Emancipacija?

Lord of Chaos

Aktivan član
Poruka
1.598
Imajuci u vidu da je primetna tendencija uproscavanja emancipacije i njenog svodjenja na cisto usvajanje 'muskih' navika od strane zena. Smatram da treba teziti jednakosti, ali nazalost, po nekom mom iskustvu, zene u tim svojim teznjama gube svoju zenstvenost (rekao bih da granica izmedju trezvenosti i prostakluka postaje sve tanja). Interesuje me misljenje podjednako i muskaraca i zena na ovu temu. Ne zelim da se zene osete uvredjenim, stoga imajte u vidu da ovo nije generalizacija, vec se odnosi samo na neka moja iskustva, i ovde a i u reali. Hvala unapred svima....
 
Emancipacija - DA... Ali, meni se cini da je mnogi i muskarci i zene, bukvalno shvataju...
Nije bit emancipacije da ja kao zena mogu uprtiti dzak od 200 kilograma i nositi...
Po meni, ono sto je bitno jeste to da me smatraju jednakovrijednom i sposobnom osobom, prema kojoj ce se odnositi s postovanjem i uvazavanjem...
Drugim rijecima da mi to sto sam zena, ni u kom pogledu, ne otezava, ali ni ne uslovljava poslovnu, drustvenu i bilo kakvu drugu afirmaciju...
 
Dragi moj ...postoji jedan veliki problem....zivimo s nestrpljenjem i nevericom,shto prouzrokuje mnoge strahove na obe strane,mushkoj i zenskoj...strah od poraza imaju i jedni i drugi,a volju za ulaganjem u NEKOGA ubija izgovor da nema vremena...i da je zivot kratak...civilizacija uzima svoje...chekamo klonove...e tad netje biti nikakvih problema....ni da osvojish ribu,ni dal' tje ista da te shibne..ni dece dal tjesh da imash....nishta...a lagano vetj staje...zene posrnulog morala,mushkarci prerasli u gejeve i ostale anomalije,sve su to frustracije danasnjeg drushtva koje nam nametje strahove i remeti sisteme vrednosti....ali ja verujem da josh postoje zene,one prave ,jake u isto vreme i nezne,zene....i mushkarci ,pravi,osvajachi,borci....patetishem....al nekako mi je tako lakshe...secanje je smeshna lupa koja sitne stvari uvelichava...
 
Lijepo zvuci, ali nije tako u praksi...
Jednoj mojoj kolegici upravo to sto je zenstvena, jedina je prepreka za napredak u karijeri...
Rekli su joj:"Ti si vrlo inteligentna i sposobna, i mnogo toga znas, ali ti si suvise zenstvena..."
Pri tom, jasno su joj dali do znanja da ce to mjesto, na kom treba da pocne da radi, dobiti ako spava s nekim od njih...
Itd, itd... Samo se iznerviram kad pocnem da se prisjecam svih slucajeva diskriminacije na poslu, i mojih kolegica, a i mene same, samo zato sto nemamo k*rac u gacama...
 
Gazdarica:
Lijepo zvuci, ali nije tako u praksi...
Jednoj mojoj kolegici upravo to sto je zenstvena, jedina je prepreka za napredak u karijeri...
Rekli su joj:"Ti si vrlo inteligentna i sposobna, i mnogo toga znas, ali ti si suvise zenstvena..."
Pri tom, jasno su joj dali do znanja da ce to mjesto, na kom treba da pocne da radi, dobiti ako spava s nekim od njih...
Itd, itd... Samo se iznerviram kad pocnem da se prisjecam svih slucajeva diskriminacije na poslu, i mojih kolegica, a i mene same, samo zato sto nemamo k*rac u gacama...

SEKSUALNO uslovljavnje za bilo sta na ovom svetu JE NAJGORA STVAR KOJA MOZE DA SE DOGODI. Pa ako nemogu da nadjem devojku sa svojim sposobnostima bolje da se sakrijem i da d**** nego da ljudi vide kolika sam stoka i manijak.Za takve i one koji siluju ....DOZIVOTNA ROBIJA.

Radikalno znam ali oni nisu da zive sa normalnima u zajednici.

pozdrav svima
 
Nije u pitanju samo seksualno uslovljavanje, koje je, naravno, jedan od najradikalnijih oblika diskriminacije...
No, ta razlika u polovima, osjeti se svakodnevno, pocevsi od sitnica...
Npr, neki dan na kolegijumu sef nam kaze - hajde sta ste se tu raskokodakale kao AFZ...
Znaci, odmah ocjenjuje da je galama zato sto smo zene, deklarisane alapace, je li...
Igrom slucaja, proslog ljeta ja sam bila jedina zena u sastavu kolegijuma, a galama je tada bila ista kao i sada...
 
Kada muskarci pocnu da se izjasnjavaju kao vekovno ugnjetavane mase, pokrenucemo i tu temu....Matrijarhat nam je jos uvek daleko, a mi Srbi zacvilimo tek kada nas pritisne, nazalost.....Emancipacija u smislu izjednacavanja polova, tome DA, uvek i u kontinuitetu....
 
Ne poznajemo se licno, ali pricamo privatno...
Iskrenost, heh, niko od nas ne moze biti siguran koliko je iskrenosti na netu...
Ipak, ja smatram da ces, ako unaprijed ocekujes da ces biti slagan, to i dozivjeti...
Kod nekih ljudi, jednostavno se osjeti iskrenost...
 

Back
Top