suza1.4i-hitno

zvrle

Početnik
Poruka
29
Naleteo sam na super sredjenu suzu 90 godiste sa al felgama i odlicno je ocuvana, nema tragova korozije.Motor je dobar i dobro vuce i pali.Zanima me koja joj je realna cena.Registrovana do kraja godine
 
Pa jos se razmisljam da li da je kupim , limarija je zaista ok, neka vrsta generalne je radjena ali ne znam tacno sta a ceni mi je tip 2400e sto mi je opet cini mi se malo preko realne cene mada zaista lepo izgleda i fino ide.Sta mislite da uzimam ili ne?Cuo sam da delovi nisu skupi za nju mada majstor kaze da nema nekog velikog ulaganja ali opet ima joj 16 godina.Sta predlazete?
 
Ne znam koliko je presla, ne radi mu sat(verovatno je namerno pokvaren) a vlasnik isto kaze da ne zna.Zaboravio sam da kazem za potrosnju, vlasnik kaze vrlo malo da trosi(nikad preko 8l po najvecoj zimi)a i ja sam sipao 5 l i prosao dobrih 70-80km i tek se tada vratila kazaljka na ono mesto gde je bila kad sam sipao.Laze li kazaljka ili zaista ne trosi vise?Voznju sam kombinovao kroz grad i na otvorenom tako da bi to trebalo da bude neki prosek ali me zanima da mi neko kaze da li je to realno.Hvala svima na odgovorima
 
Ja sam imao suzu iz '86 ali perfektnu... znaci ne lazem bila je moja :)
Trosila je na otvorenom 6-7 a po gradu 10l pa i do dvanest ako je gazis do daske.
Sta znam, i dalje mislim da je mnogo 2400e...
A jesi je terao u neki servis da je pregledaju?
 
Terao sam je kod majstora kom verujem i koji je pouzdan i rekao je da on ne vidi nista lose na njoj pa smatram da nema potrebe jos negde da je vodim, ovaj nece da spusti cenu ni pod razno valjda bi gledao da je proda sto pre da ne valja auto, ma sta znam.Ova ima ajnspric ne znam kakva je tvoj suza bila, kazu da bi trebala da trosi manje nego samo sa karburatorom.Verovatno je uzimam pa sto bude
 
Cena od 2400e je malo viša za taj Kadet iz 90. Motori na Kadetu su obično dugotrajni i guraju 250-300k bez ozbiljnih intervencija, uz uslov da vlasnik poseduje minimum tehničke kulture. Limarija je standardan problem najviše zbog rubova i sajtni koji su kvaliteta Zastave, tako da se veoma retko može naći primerak iz 90. koji nema problem sa limarijom (a da nije prvi vlasnik koji ga je držao u garaži i merio mu temperaturu) - oprez!
Lično (a to znači subjektivno) smatram taj auto za loš izbor automobila klase 4 metra iz tog perioda, ako ne i najlošiji. Jedina prednost na našem tržištu je to što je laka ponovna preprodaja. Poz.
 
I ja smatram da je cena previsoka ali vlasnik nece da spusti, on je inace malo stariji covek i jeste garaziran od kad je kod njega i za divno cudo nije korozirao.U principu mi je bitno da je bez nekog velikog ulaganja a da malo trosi sto bih mogao da kazem za ovaj auto, mada opet godine su to...
 
Ako ti nije frka sacekaj malo,,jos koji mesec jer su cene konacno pocele da padaju.Uticalo je dosta i ovo sa CG tablama i ovo sa euro 3 .Nakupovli ljudi a stara im stoje.Pa ljudi ta suza u Nemackoj nije preko 500e neznam da je u kom stanju.:-D
 
zvrle:
I ja smatram da je cena previsoka ali vlasnik nece da spusti, on je inace malo stariji covek i jeste garaziran od kad je kod njega i za divno cudo nije korozirao.U principu mi je bitno da je bez nekog velikog ulaganja a da malo trosi sto bih mogao da kazem za ovaj auto, mada opet godine su to...
Da, postoji ta fama, kao matorci to super održavaju, pa onda zacepe što je iz mog iskustva samo delimično tačno...Oni, istina garažiraju kola, pažljivo voze, izbegavaju da voze po kiši, snegu, putevima punim soli, generalno prelaze male kilkometraže, ali...Zbog nedostatka love, ali i tvrdičluka koji dolazi sa godinama najčešće izbegavaju bilo kakvo preventivno održavanje, menjaju delove i potrošni materijal samo kad mora, a prodaju auto kad su svesni da im predstoji neko veeeeeliko ulaganje u auto, i onda se još kao zainate i precene i ne žele da čuju za popust. Što se tiče potrošnje najrealniju sliku ti je dao POP Mare, a 8 litara u gradu zimi je pre podatak od braće Grim.
 
Uzeo sam kola.Potrosnja je 8.4 kroz grad,zatvorio sam mu dotok i prikljucio na flasu, dakle to bi trebalo da je pouzdano.Ovaj nije mazen puno ali mu je sipano kvalitetno ulje i to danas cemu sam prisustvovao i promenjen zupcasti pre par dana tako da nema nekog vidnog ulaganja, barem niko nije primetio da treba nesto.Kad bih znao sta mu je radjeno prilikom navodne generalne bilo bi super ali ovaj vlasnik kaze da je odradjeno sve sto navodno ide kad se osvezava motor mada mu bas ne verujem ali ok.Trenutno sam zadovoljan pa cemo da vidimo.Ako bude nekih problema nadam se pomoci nekog sa foruma!
 
Ma nisam mislio ništa loše, samo se tako kaže iako nije najpravilnije. U svakom slučaju vozi to što više i bez problema i nemoj da se brineš, i za par godina prodaćeš ga bez problema.
 

Back
Top