Kloniranje (Ghostanje) HD-a

QuickTime

Početnik
Poruka
40
Nemam iskustva s kloniranjem (ghostanjem) HD-a! Zanima me (predpostavljem da ima veze) kako se klonirani HD ponaša na svom kompu (budući kloniraš tuđi HD), jer su druge postavke BIOS-a, MB, itd.??? Da li će se normalno butati i šta treba uraditi da sve radi OK?? Kod istih kompova bi trebalo biti jednostavno, ali kod različitih me zanima??
 
Gryphon:
PA zato bas pitam sto to hoce, jer po meni ispasce mu takvo drkanje da ce na kraju sve bacitit u savu i nanovo instalirati.

U principu Norton Ghost se koristi iskljucivo za konfiguracije koje rade na istom chipset-u (ne mora diti ista ploca).

Sada postoje i programi koji prave univerzalni ghost file pa mogu da se dignu na bilo kojoj konfiguraciji, ali nisam koristio pa nemogu dati bilo kakav komentar.
 
Ako gostuješ sa WIN98, Win ME onda nije potrebno da bude isti čipset, ali sa Win XP trebalo bi da bude isti čipset, meni je uspelo i uspeva da sa NForce čipsetom uspem da gostujem na SIS i sve šljaka, a VIA pravi probleme, KT600 i KT400 neće na KT 133 i na KT880 i 890!
 
Na sve ovo cu samo da dodam da BIOS nema nikakve veze sa HDDom (osim sto je duzan da ga prepozna i jos par sitnica), jer se nalazi na ploci nezavisno od njega.

Kod nekoih programa postoji (kod Norton Ghosta mislim da nemas tu mogucnost) da kloniras sistem bez drivera, pa posle da ti instaliras drajvere na razlicitim plocama.
 
E da kod kloniranja ono sto sam ja isprobao i posmatrao jeste ako kloniras sa jedne konfiguracije ghost a zatim taj ghost prebacis na sasvim drugu konfiguraciju racunara moze doci do nekompatibilnosti sa drajverima i programima koji su bili na proslom racunaru. i znam za to da ako pravis ghost on uzima broj maticne ploce, i kada stavis na drugi racunar taj ghosr dolazi do nekompatibilnosti ( sto ne znaci da nece raditi).
 

Back
Top