FOLIRANJE

Psihologue

Buduća legenda
Poruka
37.315

DANAS JE SVEPRISUTNA TEŽNJA DA SE LJUDI PRIKAŽU DRUGAČIJIM NEGO ŠTO JESU.....
KOLIKO VAS KOD LJUDI PRIVLAČI ILI ODBIJA FOLIRANJE?
KOLIKO SE RAZLIKUJE GLUMA OD FOLIRANJA?
 
U jeeee kakva tema u 15h....
Ne podnosim foliranje i zbog toga imam stvarno malo prijatelja...za mene su to ljudi koji nisu u stanju da pogledaju istinu u oci i da vide stvarnost,..nego lazu i mazu.......Isto je Gluma ili foliranje.....Nikada mi nece biti jasno zasto se neki ljudi foliraju umesto da budu ono sto jesu....ma....njaaaaaa
 
Samantha Jouns:
U jeeee kakva tema u 15h....

Ne podnosim foliranje i zbog toga imam stvarno malo prijatelja...za mene su to ljudi koji nisu u stanju da pogledaju istinu u oci i da vide stvarnost,..nego lazu i mazu.......Isto je Gluma ili foliranje.....Nikada mi nece biti jasno zasto se neki ljudi foliraju umesto da budu ono sto jesu....ma....njaaaaaa

Uz ovo ide i definicija.....ONO ŠTO PRIMETIM KAO.......
Ali to i jeste štos....što se foliranje ne primećuje , i onda nije foliranje....ako se primećuje, onda jeste foliranje....
 
Ne znam zasto samo danas? Oduvek je foliranja bilo...kao i sad...neki ljudi to prosto vole ili cak moraju da rade...mozda ne mogu da prihvate sebe do kraja...pa bar u ocima drugih zele da izgledaju drugacije...
Ali, iskreno receno svi mi glumimo ponekad-da smo dobro i kad nismo, da smo odlucniji nego sto jesmo, da nekog ne volimo a volimo ga i obrnutoi sl...Tako da se po meni razlikuju gluma i foliranje...
 
Foliranje je nekom sastavni deo zivota i bez toga nemoze da funkcionise,samo treba da se provali sto znaci da sa tom osobom treba provesti dosta vremena.Licno nevolim foliranje ali mu nekad pribegavam,zavisi kako situacija nalaze.Mislim da svi to nekad rade samo nezele da priznaju.
 
foliranje je ustvari uzdizanje sebe, skretanje paznje na sebe, ono kao da si faca i iznad svih ostalih
a gluma nam moze pomoci da nekad nesto izbjegnemo ili "obidjemo" nekad cisto glumimo da nam nije stalo do neceg kad jeste, ali eto cisto iz nekog principa necemo to priznati... neki ljudi glume ponekad u drustvu da su povuceni ili nesto tako jer jednostavno nisu raspolozeni da objasnjavaju svim nepoznatim ljudima zasto su takvi... svi glume na poslu ili u skoli kad im se ne radi odjednom nesto bolesni, samo sto u komu ne padnu...


mislim da bi zivot bio previse jednolican da je sve iskreno...
 
Psihologue:

DANAS JE SVEPRISUTNA TEŽNJA DA SE LJUDI PRIKAŽU DRUGAČIJIM NEGO ŠTO JESU.....
KOLIKO VAS KOD LJUDI PRIVLAČI ILI ODBIJA FOLIRANJE?
KOLIKO SE RAZLIKUJE GLUMA OD FOLIRANJA?

Foliranje je deo licnosti? Zar ne psihologue,ako si pravi psiholog to ti treba nama da kazes? Uopste se ne razlikuje gluma od foliranja? Zar nije tako?
 
Svakih par dana istu temu otvaras... Moj odgovor na neku od proslih:
Petar_Pan:
Laz mrzim i prezirem.
Bas kao i to maco foliranje i glumljenje neke face... to u meni budi neki revolt i zelju da kazem tom nekom "daj ne seeri"... nekad to i kazem...

Inace nikad ne lazem, jer prosto i jednostavno nemam potrebu za tim. Zelim do svega u zivotu da dodjem na fer i posten nacin i mirno da spavam svaki dan.

Smatram da ljudi koji lazu i foliraju imaju nekih problema. Ili psihickih... ili su svesno primorani da to rade... jer znaju da realnim prikazivanjem stvari nista ne mogu uciniti jer nemaju kvalitete da bi nesto ucinili.

Posebno su mi jadni ti koji pricaju u drustvu koga su i kako su... a tek oni sto izmisljaju... a tek oni sto pricaju kako su kresali svoje multinikove... :lol:

Kad sam zaljubljen to ne govorim ne zato sto glumim macoa, nego zato sto mislim da to nema smisla govoriti (jer se moze i slagati) nego to pokazujem delima, odnosom...

Takodje smatram da devojke mnogo vise lazu nego tipovi i otprilike bezim od tih koje lazu... a posle nek se cesu sto ih niko ne zeli...
 
U stvari poenta je u ovom smrdljivom drustvu koje namece odredjene kriterijume..
Ako si prirodan i ono sto jesi , cesto se desi da budes podvrgnut ismevanju i ne prihvatanju od strane drugih, i to je onda razlog zasto se ljudi plase da budu ono sto jesu, nego se foliraju da bi zadovoljili "kriterijume " koje postavlja drustvo....
Strasno, tuzno i zalosno...
 
Ja bas volim da foliram

Kada ***** ja uvek kazem "joj kako si dobra uh jea jea, to lutko aaaaaa svrsicu aaaaaaaaa" a zapravo mi bude lose....
 
pa da ja kad hocu da oteram zensku ja kazem "evo da vidis kako mi je a tobom lepo odsviracu ti nesto"

a ona pomisli na gitari, kada je vidi a ja izvadim gulse i razveze, i onda ona klisne...

tako se resim gabora koji mi smetaju... :lol:
 
Steta je sto u svakodnevnoj komunikaciji nema vise iskrenosti... Vjerujem da bismo na taj nacin bili postedjeni mnostva pogresnih izbora i, uopste, smaranja...
Istina, dakako, umije da bude i veoma surova, ali mozda bi ljudi poceli da shvataju da sa njom, dugorocno gledajuci i oni dobijaju vise...
 
Gazdarica:
Steta je sto u svakodnevnoj komunikaciji nema vise iskrenosti... Vjerujem da bismo na taj nacin bili postedjeni mnostva pogresnih izbora i, uopste, smaranja...
Istina, dakako, umije da bude i veoma surova, ali mozda bi ljudi poceli da shvataju da sa njom, dugorocno gledajuci i oni dobijaju vise...

Eto sad možete da vidite kako shvataju neozbiljno život...
S jedne strane su dotični bez devojaka a sa druge strane se foliraju...Pa sad???
 
da devojke foliraju da imaju momke, a momci foliraju da nemaju devojke, vecita igra lud yebe zbunjenog, ali tako bilo uvek tako ce i ostati. Kad porastu kasce im se samo. devojke glume neke ribe, muskarci glume frajere, ne vidim tu nista privlacno i klonim se takvih osoba.
 
pa ajd budite sretni bar se imate koga klonit... :) joj jeste nesto "ukoceni" pa de bar probajte malo glumit ponekad, pa cete vidjet da nije toliko lose... po tom vasem svi koji su frajeri ili neke furacice-glume... pa njima je dobro, oni vecinom dobro izgledaju dobro se osjecaju i zaboli ih sto neko kaze da su nesto umisljeni i da glume ili foliraju...

pa zamislite samo kako bi dosadno bilo da je sve iskreno... :p
 

Back
Top