Cemu sluzi internet

Duh Sekire

Iskusan
Poruka
6.686
Имам је ту особину да памтим јаке реченице, чак и ако су иззговорене у неком небитном контексту. Тако се сећам кад сам студирао један профан који је иначе био екстразагуљен је увео неке “рестриктивне мере”… Уследиле су реакције нас студената НЕМОЈТЕ, НЕМОЈТЕ – па је он рекао “тако је било и ‘немојте, немојте под Турцима па смо им 500 година радили у народним песмама оно што су они нама у животу”. Какве везе ово има са интернетом?
Кренимо од поређења са Турцима. Ово поређење је сасвим на месту, јер се Срби сада налазе у сличном положају – под окупацијом. Оно што Тома прича да ће прогласити окупацију кад Космет прогласе независим је безвезно јер доле је ВЕЋ САДА окупација. Слично је и у Републици Српској, која има и скоро па колонијални статус. У Србији је протекторат. Етимолошки, то значи да се нешто штити – а ја вас питам (реторички): чији се интереси штите у Србији???
Дакле онда смо имали гусле и народне јуначке песме, имамо их сада и завршићу излагање са једном таквом. А сада имамо и интернет. Шта ћеш боље, него да им се надињиш свега заклоњен иза свога лика и аватара!?
Народне песме су имале још једну корисну функцију – ми смо остали ми! Очували смо идентитет и били смо спремни кад је време дошло. Турска је била ‘болесник са Босфора, а ја вам кажем да ни данашња Европа и Америка нису у много бољем положају. Разни домаћи “Американци” то никада неће схватити, или ће схватити прекасно. Њихов проблем. Осим тога, било је и оно ‘потурица гори од Турчина. Па тако су и сада домаћи “Американци” гори од оних правих. Они би да испоручимо људе у Хаг, ови би и да се јавно стидимо. Да се “суочимо”. А занимљиво је да западне силе нису спремне да бране своје овдашње трабанте. Све су мање спремни и да их финаннсирају. Они бивају препуштени сами себи. Такви домаћи “Америанци” и остали реформски телетабиси су за мене легитимне мете.
Према томе, зашто да се на интернету не препустимо емоцијама на које имамо пуно право. Према томе, телетабиси на ваше ‘немојте, немојте, ја одговарам са МОЈ ТЕ, МОЈ ТЕ! Завршавам уз једну пјесмицу:
Од Мањаче па до Романије
Све су страже оног кога траже
Сиђи Рашо, сиђи са планине
Ниси сиш’о четири године.
 
Јес вала брате, а најјаче ми је кад као "признају" неки проблем/грешку на Васколиком Западу, па онда следи фамозно "АЛИ"...
али то су радили и Руси/Кинези
али ми треба да се посветимо будућности и евроатланским интеграцијама
али то не значи...

Зато реплике прозападних форумаша не читам после фамозног АЛИ.
(иначе занимљиво да то АЛИ немају када су у питању радикали: "Јесте, радикали претерују, АЛИ за њих би гласала трећина гласача, можда су они који заступају нашу опцију криви...")

Него, занима ме нешто друго.
Како ли реагује случајни пролазник кад нас види са идентичним аватарима Професора?!?
spijun.JPG

"Начисто сам се препао када сам их видео."
"Кога?"
"Вашег мужа у два примерка."
 
Их нестанак,ту је он само се притајио,а ми чувамо ватру!
---------------------------------------------------------------------------------------
њњњ.крстаница.цом
 
Jel pričamo o ideji Internet povezivanja ili kako pojedini zloupotrebljavaju ovaj medij?
Da, da...
Nekad je to služilo za slanje pisama pa se ubacila grafika...
Danas - od besplatnih informacija (vesti, vreme, rečnik) preko komercijalnih sajtova do prevaranata.
"Prevaranti" se dele u tri grupe (pod maskom dobrica) - novac, propagiranje ideologije, sumnjive rabote.
Opet, sve se to lako kontroliše pa vidite koliko vam se sve to isplati.

Mali čovek vrši cenzuru tako što ostavlja samo sebi slične a pravi cenzor proverava koliko je nešto u skladu sa zakonom.

Nemojte da kvarite ovaj forum vi kvazipatriote i kvazivernici.
Skoro sve je ovde veoma plitko i jadno.
Slučajni posetilac odustane od ovakvog foruma jer se pojedini besplatno reklamiraju pošto u ostalim sredstvima ne mogu.
Mnogi registrovani korisnici su odustali od ovog dela zbog par indijanaca koji bi teško samostalno sproveli u delo ono o čemu pišu ovde.
Pokažimo ono što jesmo - a to je da smo za koplje ispred drugih primitivaca.
Ali ne u primitivizmu već u inteligenciji!

Razlika se jasno vidi - u datumu učlanjenja.
Banovani se pojavljuju sa novim nickom i nastavljaju sa kretenizmima.
Ne zanosite se, da je tako funkcionisalo čovečanstvo - odavno ne bi bilo ljudi.

Da, čemu zapravo služi onda internet?

Profi Dlakava_Strvina

 
Dlakava_Strvina:


Mali čovek vrši cenzuru tako što ostavlja samo sebi slične a pravi cenzor proverava koliko je nešto u skladu sa zakonom.

Nemojte da kvarite ovaj forum vi kvazipatriote i kvazivernici.
Skoro sve je ovde veoma plitko i jadno.
Slučajni posetilac odustane od ovakvog foruma jer se pojedini besplatno reklamiraju pošto u ostalim sredstvima ne mogu.
Mnogi registrovani korisnici su odustali od ovog dela zbog par indijanaca koji bi teško samostalno sproveli u delo ono o čemu pišu ovde.

Pokažimo ono što jesmo - a to je da smo za koplje ispred drugih primitivaca.
Ali ne u primitivizmu već u inteligenciji!

Razlika se jasno vidi - u datumu učlanjenja.
Banovani se pojavljuju sa novim nickom i nastavljaju sa kretenizmima.
Ne zanosite se, da je tako funkcionisalo čovečanstvo - odavno ne bi bilo ljudi.

Da, čemu zapravo služi onda internet?

Profi Dlakava_Strvina


Дао сам себи слободу, избрисати први део цитираног, јер овде не говорим о Интернету као медијуму уопште, као извору информација и за стручну употребу, као и за опште образовање и забаву, већ управо о интернет форумима и другим облицима интернет изражавања нас "обичних" корисника.

Оно за "правог цензора" је веома занимљиво. А шта ако се некоме не свиђа неки закон? Има ли он медиј на коме ће изнети свој глас протеста?

Да, ми појединци се бесплатно рекламирамо. У томе је сва демократичност (не смета ми ни ако се каже анархичност) Интернета. Прво што то све тражи мање средстава, друго што се не морам додворавати клановима (ово говорим као уметник), треће што је интернет будућност.

Кажеш многи су одустали због НАС (да, препознајем се) пар "индијанаца" који не желе да нас каубоји искорене. Драго ми је због тога. Поносан сам што сам био део те велике плиме. И одустајаће многи од много чега
"Блажено беше у тој Зори бити жив..." Како је рекао неки песник.

Не можемо сами. Јесте. Али ви сами још мање може разбити нашу организацију. Нисам џабе имао пре оно пруће на аватару.

Једино бих се сложио са оним повраћањем банованих. Но они се пре или касније одају, а шериф то већ некако регулише.

И да, ја јесам за копљи испред других "примитиваца" или примитиваца. И то баш у интелигенцији. А још више у цинизму. Ја не пишем "душе своје диктат" па да ме можеш лако откачити као што би онога чију слику носим.
 
Dlakava_Strvina:
Bah!
Da bi se neko slavio, treba da mu se prvo podigne spomenik.
A spomenik se diže mrtvima i zaslužnima.
Za šta je taj uopšte zaslužan?
Za asocijalno ponašanje?

Ево вам како реагују - мисле да смо озбиљни! :lol: :lol: :lol:
-----------------------------------------------------------------
Крстана за председника!
Крстана за краља!
Крстана за патријарха!
Крстана за генсека УН!
 
Duh Sekire:
Дао сам себи слободу, избрисати први део цитираног, јер овде не говорим о Интернету као медијуму уопште, као извору информација и за стручну употребу, као и за опште образовање и забаву, већ управо о интернет форумима и другим облицима интернет изражавања нас "обичних" корисника.

Daj sebi slobodu pa obriši pola sopstvenih postova.
Cenićemo te kao inteligentnijeg


Duh Sekire:
Оно за "правог цензора" је веома занимљиво. А шта ако се некоме не свиђа неки закон? Има ли он медиј на коме ће изнети свој глас протеста?

Da imali smo Acu Cenzora. Bilo sve po zakonu koje je Acina stranka donela.

Duh Sekire:
Да, ми појединци се бесплатно рекламирамо. У томе је сва демократичност (не смета ми ни ако се каже анархичност) Интернета. Прво што то све тражи мање средстава, друго што се не морам додворавати клановима (ово говорим као уметник), треће што је интернет будућност.

Po Pravilniku foruma ovo povlači ban


Duh Sekire:
Кажеш многи су одустали због НАС (да, препознајем се) пар "индијанаца" који не желе да нас каубоји искорене. Драго ми је због тога. Поносан сам што сам био део те велике плиме. И одустајаће многи од много чега
"Блажено беше у тој Зори бити жив..." Како је рекао неки песник.

O da li je glupost greh pred Bogom?
Ako je Krstarica Vaše vlasništvo - kažite slobodno!
Da znamo...


Duh Sekire:
Не можемо сами. Јесте. Али ви сами још мање може разбити нашу организацију. Нисам џабе имао пре оно пруће на аватару.

Bolje da imate pare pa da kupite sopstveni domen.
Baš me zanima koliko bi Vas posećivali?
Upropastiste podforum Religija, izvolite Politiku Krstarice.


Duh Sekire:
Једино бих се сложио са оним повраћањем банованих. Но они се пре или касније одају, а шериф то већ некако регулише.
I teba vejuj mi. Samo kad bi nao kako je to jako utvuditi. Mitim ednotavno. Ne teba biti puno pametano

Duh Sekire:
И да, ја јесам за копљи испред других "примитиваца" или примитиваца. И то баш у интелигенцији. А још више у цинизму. Ја не пишем "душе своје диктат" па да ме можеш лако откачити као што би онога чију слику носим.

O kom kopljetu pričate - o onom za devojke ili o onom kojim ćete obarati avione koje je dovukao jeftin nacionalizam i primitivizam?
 
Dlakava_Strvina:
Slučajni posetilac odustane od ovakvog foruma jer se pojedini besplatno reklamiraju pošto u ostalim sredstvima ne mogu.
Ti se Dlakavi ne reklamiraš svojim postovima?
Baš kao i svi ostali...da ne želiš da se reklamiraš po forumu ne bi se ni registrovao...:D
Drugo možda ima dvoje-troje koji sprovode stranačku propagandu,al' i oni dobiju šta zaslužuju,kad-tad...


Dlakava_Strvina:
Skoro sve je ovde veoma plitko i jadno.

Aj' nađi neki posećeniji podforum na kome nije sve plitko ili jadno...
Znaš,politika je med i mleko za recimo ženski kutak ili savremenog muškarca,tamo padaju teže uvrede,a gluplje od podforuma ljubav&sex sigurno nije,ovde možeš da pročitaš i nešto relativno pametno...unlike there...
 
Dlakava_Strvina:
Daj sebi slobodu pa obriši pola sopstvenih postova.
Cenićemo te kao inteligentnijeg


Da imali smo Acu Cenzora. Bilo sve po zakonu koje je Acina stranka donela.


Po Pravilniku foruma ovo povlači ban


O da li je glupost greh pred Bogom?
Ako je Krstarica Vaše vlasništvo - kažite slobodno!
Da znamo...



Bolje da imate pare pa da kupite sopstveni domen.
Baš me zanima koliko bi Vas posećivali?
Upropastiste podforum Religija, izvolite Politiku Krstarice.


I teba vejuj mi. Samo kad bi nao kako je to jako utvuditi. Mitim ednotavno. Ne teba biti puno pametano

O kom kopljetu pričate - o onom za devojke ili o onom kojim ćete obarati avione koje je dovukao jeftin nacionalizam i primitivizam?

1. Објаснио сам зашто сам прескочио онај део о истопријату Интернета. Он "није релевантан" (ви телетабиси волите ту фразу) за ово разматрање. За неко друго, можда.
2. Имали смо Ацу, а после смо имали Леку и Бебу. И шта онда?
3. Само сам се сложио са Вашом констатацијом да су многи одустали. Крстарица није моје власништво. Крстарица је место где испољавам своје идеје и поприште културне борбе.
4. Гледе нечега што повлачи бан:
Рецимо да неко кокне Кондолизу Рајс и ја "прихватим одговорност". Ако сам то урадио то повлачи казну. Ако се само хвалишем, не повлачи. Бар не за убиство...
Ерго, ево ја кажем да се рекламирам на Крсти, а Ви докажите надлежнима како и где се рекламирам, које то комерцијалне ефекте има (јер то је дух тог правила)... можда ме и банују.
5. Ко је упропастио подфорум Религија? Ко упропаштава Политику и како?
6. Говорим о "копљу" које нервира вас који сматрате како "евроатланске интеграције немају алтернативу". Говорим о "копљу" које руши научене шаблоне. Говорим о "копљу" превредновања свих вредности. Говорим о "копљу" које намеће логично размишљање, макар и последице таквог размишљања били закључци који су у супротности са оним што се иначе сматра.
 
Adalv:
Ево вам како реагују - мисле да смо озбиљни! :lol: :lol: :lol:
-----------------------------------------------------------------
Крстана за председника!
Крстана за краља!
Крстана за патријарха!
Крстана за генсека УН!
Uzmi ga za tatu.
 
eIvin:
Ti se Dlakavi ne reklamiraš svojim postovima?
Baš kao i svi ostali...da ne želiš da se reklamiraš po forumu ne bi se ni registrovao...:D
Drugo možda ima dvoje-troje koji sprovode stranačku propagandu,al' i oni dobiju šta zaslužuju,kad-tad...


Da! Ja reklamiram!
Samo šta?
recimo Uloške!
Ma ne mogu... muško sam...
A ni perut nemam...
Aj ovo: SNAJKE, NAJNOVIJI DETERDŽENT! PERE SAM OČIJU MI!



Aj' nađi neki posećeniji podforum na kome nije sve plitko ili jadno...
Znaš,politika je med i mleko za recimo ženski kutak ili savremenog muškarca,tamo padaju teže uvrede,a gluplje od podforuma ljubav&sex sigurno nije,ovde možeš da pročitaš i nešto relativno pametno...unlike there...

I za Adu Ciganliju kažu da je prljava.
I to baš oni koji ostavljaju smeće za sobom pa ga zateknu sutradan, tobož čudeći se...
Koliko smo dakle doprinali kao članovi da dodje do toga?
 

Back
Top