nesto od softvera me diskonektuje???

idza

Zainteresovan član
Poruka
346
problem je sledeci: kada se konektujem posle nekog vreman (pocelo je da mi se cini da se uvijek diskonektuje posle tacnog vremena) i onda sve ponovo i posle opet to uradi, ali posle duzeg vrmena. jednom prilikom mi je bio otvoren mirc i tu sam procitao da pise nesto kao"software cause connecton closed" ili tako vec nesto. ako neko moze da mi pomogne bilo bi fino
hvala unapred
 
idza:
problem je sledeci: kada se konektujem posle nekog vreman (pocelo je da mi se cini da se uvijek diskonektuje posle tacnog vremena) i onda sve ponovo i posle opet to uradi, ali posle duzeg vrmena. jednom prilikom mi je bio otvoren mirc i tu sam procitao da pise nesto kao"software cause connecton closed" ili tako vec nesto. ako neko moze da mi pomogne bilo bi fino
hvala unapred

PROVJERI PODESAVANJA U FIREWALU ILI ANTIVIRUSNOM PROGRAMU KOJI KORSTIS
DA TI NIJE CEKIRANA OPCIJA DA SE DISKONEKTIUJE NAJON ODREDJENOG VREMENA, TO TI JE SIGURNO TO AKO TE DISKONEKTUJE SVAKI PUT NAKON ODREDJENOG VREMENA, NPR, ZONE ALARM IMA TU OPCIJU I AVAST
 
evo sam provjerio, nije mail client 100% jer i ne provjeravam preko njega a i iskljucena je ta opcija a koristim kasperski antivirus i antihaker pa bi bilo zgodno ako bi mi neko objasnio ( anti virus ver. 5.0.391 a antihaker je ver. 1.8.180.0 ako vam ista znace ti podaci) gdje da to u njima podesim???
a sto se tice irc-a??? pojma nemam da li me zezaju i bas ne bih znao i da to sve i rade jer nisam ipak toliko jos naucio :(
 
Možda se diskonektuje posle nekog vremena kad ništa ne radiš, nego samo ide konekcija. Proveri Idle time before hanging up To je kad klikneš dole na ona dva računara kada si konektovan, pa onda Properties pa kartica Options u dnu opcija Idle time before hanging up. Stavi na never, ili malo povećaj. To objasnjava diskonektovanje posle određenog vremena.
 
Alex.L:
Možda se diskonektuje posle nekog vremena kad ništa ne radiš, nego samo ide konekcija. Proveri Idle time before hanging up To je kad klikneš dole na ona dva računara kada si konektovan, pa onda Properties pa kartica Options u dnu opcija Idle time before hanging up. Stavi na never, ili malo povećaj. To objasnjava diskonektovanje posle određenog vremena.
Ne znam šta bi to moglo da bude ali znam da sigurno nije to jer kod mene stoji po default-u na 20 minuta ta opcija. I sve je u redu.
 
nije ni do podesavanja u tome jer me diskonektuje posle nekoliko minuta.
sumnjam u kasperskog jer neko rece da pogledam tamo. nesto razmisljam i cini mi se da od kad sam promijenio kasperskog pociju ti problemi (nesto odprilike tada) pa mi je on glavni osumnjiceni
 
Eksperimentiši malo. Za početak prikači se za drugog provajdera pa vidi koliko će trajati konekcija i da li će biti prekida. Ako se tu isto dešava kreni dalje. Antivirus, firewall,.. Pokušaj sa nekim drugim programima (mada sam ja ipak za to da se to reši u okviru već postojećeg stanja). Gledao sam gde bi ta opcija u AntiVirusu Kaspersky mogla biti ali nisam našao. Nije mi poznato da tako nešto postoji u njemu. Isto važi i za AntiHacker Kaspersky.
Nego, kreni od samog "izvora" (provajdera) pa ćeš stići valjda do rešenja.

Još jedno pitanje.
Da li te diskonektuje uvek tačno u minut ili se to vreme menja?
 
idza:
nije ni do podesavanja u tome jer me diskonektuje posle nekoliko minuta.
sumnjam u kasperskog jer neko rece da pogledam tamo. nesto razmisljam i cini mi se da od kad sam promijenio kasperskog pociju ti problemi (nesto odprilike tada) pa mi je on glavni osumnjiceni
Pazi nije do kasperskog.Kasperski ima opciju Block the attacking computer for 60 min ili vec na koliko podesis.A neverujem da ti je ta opcija plus i cekirana jer ti je Kaspersky na recomended funkciji,tako da ti je bolje da tragas negde drugo jer po meni kaspersky nije sigurno.
 
E ajde ovako uradi pokreni kaspersky pa izaberi settings/configure real-time protecion/network pa ancekiraj enable real time protectionagainst network attacks.Meni se desavalo dok sam imao zone alarm da mi odma ugasi kom a ne da ceka odredjeni period.Ti probaj pa sta bude.Ako se opet bude gasio ti onda sve vrati kako je bilo ,i proveri sa sisoft sandrom kolika ti je temperatura procesora jer to moze biti vrlo lako.
 
evo sam probao ovo prvo i cim sam se konektovao tako racunar se restartovao!!! a nisam provjeravao temp procesora jer mi je nemoguce da skinem taj program (oko 8mb cini mi se) kad se sad diskonektuje tako cesto da je izludjujuce. jeli to isto da provjerim temp cpu-a iz biosa???
 

Back
Top