Zna li neko?

Jaba

Obećava
Poruka
61
Da li neko zna da li je moguce (ako jeste, kako?) da se podesi koji program prvo da se startuje kad se ukljuci komp? Znaci da li je moguce da se menja redosled startovanja kod startnih programa u WINDOWS-u?
 
A da pokušaš da izbaciš sve Startup programe iz Startup sekcije, a umesto toga ih željenim redosledom navedeš za pozivanje u batch fajlu? Posle postaviš taj fajl u Startup.
 
Jaba:
Ajd da probam sa ovim. Skidam trenutno. Javicu

Jedino što ćeš morati ručno da napraviš redosled. Napr: zapišeš sve što je već tamo... Sa svim argumentima. Zatim sve obrišeš i nakon toga sve ponovo dodaš, ali u rasporedu koji želiš.
 
A ja bas gledao gde mogu da promenim redosled? Mislis da ce uspeti to? Probacu ali cisto sumnjam jer se meni i sa ovim redosledom drugacije startuju programi. U fazonu ko prvi njemu devojka.
 
Prvo se startuju programi koji su zajednički za sve usere (all users), nakon toga tvoji program (current user), a zatim se pokreću program iz Start Up folder (Start meni)... Možda ti ova analogija pomogne da to promeniš.
 
iluzionista:
Prvo se startuju programi koji su zajednički za sve usere (all users), nakon toga tvoji program (current user), a zatim se pokreću program iz Start Up folder (Start meni)... Možda ti ova analogija pomogne da to promeniš.
Ova informacija mi je od velike pomoci. Hvala. Maximalno se trudim da sredim to, a inace ti programi nisu u STARTUP folderu vec u registry bazi. I najverovatnije je da se pokrecu po abecedi. Ne znam da li bi skodilo da se promeni ime registra. Sta mislis? Samo da dodam jedno slovo "a". Primetio sam u onom programu sto si mi preporucio da toji "Flags" cemu to sluzi?
 
pomocu msconfig može samo da isključi ili uključi neki program koji se startuje, ali ne i da promeni raspored startovanja (slično je i sa services.msc).

U Svetu Kompjutera je bio opis nekog programa čini mi se te namene, ali me sad stvarno mrzi da prelistavam časopise ... Znam samo da bi mogao da odeš na njihov forum i pitaš, sigurno će znati . U slučaju da ti onaj prethodni prog ne koristi.

poz
 
Ovako: Sa programom koji mi je iluzionista predlozio nisam mogao da uradim nista, mada nije los programcic za kontrolisanje startnih programa. Torrente_bg: Ima veze kojim ce redosledom da se dizu programi, ne mogu da se anti-virus i firewall podizu poslednji jer ispred njih moze da prodje lom stvari. zato mi je i bitno da se prvo oni startuju pa za posle nije ni bitno, a u ostalom komp treba da slusa mene a ne ja njega. E to je to. Ove programe i run komande koje ste mi dali momci, nisu od koristi, kao sto serijski_ubica rece oni sluze da se isključi ili uključi neki program koji se startuje, ali u svakom slucaju hvala na trudu. Ako ima neko nesto neka javi. Mora da moze nekako.
 
A da uradiš to ručno? Otvoriš registry (Run->Regedit) i lepo odeš na:

Kod:
HKEY_LOCAL_MACHINE->Software->Microsoft->Windows->CurrentVersion->Run
HKEY_ALL_USERS->Software->Microsoft->Windows->CurrentVersion->Run
HKEY_CURRENT_USER->Software->Microsoft->Windows->CurrentVersion->Run

Navedeno po redu pokretanja. Zatim tamo napraviš raspored koji želiš... Yebi ga.. Ako moraš nešto da obrišeš pa ponovo napraviš, uradi ako je jedini način. BTW, govorim iz sećanja... Ne garantujem da je 100% tačno, ali mislim da je to to. E,da... Ono zadnje ne postoji u Win 9x.
 
Ima program koji osim shto bira kojim redosledom se startuju programi, moze i da odlozi startovanje, pa da malo olaksha opterecenje prilikom otvaranja wina (ne pale se svi odjednom, nego neki mozesh par sekundi da pomerish) . Ako ti je toliko vazno, pitaj na SK forumu ili prelistaj nekoliko chasopisa SK (rubrika PD kutak).

poz
 

Back
Top