AU pair in USA

alexandra_so:
A intervju u agenciji? Kojeg tipa mi pitanja postavljaju itd........ :p

Nema bas nekog intervjua u agenciji..nesto kao zasto hoces da dodjes,mada vec svi oni znaju zasto i kakvi su ti planovu za buducnost u USA,pa ti onda malo objasnjavaju(mazu oci)sta ces da radis,nista posebno,tesko da moze da se svrsta u neki intervju.Imas ti untervju ali preko phonea sa host porodicom.
 
nina_lion:
Nema bas nekog intervjua u agenciji..nesto kao zasto hoces da dodjes,mada vec svi oni znaju zasto i kakvi su ti planovu za buducnost u USA,pa ti onda malo objasnjavaju(mazu oci)sta ces da radis,nista posebno,tesko da moze da se svrsta u neki intervju.Imas ti untervju ali preko phonea sa host porodicom.


Hvala na informacijama. Evo zavrsih sa ovom aplikacijom konacno, pa cu skoknuti do agencije ovih dana da vidim sta me dalje ceka. :shock:
I jos samo jedno pitanjce - Sto se tice vize, jel postoje neke zavrzlame oko toga ili se lako dobija?
 
Ma sve to sa agencijom, vizom.....je smesno. IAko tebi sada izgleda strasno, ali, veruj mi, smesno je.
@Billy, honey , ja bih ti rekla kad bih te znala. Ili bih viknula....ma smislila bih vec nesto!
Sta ti radis U NYC?
 
alexandra_so:
Hvala na informacijama. Evo zavrsih sa ovom aplikacijom konacno, pa cu skoknuti do agencije ovih dana da vidim sta me dalje ceka. :shock:
I jos samo jedno pitanjce - Sto se tice vize, jel postoje neke zavrzlame oko toga ili se lako dobija?

Racunaj da si dobila vizu onog momenta kada si predala papire,jer je program pod zastitom USA vlade i vodi se pod pojmom "kulturna razmena".Ako nemas prepreka,tipa nekog od bliske familije sa istom adresom kao ti,da vec boravi u Americi,nema razloga da vizu ne dobijes.
Kada sam ja isla u ambasadu,dan pre mene neka Milijana je imala intervju i posto joj je brat otisao kao spasilas nekoliko meseci pre nje i nije se vratio,ona je odbijena.
U svakom slucaju nemoj da brines,samo se smeskaj,obuci se fino,i budi extra ljubazna i cvrkuci kako volis decu i jedva cekas da se obogatis znanjem o novoj kulturi i usavrsenim jezikom.
 
mala amerikanka:
Cao devojke.Ja sam novajlija na krstarici ali videla sam temu pa nisam mogla da odolim a da ne kazem kako sam upravo ja dosla preko AYUSA-e pre godinu dana kao Au Pair u Chicago i moram vam reci da je fenomenalno!!!Posle godinu dana navikla sam se na sve i sad bukvalno uzivam u zivotu.Sa porodicom sam putovala od kako sam dosla i veoma sam zadovoljna.Vec sam videla sve sto sam oduvek zelela i sada produzavam vizu za drugu godinu!

DA SE SLUCAJNO NAS DVOJE NE POZNAJEMO???
 
ja sma Au Pair i moj predlog ti je da ne dolazis tako ako mislis zaseeb!uzimanje zivota!sa tobom oni zele da dobiju;babysitter cistacicu kuvaricu.da im izvodis pse cuvas ih peres kola
bolje ne moj!!!
 
Cao svima! Ja sam nova na forumu i htela bih da vas pitam šta vas pitaju kada odete za vizu kako izgleda taj razgovor za AU PAIR.
Razmišljam o tome da se prijavim, rizikovaću bez obzira na iskustva devojaka neke su zadovoljne neke ne pa videćemo šta će biti u mom slučaju.

Hvala svima koji mi odgovore.

Jedno pitanje za mAnitu!!!
Cao mAnita , pa zar nepostoji neka mogućnost da ti njima objasniš da to nije tvoj deo posla što te oni teraju da radiš, verovatno se niste tako dogovorili. Interesuje me da li dođe nekad do nekog većeg sukoba, i šta onda...
Veliki pozdrav za tebe!!!
 
nina_lion:
Hey
ja sam au pair u USA i ovde sam vec skoro 5 meseci.
Otisla sam preko Mladost turista ali znam da postoje jos neke agencije sa bukvalno istim uslovima.
Prva nedelja kada dodjes u porodicu je med i mleko a posle pocinju problemi...
Ako te zanimaju detalji obavesti me
Sada sam pogledala ove preporucene sajtove...
Zaradices novac?XAXAXAXA...
Sa 140 dolara nedeljno ne mozes mnogo toga sebi da priustis...
Mene samo vozna karta(povratna)do Menhetna kosta 15 dolara,pa nedeljno dajem za gorivo 20,pa u kuci nejcesce nema nista da se jede pa moram sebi da kupujem hranu,pa ako hocu da izadjem negde vikendom jer mi treba rasterecenje od svega ovog...
Zbog para se ovde ne dolazi preko ovog programa ,ne dajte da vas iko farba!
ONA TI JE REKLA SVE STO IMAM I JA!
oni su svi med i mlijeko na tel dok ne dodjes!mos misliti kad i m donji ves perem i posteljInu(host roditeljima)probala sma da ih ostavim i hos mama mi je rekla ako nas ostavi mi cemo napraviti da te iskljuce sa programa pa izvoli!A SVI ZNATE DA SE DOLJE NEMAM GDE VRATITI JER JE MRAK TOTALNI!
znaci LCC i ostali stite porodice a ne vas drage moje!to su sve lazi
 
i jos morma da slusam kako graju na mene mali mi kaze bitch mala da sam stupid iako radim samo kako njihovi roditelji kazu!!!a oni stanu na str svoje decice
a i mama mi je masu puta svasta rekla ako npr I am paying you for your fuckin job you must work
a znate zasto??? jer sam usisala kucu koja ima 1000 kvadrata 2 puta te nedjelje i vratila se ona i rekla nije dobro!a inace vec u intervjuU su rekli mi imamo claining lady itd itd
zenske otvorite oci dobro
 
pa taj savjetnik ti je LCC i sad se promijenila zena koja radi taj posao..a sa njoj nemam jos dobar odnos...ali kao sto rekoh masu ih je trazilo da im nadju novu porodicu i bile su vracene kuci!ako ti je ne nadju za 2 nedjelje pa pa
 
...ja znam dosta nasih devojaka ovde koje su dosle preko istog tog programa, neke su cak i menjale porodice i uglavnom imaju pozitivna iskustva....porodice u kojima su radile su im kasnije bili "sponzori" za fakultete cak i kada vise nisu radile kod njih.....izgleda ti bas nisi imala srece....
 
mAnita, kada čujem tvoj priču, moram dobro da razmislim da li da se prijavim za taj program, sa jedne strane imam ogromnu želju da probam a sa druge kad pročitam ono što si ti napisala uhvati me strah, moracu da rizikujem, znači baš je važno da čovek ima sreće sa tom porodicom.

Koliko si ti dugo u porodici, da li postoji mogućnost da nađeš neki dodatni posao pa da se malo rasteretiš i nebudeš toliko u kući.
I ja poznajem jednu devojku koja je menjala porodicu, i u toj drugoj joj je bilo baš ok. ona je njima nametnula uslove, dobila auto - plaćeno gorivo, lap-top, i našla dodatni posao, bili su fini preama njoj
stvarno nerazumem zašto nebi mogla da promeniš porodicu...
Preko koje agencije si otišla!!!!
Želim ti puno puno puno sreće, da se nekako izboriš sa njima, i da ti bude ok.
Veliko pozdrav za tebe!!! Sigurno će se nešto poboljšati, mora...
 
mala amerikanka:
Cao devojke.Ja sam novajlija na krstarici ali videla sam temu pa nisam mogla da odolim a da ne kazem kako sam upravo ja dosla preko AYUSA-e pre godinu dana kao Au Pair u Chicago i moram vam reci da je fenomenalno!!!Posle godinu dana navikla sam se na sve i sad bukvalno uzivam u zivotu.Sa porodicom sam putovala od kako sam dosla i veoma sam zadovoljna.Vec sam videla sve sto sam oduvek zelela i sada produzavam vizu za drugu godinu!

Čitam razna iskustva devojaka, vidim da si ti baš zadovoljna i baš mi je drago,
da li mozda tvoja prodica ima neke prijatelje a da su dobri kao ti tvoji pa da im treba devojka na pr. ja da preporučiš, jer sam zainteresovana da dođem,
mada ti mene naravno neznaš i neznaš kakvi su moji kvaliteti ali otom potom....

Stvarno me zanima da li postji mogućnost tako preko nekih preporuka da se nađe porodica!!!
I reci mi kakav je Chicaho kakvo je vreme sad tamo, je si li oduševljena gradom


Veliki pozdrav za tebe!!! Hvala ti puno!!! I jedva čekam tvoj odgovor!!!!!!!!11
 
preko Zagreba sam isla!
pa zavisi od srece!kao sto rekoh probala sma dva puta da odem i nisma mogla ona me prestrasila rekla da sad menadzerka ne moze nista uraditi..da ce me vratiti kuci
moj ujak zivi sa porodicom 2 sata od mene i podjem tamo kad mogu da se rasteretim!
drugi posao ne moze naci jer nije dozvoljeno jer imas jedna kao AupIAr ako te uhavte zeznuto je!znam njemicu koja je doska kad i ja i kad su joj rekli da ide u skolu ona je trazila da bude volonter u bolnici!!znaci nije isla u skolu i samo je isla u bolnicu i njenoj porodici je bilo sumnjivo zasto neko hoce da radi za dzabe..ispitali su to i otkrili da ako u USA bolnici radis ako volonter u njemachkoj ti daju pare za to samo ti treba potvrda bolnice koji ce ti svi dati u bilo kojoj bolnici!i kad se to otrkrilo morala je da spakuje kofere!i skinuta je sa programa..znaci samo jedna cakica koja se ne svidi porodici i gotova si!znaci i ja sam bila presrecna usa usa..bla bla bla
a sad vidim od toga nista nijedna od nas ne izlazi iz kuce samo rad i rad!samnom ih je doslo neznam n ija koliko al samo je jedn azadovoljna
al ona je zvek prosla..cuva malu od 4 god i ima svaki mjesec 10 dana free jer mala ide kod oca u drugi grad!
a tesko da je iko zadovoljan...ja ne mogu ni tel da koristim
al opet kao sto si i sama rekla sva zavisi dje upanes
 
eh da zaboravih reci!ja ms a mislila ja cu sa njima imati prelijep odnos...ono super sam bila sa njima a oni me samo podjebavali!provjeravali svaki moj korak....al od kad sma drskija oni su bolji!al takva je situacija da se ne moze nista
al ja vjerujem u pravdu boga!ja sma ogrebla kola na bravu suvozacevog sjedista i host tata je hteo oci da mi izvadi a to se i ne vidi..al sto je najbolje poslije 10 dana os slomi BMW novoga!JA SMA BILA TAKO SRECNA!a i ostalo crkle su im dvije machke!ali eto im ga jer neka razmisle sto oni meni rade pa ce im se sve vratiti!
samo zamilsi kako cak moze da i da se svadja samnom jer necu da perem njen glibav ves i posteljinu dje se ona....
bitch!!!!!!!rekla sma joj to masu puta al amerikanke su telad glupa!
 
eh da jos ovo pocelo ljeto i ja obukla sorts kroz kucu!i ona kaze meni(debela je jako a ruznaaa mis)ne smijes to da nosir!ja reko molim?od koga zivotati?ona govori pa ovaj mali znas on ima 13..(zapravo zbog muza jer je on zgodan a ona ka pas)ja reko napolje je +40 ne pada mi napamet da sedim u trenerku!ti reko ako si vec izabrala djevojku da ti radi od 20 god ne ocekujes valjda da izgleda ako ti!a ona govori kako ja to izgledam!ja reko pa debelo nisam ja to rekla nego ti to kazes sama za sebe svako jutro!i ona se umirila i nije mi nikad vise nista rekla!
mislim...ako se vec boji da joj ko ne otme muza neka dovede momka da joj radi(al nije luda jer on ne moze da joj pere donji ves)ja sma takva kakva sam i nosim sto ja ocu!tebi ako se ne svidja zovi LCC!
jao sad im svasta uradim samo da im napakosim jer zasluzuju!
moja drugarica koja je bila Au Pair mama je napala da oce da joj preotme muza!ha ha ha
pa onda one neka dovode neke mongoloide da im rade!al amerikanke su ruzne jako!uh piiii
 

Back
Top