zena nestane, naprosto priroda uvek pobedi.

Za divlju....

Moje teme ne bi bilo da nije te čudne osobine kod mnogo žena da podsvesno misle na budućnost svog poromstva...Sponzoruše su degradacija tog nagona....u većini slučajeva....Ali vi pod sponzorušama podrazumevate očigledno SVAKU DEVOJKU koja je sa nekim dobrostojećim frajerom...Ja pod sponzorušom ne podrazumevam one koje su to prihvatile kao neki kompromis prilikom izbora partnera.....Onda bi skoro sve žene bile sponzoruše, jer pred udaju dobro promišljaju šta dobijaju , gde idu , kako će joj biti u budućnosti....

Tako da mi je jasno da tražiti sponzora za muža , vi ubrajate u sponzorušu, ja u udavaču....
Medjutim žene koje traže provod za veče , sponzora za jedno veče , koji će da plati piće i zabavu, a posle dobije u naturi , i ona se nekad lepo nekad lošije provede, TO JA ZOVEM SPONZORUŠOM....

Zašto..?
Psihološki pristup takvih osoba je potpuno drugačiji od onih u mojoj kategoriji udavača....
Primer devojke koja ugradjuje silikone , grudi , usne, korekcije nosa , je primer udavače, koja traži bogatog muža.....Ona ipak bira sa kim će , nekad više nekad manje, uspostavlja kompromisni odnos sa njim, u smislu , ja imam ovo , ti imaš ono , kad se spojimo svako dobije ono što mu odgovara....
Da on nije bez mane, a opisivao sam zašto je kod ovakvih situacija u pitanju ustvari kompromis neuspešnih, on bi tražio veći kvalitet i dobio bi....
Za razliku od udavače, koja može da nastane od sponzoruše, ali ne često, sponzoruša muškarce više asocira na izraz *****.....
Takva devojka super izgleda, traži zabavu , eksponiranje za neki odredjeni period, ona ne uspostavlja emotivni kontakt sa "žrtvom", mada se žrtvi ponekad to čini....
I ona se naravno udaje ,ili se ne uda, ali ključnu razliku čini upravo to što ona ne uspostavlja emotivni već "pravni"/"ekonomski" odnos, znači ona potpuno sve odnose zasniva na ekonomskoj vrednosti seksa koji pruža , tj i ostalih usluga.....Ovde nema ničeg emotivnog.....Razlika je u pristupu , ali to ima uticaj i na ostale psihološke odnose u njenoj glavi.....Isto kao što postoji razlika da li ste primorani nešto da činite ili to činite svojevoljno , spolja gledano čini se isto , ali predikcija i ponašanje takve osobe se potpuno razlikuju kad prestane prisila....

Očigledno je da tvoje sponzoruše ustvari predstavljaju udavače, dok moje predstavljaju niskobudžetne k.urve....

A za socijalizam....Nije polazna osnova ista za žene, upravo je u tome stvar. Ta dimenzija socijalizma nigde nije postojala , osim u priči....Obezbedjena socijalna podrška, koja je postojala, ali je razlika bila velika (i treba da bude, osim što je pokrivala osnovne egzistencijalne potrebe), i jak društveni moral , koji je bio usmeren ka razvijanju ličnih kvaliteta (učenje, obrazovanje, kvalitetniji proizvodi, edukacija potrošača) a ne ka ekonomskom zaludjivanju , a kobajagi obrazovanju.....
Sve to polako deluje na nestajanje , polako , dualizma....Inače se ne bi tako lako primilo ovo vaše, idealizovanje partnera, on mora i da ima i da bude lep i da bude kulturan i da ...... a ja nudim , da budem dobar potrošač, da budem uvek uredjena, i da umem lepo da pričam....ili mislim da to umem....i da znam gde je dobar restoran.....postojala je dobra osnova da se to uzdizanje svojih vrednosti do nebesa od strane žena desi, umesto zaštita ugroženih ženskih prava.....

Znam da ne razlikujete ta dva , većina ne......
Jer zaboga i ja imam prava da letim konkordom , pa ga ukinuše.....hoću svoja prava.......je različito od pritisli me sa svih strana , sve banke, još mi prete da će da mi polome vrat....ili preti mi da će me isterati na zimu na sneg.......što se i dešava....

Malo je 40 godina da se izmenjaju 3 pune generacije....to je nekih 80.90 godina.....znači vek ....Toliko treba da se porodični odnosi stvarno promene, za društvene je dovoljna jedna perioda tj. 12-17 godina....i prošlost je prošlost....
Zato mislim da socijalizam kao dobra podloga za ukidanje dualnosti ustvari ispade samo dobra podloga za feminizam....u filozofiji postoje autori koji analiziraju feminizam i postavljaju ga da je socijalizam upravo najbogodnije društvo za njegov razvoj.....a ustvari kroz posledicu ukidanja potrebe za dualnošću kod većine, (nikad neće nestati ambicioznih koji bi dušu i djavolu prodali....)
 
Pa dobro, ti volis analizu i diferenciranje, otud tolike specifikacije, razlika izmedju sponzorusa i udavaca, mada udavaca ne mora da trazi bogatog muza. A ono sto si ogranicio striktno za sponzoruse, to su po meni najgluplje iz grupe. Zato sam ja govorila iz perspektive zenske potrebe za sigurnoscu koje pruzaju materijalna dobra. A takvih zena ima raznih, meni je licno nebitno kako cu da ih nazovem, jer to je samo etiketa. Mene uvek vise zanima sta stoji iza toga. Ja volim sintezu. :D
Socijalizam, komunizam lepo zvuci u teoriji, ali ljudski faktor je uvek presudan i zbog toga u praksi i jedno i drugo se pokazalo kao prazna prica. Tako da bilo kakvo vracanje na to mi je besmisleno. Kapitalizam je suroviji, ali mnogo blizi ljudskoj prirodi. Tako da smo dosli do corsokaka. Patak, ja jedino verujem u pojedinca i u promene na nivou pojedinca. I verujem u obrazovanje i razvoj licnosti.

Jer u ovom svetu ne moze biti ostvaren nijedan filozofski san, to mi je jasno odavno. Al' san pojedinca moze. ;)
 
Zao mi je Patak, sto ispada da ti u zivotu nisi upoznao zenu od integriteta i visokomoralnu licnost koja sledi onu Kantovu : "Zvezdano nebo nada mnom;moralni zakon u meni ".Takvih zena je bilo uvek,i u proslosti,i sada,i tu nema dualnosti..............Dualnost cu shvatiti kao neku vrstu "lomljenja","dvolicnosti",licemerja............Prvo,uopste se ne slazem da zena vrsi diferencijaciju kada bira ljubav i oca svoje dece...Ako neke vrse,nije opste mesto...Postoji toliko zena koje su ostale same jer nisu htele taj kompromis...Normalno je da ti partner fizicki odgovara i bude tebi(licno) privlacan;Da li bi ti mogao da se ljubis sa nekim ko ti je odvratan ? Drugo,mora da postoji bar delimicno duhovno,intelektualno i emotivno preklapanje da bi ta veza uopste opstala,i to sa obe strane...Mozda ces reci da sam idealista,ali, po meni,partner u vezu unosi sebe,svoju licnost,i to je jedino sto mene zanima...Sve drugo mogu sama......Ako odlucimo da imamo decu,a to je valjda obostrana odluka,to cemo raditi iz ljubavi,a ne iz "tamo,nekih" interesa...Posto sam ja dete ljubavi,svi drugi modeli su mi nepotpuni i nedovoljni...Ali ako se zena ne oseca spremnom da bude majka ili ako nije nasla pravog partnera,treba da bude spremna da ostane sama i da se razvije u nekom drugom pravcu kao licnost.........To jeste beskompromisno,ali ja bih bila spremna da podnesem takvu zrtvu,zapravo,ne bih je ni smatrala zrtvom;vec samo "drugim putem"...........Gde je tu dualnost ?
 
Druga stvar,sto se tice dualnosti kod zena u Srbiji ona ima politicku konotaciju vezanu jos za migracije iz sela u grad...I to nije bio zdrav seoski element koji se postupno prilagodjavao zivotu u gradu kao u staroj Jugoslaviji(koja je imala mane,ali i prednosti) ili skolovao i na Sorboni(ako je nadaren);vec jedan polupismen pojedinac koji je zajedno sa lumpenproletarijatom zavladao zemljom;tako da je "polutanka" napredovala do dame koja putuje do Trsta po cizme...,tuzakajuci i zavirujuci gde joj nije mesto...Upravo deca i unucici tog lumpenproletarijata,koji sa zigonovskim odredjenjem levice nemaju nikakve veze,danas slusaju Cecu,Karleusu....,u najboljem slucaju N.Bekvalac...i imitiraju glupave modele ponasanja........Uzmi knjige S.Selenica ili S. Velmar-Jankovic,poslusaj ponekad Rada ili Gorana Markovica ili prof.Bozica sa Muzicke akademije..............videces da je grad uvek imao jace izgradjenu eticnost.........Do pojave ovih.......I to svaki grad u Srbiji,cija je elita jos '45 prepolovljena ili ucutkana.........kao i zdravo,patrijarhalno(i moralno) seosko stanovnistvo...........Znaci,unistena je ili oslabljena gradska elita,unisten je i seoski srpski domacin;i porodica,i ma koliko se ove strukture nekako trudile;nikada nisu uspele da se do kraja oporave.........Na drugoj strani,pogledaj Svajcarsku,zene su tek sedamdesetih dobile pravo glasa,a danas............Onda,skandinavske zemlje...........Mislim da je u takvom drustvu potreba za dualnoscu svedena na minimum;za razliku od naseg drustva..........
 
Za avu....
Složih se i za pod 1 i za pod 2 i za pod 3 i za pod 4....

Dodatak:
Sve si rekla , a opet izvukla čudan zaključak...verovatno lični....
Postoje žene koje nisu spremne da budu dualne, one nisu bile obuhvaćene , ali one ispaštaju zbog toga ili imaju sreću pa nalete.....Ovde nije priča o ženama već o jednoj osobini žena....posledici društvenih uslova.....Ovde moram da ti kažem to što sam primetio već nekoliko puta.....ja kad pomenem neku osobinu kod žena, ne podrazumevam da svaka ima tu osobinu , već me interesuje osobina sama i posledice koje nosi prema ženi i prema shvatanju iste od strane muškaraca, jer upravo razlika u "ja mislim" i njegovog "ma vidiš čim se ona ovako , onda je ovakva" čini puno štete odnosima koji ne poštuju tradiciju i danas stvaraju stereotipe....za razliku od evolucije stereotipa koji poštuju snagu ljudskih osobina sadržanih u starim stereotipima , pretočene u nove odnose novog vremena....

Etika je uvek razvijena u mestima veće gustine stanovanja , jer su ljudi bliže upućeni na zajedničke servise....To što je danas naizgled suprotno , pa provincija(varošice i manji gradovi) ispada kulturnija u ponašanju (ne i u ogovaranju) od Beograda , je stvarno posledica toga što ti kažeš.....

Dualnost kod muškaraca nije toliko brojna , bar do sada nije bila.....jer je proizvodnim snagama trebala više fizička snaga , a to je bila prednost muškaraca, pa su bili pogodniji kao činilac , a samim tim i finansijski jači....
Danas , uopšte ne vidim takav zahtev, tako da će muškarci ukoliko žele da zadrže paritet sa ženama koje imaju nekoliko prednosti (ženstvenost, lukavost, dualnost, manipulativnost) morati da izrade iste osobine. Tako se i javljaju moderni muškarci koji imaju izgradjenu lukavost, manipulativnost, dok su ženstvenost zamenili za statusne i modne simbole....muževnost prilično ograničava, osim ako se ne svede na seksualnu privlačnost....

A za očekivanje da se ide linijom težeg otpora, i sama znaš da nije prirodno , ....
Zato to očekujem samo ako narod bude primoran da tamo ide....nametnuto od strane ili klase, ili staleža ili društva, ili elite......Tako dolazimo do toga da je potreban pastir uvek i svagda.....
Što pre ljudi i ljudsko društvo to shvati , pre ćemo se izvući iz zahvata degradacije....i destrukcije usled haosa slobodnog "braunovog " kretanja.....pojedinaca u društvu......Srbija je primer uredjenja lopova i političkih lopurda u takvom okruženju , zahvaljujući slobi, koji je to prvi uveo....a ovi samo nastavili......
 
Tuzni_patak:
A za očekivanje da se ide linijom težeg otpora, i sama znaš da nije prirodno , ....
Zato to očekujem samo ako narod bude primoran da tamo ide....nametnuto od strane ili klase, ili staleža ili društva, ili elite......Tako dolazimo do toga da je potreban pastir uvek i svagda.....
da,nije...teska su to razmisljanja za sitne sate;..........a i na "odmoru" sam :roll: ;) ;) p.s.tesko je "adaptirati" se...
 
Ispadoše žene radnici 21. veka...
Pazi, ta priča o lukavosti ne pije vodu... A i ova tema me mnogo podseća na ZaratRustrinu temu na kojoj je lik rekao kako "žene na taj način brinu o statusu i genima, nije li to idealno potomstvo"? :shock:
Kako god, ali ovde je sad vrlo bitno da objasniš da li smatraš tu tvoju "dualnost" korisnom, ili je treba istrebiti? Kako ćemo?
Mislim da si dao sponzorušama malo više mozga nego što zaslužuju.
Da li zaista veruješ (i ne samo ti) da te žene, i "udavače" i sponzouše, misle na decu, dok traže sebi "priliku"? Tj. one ne misle, ali to rade instinktivno (o, plemenite li pomisli za tako podlu delatnost...)
Ustvari, ispadoše žene, koje nisu ni udavače ni sponzoruše, tj. koje nije briga za materijalno stanje muškarca (dobro, osim ako je klošar :roll: ) - glupe, ni manje ni više...
Jer su izgubile lukavost, nikada je nisu ni imale, dualnost i prepredenost, pa i šarm... A kako nemaju ni fizičku snagu, onda će u vremenu koje dolazi najverovatnije biti - bez posla.
Ironija je, u svemu tome, što će morati potražiti nekog sponzora, ako ne žele da umru od gladi :mrgreen:
Jer, ti ovde zaista govoriš o temi koja nije jednom pokrenuta, a ne mislim samo na ovaj Forum...
Masa njih (ja, doduše, ne znam ni jednu ženu) tvrde upravo da to nije ni osobina, već se pre može nazvati instinktom, ta želja žene da bude bogata, a zarad nekog budućeg potomstva... I masa njih tvrdi da to tako treba. Da li moramo stati ljudskosti na put baš svakom idejom o porastu broja stanovništva?
Ja ne osećam taj poriv... To... Da se udam za lovatora... Nije moral, prosto ne osećam, jbmlga...
A kad se setim da si me svojevremeno turio međ' najUDAVAČE, počinjem da se pitam da to nije imalo i neko dublje značenje...? :shock: :? :)
 

Back
Top