Crni i gvozdeni nemački ovčar

Ali meni ni jedna kuca koju sam imala nije bila tako pametna i dobra kao ova :D (pu, pu, pu :lol: )
Ali inaće si u pravu... ja ne pipam tuđe kuce, ne volim da ih mazim i da im pričam - a i smrde mi često... Mada to nikad ne kažem :oops: :oops: :oops:

E ajde daj tu fotku
 
Ima preko 40 kg sada... Jede granule, konzerve, salame za pse - kačamak i slezinu, grkljane, pirinač i belo meso, rezanca sa sirom obožava, često jede sardine, poparu, s vremena na vreme dobije po neko jaje sa sve ljuskom, keks za kerove, taki-laki obožava to mu je poslastica, koske jede - više voli kuvane nego žive, s vremena na vreme dobije neko parče živog mesa - mada to baš ne voli, više voli kuvano, od voća voli banane, jabuke, kruške a pojede i po neku mandarinu s vremena na vreme, od povrća voli karfiol, rotkvice, luk i šargarepu - koju mu dajem slabije zbog dlake, kažu da ne valja...
Joj ne mogu da se setim više šta sve ne jede...
Vitaminima ga ne kljukam, preko zime je dobio multivitaminske i kalcijum i ad kapi je bio kada je bio štenac - sad više ništa...
 
svaka cast drago mi je da vodis racuna o svom psicu kako bi svako trebao. ne bi bilo lose da pregledas detaljnije telo svog psa pojavili su se krpelji koji na srecu nisu zarazni ali dizu telesnu temperaturu psa. krem su boje i variraju od svetlije do tamnije nijanse.lako se uklanjaju ali moze da ostane mali hematom koji brzo nestaje ali ako imas flogocid nije lose namazati na mesto ujeda.ja sam nocas sa mog steneta skinuo 4 komada a sa njegovog oca jednog ali ugojenog. ovih dana kada malko nagazim vremena opisacu ti vezbu kojom ces da podignes agresiju svog psa samo oprezno lako se navikavaju sto kasnije mogu da zloupotrebe. pozzz
 
majcheki:
Ima preko 40 kg sada... Jede granule, konzerve, salame za pse - kačamak i slezinu, grkljane, pirinač i belo meso, rezanca sa sirom obožava, često jede sardine, poparu, s vremena na vreme dobije po neko jaje sa sve ljuskom, keks za kerove, taki-laki obožava to mu je poslastica, koske jede - više voli kuvane nego žive, s vremena na vreme dobije neko parče živog mesa - mada to baš ne voli, više voli kuvano, od voća voli banane, jabuke, kruške a pojede i po neku mandarinu s vremena na vreme, od povrća voli karfiol, rotkvice, luk i šargarepu - koju mu dajem slabije zbog dlake, kažu da ne valja...
Joj ne mogu da se setim više šta sve ne jede...
Vitaminima ga ne kljukam, preko zime je dobio multivitaminske i kalcijum i ad kapi je bio kada je bio štenac - sad više ništa...
Ja taman htela da pitam ima li nešto što Akica ne klopa? :D
Inače, to sa ishranom je kao i sa decom: ima "klopatora", ali i onih teških "probirača". ja sam imala od svake vrste po jednog. :roll: :lol:
 
Ja sam se sad uplašila za njega... Dva komšijska psa sa kojima se igra dobila su upalu ušiju, a on mi se danas žali, počeše se po desnom uvetu i kako se počeše tako počne da cvili...
Možda sam paranoična zbog predhodnog kera koga smo na kraju morali da uspavamo.
Zvala se Abra, bila je ruski terijer i isto je zaradila upalu ušiju i nikako nisam mogla da je izlečim - smrdela je nenormalno - posle je to ,,prešlo'' na mozak pa smo morali da je uspavamo.

Ja se nadam da kod njega to neće biti tako pošto ima podignute uši pa će pre da zaraste.
Odmah sam mu večeras dala antibiotik i sipala sam mu kapi, da probam to da smirim do sutra.

Jel zna neko nešto više o ovome i jel stvarno ta bakterija koja izaziva upalu ušiju kod kerova može da pređe na čoveka?
 
majcheki:
Ja sam se sad uplašila za njega... Dva komšijska psa sa kojima se igra dobila su upalu ušiju, a on mi se danas žali, počeše se po desnom uvetu i kako se počeše tako počne da cvili...
Možda sam paranoična zbog predhodnog kera koga smo na kraju morali da uspavamo.
Zvala se Abra, bila je ruski terijer i isto je zaradila upalu ušiju i nikako nisam mogla da je izlečim - smrdela je nenormalno - posle je to ,,prešlo'' na mozak pa smo morali da je uspavamo.

Ja se nadam da kod njega to neće biti tako pošto ima podignute uši pa će pre da zaraste.
Odmah sam mu večeras dala antibiotik i sipala sam mu kapi, da probam to da smirim do sutra.

Jel zna neko nešto više o ovome i jel stvarno ta bakterija koja izaziva upalu ušiju kod kerova može da pređe na čoveka?
Uh... Ne volim kad i pomislim na bolest psa :x :sad: :cry: .
Prenosim ti tekst o upali uha:
"Ako vaš pas češe uho ili ako primetite crnkasti cerumen neprijatnog mirisa, moguće je da pati od ušne šuge (to nema - konstatujem sa olakšanjem)
Svrab i stalno trešenje glavom mogu biti prouzrokovani pucenjem krvnog suda u ušnoj školjci. To povlači za sobom pojavu hematoma na koji ukazuje oteklo i opušteno uho. (ni to nije Akicin slučaj)
Bakterijske infekcije mogu biti uzrok akutnih ili hroničnih bolnih otitisa, usled čega pas po nekad naginje glavu na onu stranu gde mu je bolno uho. Pregled ušnog kanala otkriva prisustvo tečnosti koja curi i može čak biti gnojava.
važno je savesno lečiti oboljenja uha, jer se u suprotnom mogu proširiti na srednje uho i izazvati poremećaj ravnoteže.
Po mom iskustvu (sad će veterinari da me kritikuju - s pravom), antibiotik širokog spektra bi trebalo da pomogne... čak i ako je upala.
Pozdrav i javi nam kako je Akici.
 
majcheki:
Ja sam se sad uplašila za njega... Dva komšijska psa sa kojima se igra dobila su upalu ušiju, a on mi se danas žali, počeše se po desnom uvetu i kako se počeše tako počne da cvili...
Možda sam paranoična zbog predhodnog kera koga smo na kraju morali da uspavamo.
Zvala se Abra, bila je ruski terijer i isto je zaradila upalu ušiju i nikako nisam mogla da je izlečim - smrdela je nenormalno - posle je to ,,prešlo'' na mozak pa smo morali da je uspavamo.
Ja se nadam da kod njega to neće biti tako pošto ima podignute uši pa će pre da zaraste.
Odmah sam mu večeras dala antibiotik i sipala sam mu kapi, da probam to da smirim do sutra.
Jel zna neko nešto više o ovome i jel stvarno ta bakterija koja izaziva upalu ušiju kod kerova može da pređe na čoveka?

Vodi ga kod veterinara! Nije dobro davati antibiotike na svoju ruku!
 
milentisha:
Vodi ga kod veterinara! Nije dobro davati antibiotike na svoju ruku!

Zna smeh da sam imala dosta situacija u kojima sam ludela zbog veterinara, poslednji put je bilo kad su ga otrovali antibioticima - rekli su mi da mu dajem palitrex 4 puta dnevno po 4 pilule od 500mg pa je dobio gušenje i aritmiju. Plakala sam joj i u postovima, nisam znala šta ću sa sobom - osećala sam se kao da ga ja direktno trujem pošto iz moje ruke uzima sve što mu se da :(
A da ti pritom ne pričam da je dijagnoza bila ,,upala krajnika'' a da su u pitanju bile samo ebene granule kojima je istekao rok trajanja, na to sam tek od tada počela da obraćam pažnju...
Promena sam mu 5 veterinara do sad - pa sam rešila da će tamo ići samo da bi primio vakcinu, ili infuziju u slučaju trovanja, ostalo ništa - ne dolazi u obzir da mi se tu neko istresa nad njim samo da bi uzeo pare... Nije stvar u parama, nema tih para koje ne bi dala za njega, nije ni u principima tog fazona, nego jednostavno neću da dozvolim da neko zarađuje na njegovoj bolesti umesto da mu pomogne.
 
Jeste za*ebano kad imaš lošeg iskustva, ali je činjenica da nije baš pametno davati antibiotike na svoju ruku! Šokirana sam činjenicom da je neko dao psu da pije 2000mg Palitrexa i to 4 puta dnevno, pa to je čini mi se, doza za konja, a ne za psa... Pretpostavljam da bi normalna doza bila 4 x 500 = 2000mg. Ja sam bre toliko pila kad sam imala neke bakterije, a pas je sigurno manji od mene! Od mene nije teško biti manji! he! he! he!

Ne znam odakle si, ali ja stvarno nemam loša iskustva sa veterinarima, a nekoliko smo ih promenili ne zato što nisu valjali već zato što smo se mi selili pa su nam neki bili suviše daleko... :roll:
 
Заиста, Мајчеки, ја имам сјајног пријатеља ветеринара, душу дао да животињи спаси живот. Њему сам помагала годину дана у амбуланти и уверила се ... и дан данас то ради! Долази и на кућу. Ту сам ако ти затреба .... Иначе, потпуно разумем твоја лоша искуства са ветеринарима!
 
Veterinari su priča za sebe!
Da se razumemo - svaka njima čast što izuče sve to što izuče, što diplomiraju tu gde diplomiraju...
Ali, nismo mi (još manje naše životinje!) odgovorni za nesređeno stanje u društvu, malu platežnu sposobnost građanstva, skupe lekove, slabo naplativo znanje... ***** li ga - svi živimo u stom društvu!
Čast izuzecima, ali moje iskustva kažu da kad im odvedem psa sa bilo kakvom upalom - pogledaju i - "antibiotik širokog spektra" (nikad mi niko nije tražio nikakav dodatni nalaz, da se taj "široki spektar" malo suzi :roll: ). Imala sam puno poverenje u čoveka koji se trudio, čini mi se, i izvan svojh mogućnosti kako bi mi izlečio psa... (ovaj je stalno bio nešto bolestan :-( ). U svakom slučaju, mslim da mu je fino produžio život...
Desetak godina kasnije, sa drugim psom - stuacija je sasvim drugačija. On ima privatnu ordinaciju, "klepa" legalno (OK, nema veze, što reče majčeki, "nema tih para koje ne bih dala"), ali nakon tri injekcije (opet odokativno - nkakav bris, nikakav nalaz) lakonski zaključuje da je "sve u redu". Sa apsolutnm poverenjem to prihvatim i pas nakon kratkog vremena (i promene veterinara jer je on otišao na odmor) ugine... :cry: :-x . Novac tu uopšte nije bitan (za mene, za mog psa još manje!), ali njemu očito - jeste! Da ne pominjem 1000 dinara za eutanaziju kučenceta... ("bio nemiran" pa je čovek morao da upotrebi "dozu kao za odraslog, velikog psa"! :evil: :evil: :evil:
Dakle... kapiram ja da ne treba lekove davati na svoju ruku, ali - preporučujem oprez sa veterinarima (ma koliko poverenja da imate).
 

Back
Top