Minijaturna ukrasna zivina

wladislaw

Početnik
Poruka
24
Na foromu nisam nasao ni reci o minijaturnoj ukrasnoj zivini. Zato sam resio da napisem nekoliko reci o tome i mom slucaju. Naime u vikendici u Vrcinu koji se nalazi na 25 km od Beograda imam petla Džoku andaluziske rase sa njegove tri dame raznih rasa. Naravno niko od njih nema rodoslov i ko zna kako su im se roditrlji i babe ponašale kod izbora partnera. Osnovno je da su im tezine oko 300 grama, da su šareni narocito petao i da su kupljeni na izlozbama malih kućnih ljubimaca u Novom Sadu i Pančevu. Preko zime su u kokošinjcu koji ima odeljenje za spavanje, atrijum od nekoliko m2 gde pada sneg i kiša i trpezariju sa hranom i vodom - tu ne kisne. Zatvoreni su gde ih obilazimo jedared nedeljno zbog hrane, a voda im se greje preko struje termostatski da nebi zamrzla. Preko leta su slobodni u ogradjenom dvoristu 700 m2 koji je sa mnogo ruža, parkovske trave i drugog rastinja. Tamo smo u periodu 15. april do15. novembar kada ne radi toplana. U okviru tog prostora nalazi se i vikendica sa orahom postavljenog ispred spavace sobe na kome oni spavaju. To je sve lepo ali kada Džuka kukurikne u tri sata ujutru bude ispadanja iz kreveta. Naravno nešto se mora dopustiti. Inace oni su prava čistacka kolona tako da u dvoristu baste nema krpelja, bubica , gustera i vodenih zmija kojih je ranije bilo. Džoka je inace kavaljer kada uhvati skakavca nikada ne pojede sam vec zove najblizi simatiju i stavi joj ga pred noge. muski komentar porodice je - bas je glup. Inace ograda od 1,6 m ne pretstavlja prepreku za njih jer je prelete kao od šale. Imamo ih tri godine i nigde u literaturi nisam našao koliko mogu da zive? Nose jaja velicine golubijeg i veoma su zuta tko da moja gospa pravi dobre rezance za sremacku supu. Ne pada nam napamet da ih koljemo. Veoma su pitomi motaju nam se oko nogu u basti ali se ni slucajno ne mogu uhvatiti. Jedu iz ruke a poslastica pored zitarica je ljusteni neslani suncokret. Nesme im se davati hleb i otpatci hrane jer ima soli - to smo pronasli u literaturi. Hteli smo da imamo nesto živo u vikendici pa smo njih izabrali. Pravi su ukras tog prostora. Pas ili macka koje oboje volimo nije došlo u obzir jer ko bi ih cuvao zina a da ih vodimo za Beograd na šesnajsti sprat bilo bi nehumano.
Sada se javio jedan problem. Naime zbog pticijeg gripa koju je neka laboratorija izvukla iz sefa radi povecane prodaje vakcina i drugih lekova nema vise izlozbi koje sam pomenuo. Kako po šerijatskom pravu muško moze da ima četiri zene zelim da našem Džoki nabavimo jednu novu mladu. Nemam ideju kako, jer se preko neta to ne može naći a sajtovi su sa nekim bajatim brojevima telefona. Prema tome traži se provodadjija koji može da da pravu informaciju. Takođe bih po pitanju minijaturne ukrasne živine zeleo da cujem tuđa misljenja sa uvažavanjem. Sa postovanjem
 
pozdrav wladislaweinja.
procitao sam tvoje izlaganje problema. ja sam takodje veliki ljubitelj ,ne samo zivine ,vec uopste zivotinja. tako da ti saljem br fona coveka koji je uzgajivac ukrasne zivine i koji ce ti ,nadam se pomoci oko resavanja tvog problema

064 98 26 323 i 064 160 72 48 miki lazarevac
 
Поздрав свима,
Скоро сам купио украсну живину расе Себрајт, а ето већ проблема :О . Наиме кока има проблем тако што изненада само спусти главу на под и као да има неки напад
шта ја знам са чиме бих упоредио нпр. као да пада у делиријум, а након таквог стања које траје неколико секунди (а понавља се више пута на дан) устане и понаша се нормално,нормално
једе, пије увек свежу воду, нормално се креће до следећег напада. Прво сам мислио да је можда некако врат повредила па има проблема са њим али ту опцију сам отписао јер када тај "напад"
прође она се како сам већ написао сасвим нормално понаша, врат сасвим лепо држи као и петлић . Иначе стари су негде око месец и по дана барем по продавчевој информацији. Може ли ми неко помоћи
о којој болести се ради, како је излечити ? Хвала унапред .
 

Back
Top