Ne mogu da startujem komp Pomoooccc!!!

tab503

Tabana po forumu
Administrator
Poruka
113.008
Pozdrav svima,
Evo sta se dogadja sa mojim kompom. Kada se ukljuci komp, zamrzne se na uvodnom ekranu Checking NV RAM. Iznad pise "Press DEL to enter set up, press F8 to run BBS popup." Nista od ovoga ne mogu da pritisnem, jer je blokiran. Ne reaguje uopste na tastaturu. Izvadio sam video kartu, i ponovo je uglavio, misleci da neki kontakt nije u redu.Medjutim, sada pored onog Checking NV RAM sada pise Updated, i dalje je sve blokirano. Povadio sam oba RAM memorijska modula, i isprobao jedan po jedan. Takodje sam isprobao da ih stavim u druge RAM slotove i idalje nista. Po ovome smatram da je RAM uredu, osim ako nisu oba istovremeno crkla. Sta da radim, sta moze da bude? Pomagajte!!!
 
Prvo hvala svima koji su se odazvali na poziv za pomoc.
Sad opet ja pisem Ono je pisao moj drug koga sam zamolio da se nakaci na moj nalog i postavi pitanje. (sto se i vidi po stilu pisanja) :)
Problem sam resio. Inace probao sam bio i sa resetovanjem biosa i sa jos nekim zezalicama. Cak sam i video kartu uzeo od ortaka i bocno je jer sam na nju najvise sumnjao posto mi je ono VRAM mnogo licilo na Video RAM

TACAN ODGOVOR JE BIO TZAR-ov.
Problem je bio u USB konekciji sa kablovskim modemom. (a da ne kazem da sam probao i pre nego sto je zool rekao sa cupanjem cak sam i menja tastauru (posto imam jos staru kod sebe)) ali mi USB kablici jednostavno nisu pali na pamet. Kad mi je drug rekao da je i to predlozeno probao sam i upalilo je.
U onom starom USB portu ne radi u novom radi (posle resetovanja modema)
Malo cu se igrati sa tim USB-om da vidim da li je otisao za sva vremena ili je jednostavno doslo do nekog bagovanja.

U svakom slucaju ponovo jasem a vama hvala.
 

Back
Top