Savremena Srbija i muškarac u njoj

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Ovako ja vidim tipičnu situaciju koja opisuje buduću Srbiju...

-Dolazi mladić , hoće da se fizički postavi na jednom mestu.
-Ja mu kažem , tu je koridor, navaljivaće ljudi da prodju tuda.
-On to čuje kao "alarm", porazmisli o trenutnoj situaciji, pri tome uopšte ne mari ,šta mu pričam i jednostavno rezonuje "pa neće moći preko mene".
-Naravno da ljudi dolaze , i neki od njih krenu da zaobilaze u velikom luku , ali dobar deo ili čak većina krene da uz izvini ili bez toga , da ga pomera, gurka, provlači se......
-----------------------------------------------------------
Video sam po njemu da na "alarm" je počeo da razmišlja ali onako na prvu loptu ,površno i što bi se reklo u dimenzijama 30cm*30cm

Smešno mi je bilo , jer mi se učinilo da baš ljudi slični njemu ga ne zaobilaze već ćušnu, gurkaju, provlače se....

-------------------------------------------------------
Ovi što su zaobilazili su reagovali na sličnu situaciju sasvim drugačije....
Na "alarm" oni skoro bez razmišljanja odlaze na drugo mesto , prosto se oslanjajući da je komentar bio dobronameran čak i ako ne razumeju (a nisu se ni potrudili da ga razumeju).

----------------------------------------------------------
Kako se ovo slaže sa konstatacijom skoro svih psihologa da Srbija postaje zemlja zombija....
Koja od ove dve grupe su zombiji....oni što ih boli k. za druge jer "nemogu oni preko mene" ili ovi što radi izbegavanja bilo kakvih komplikacija evakuišu svoju egzistenciju na prvi pokušaj ugrožavanja.....
 
Nisam razumeo šta je "alarm" ? Kada ti postane jasno da nećeš moći da i dalje stojiš u redu bez guranja, pa moraš da prihvatiš da ćeš biti odgurnut ili da ćeš morati da se guraš?
To guranje, to neprimećivanje drugih, ne mora da bude negativno sasvim... 3/4 stanovništva u Srbiji živi po principu da obave svoje male poslove, da zadovolje svoje male potrebe i da žive u miru.
Mene to ohrabruje.
 

Back
Top