Postoji li normalna banka u Bgdu?

jelenajelena

Obećava
Poruka
66
Nakon sto mi se drugi put u roku od dva meseca podigao pritisak zbog banke intesa, odlucila sam da zatvorim svoj tekuci racun tamo i otvorim u drugoj banci. Sada me brine da se i u drugim ne sretnem sa slicnim problemima.
1. Devizna uplata imesto da na racun legne 48 sati nakon uplate, zapravo legne posle 96 sti
2. Posalju sms da je plat auplacena, kad odem u banku posle 5 dana kazu da nije.. Toliko o usluzi obavestavanja sms-om
3. Kad skidam novac sa automata, tri puta skine istu sumu sa racuna, a novac izbaci samo jednom(ovo se dsava samo ponekad i ako se zalis, novac ti vrate :roll: )

Postoji li neka banka da ne pravi ovakve probleme, a da jo je radno vreme od 8 ujutru do 7-8 uvece i da ima ekspoziture u centru Bgd-a i u Zemunu? Jos jedna stvar koja mi se dopala u prethodnoj banci je mogucnost da svakog meseca prebacuju na devizni rn odredjenu sumu za stednju, pa ako znate da jos neka banka nudi ovu mogucnost, molim vas da mi preporucite.

Kakva su vam iskustva Hypo-alpe -adria bankom?
 
Ja imam kod Intese dva devizna, ziro i tekuci racun i nisam imao takvih neprijatnosti.
U svim bankama devizni transferi se obavljaju minimum 3-5 dana i ne postoji mogucnost da ti novac legne na racun za 48 sati. To zavisi preko koje banke iz inostranstva se vrsi transfer. Ukoliko ide preko Amerikan Expres banke transferi se obavljaju za 3 dana dok preko Frankfurtske 4-5 dana.

Sad da ti neku banku preporucim ovde kod nas zaista se ne bih usudio jer svaka ima svojih mana.
 
Hackers, priznaj da radis u intesi!:)
Kad je u pitanju strana banka preko koje meni stize novac, vreme koje je potrebno da novac stigne je 48 sati. Tako su mi rekli u banci. Samo sto se dogodi da nekad ne proknjize sve uplate:roll:

I neki ljudi koje poznajem su imali problema sa intezom, ne znam sta mi bi da kod njih odem.
 
Upravo sam hteo da otvorim temu o bankama ali eto teme. Meni je dovoljno kad vidim kakav svet citaj sirotinja potpisuje kredite a pojma nemaju sta se krije iza rekalame udjes -izadjes -gotovo! Tacno vidis da ulaze sa 15 dinara a odakle ce da vracaju rate vezane za E. i 20 ak posto kamate.Sve su to ista... Pa sam kazes obaveste te da su pare legle odes nema, ili objave isplatu penzija i "nema para ,dodjite u ponedeljak'?
 
jelenajelena:
Hackers, priznaj da radis u intesi!:)

Ma kakva crna banka.

Kad je u pitanju strana banka preko koje meni stize novac, vreme koje je potrebno da novac stigne je 48 sati. Tako su mi rekli u banci. Samo sto se dogodi da nekad ne proknjize sve uplate:roll:

I neki ljudi koje poznajem su imali problema sa intezom, ne znam sta mi bi da kod njih odem.

Vidi, ja imam devizne racune i u Zepter i Reifiesen banci i kod njih mi pare nisu nikad legle za 48 sati, uvek 3-5 dana. Bas sam danas isao do Intese i pricao sa momkom koji radi kod njih i rece mi covek da od kad su ih ovi preuzeli napravili su dar mar ali da sve jos nije leglo kako treba i da ce trebati odredjeno vreme. Ja ti jos jednom ponavljam da ja licno nisam imao probleme ni kod njih ni kod drugih banaka tako da ti ne mogu reci da je neko od njih los, bar prema mom iskustvu sto ne znaci da i mene ne ceka ista zajebancija kao i tebe. MOji zet i sestra su kod Delte t.j Intese vec dve godine cak im je i ziro racun firme kod njih i nikad mi se nisu pozalili na bilo sta. Kad god idu u inostranstvo koriste Visa i Master izdat bas od te banke. Znaci koliko sam ja upoznat nema problema ali opet je na tebi da li ces menjati banku ili ne.
 
Raifaisen banka ima dobru mrezu i po centru grada i po Zemunu-Novom Beogradu, sa bankomatima koji uvek rade (za razliku od Delta banke, t.j Intese). Sad sto se tice vrema za koji pare lezu...mislim da je svuda slicna prica. Cuo sam od prijatelja da je Vojvodjanska banka dobra za devizne poslove. Bas ovih sam ovih dana otvorio racun kod njih, nisam jos imao prilike da ga isprobam...jedino sto imaju 2 i po poslovnice u BGu. Jbg.
 
Ako hocete malo da Vas utesim, letos sam boravio nekoliko meseci na Kritu, tamo radio i slao novac kuci. Kod njih su banke uglavnom NOCNA MORA !
Posto imam racun kod NBG, morao sam da idem kod njih na otprilike svake dve nedelje.
Katastrofa !
Redovi kao kod nas u mesnoj zajednici kad stigne penzija.
Svaki peti natuca nesto engleskog.
Erkondisn naravno ne radi.
Bankomati NIKADA nisu radili u drugom po velicini gradu ( Hania ) nedeljom.
Pa sta ce mi bankomat radnim danom, kada je otvorena banka - meni treba NEDELJOM !

Onda posaljem prvi put pare, pa novac zaluta, stigne tek posle dve nedelje. Drugi put su se malo iztrenirali, pa je stiglo za deset dana. Uz to, NIKO od dvadesetak sluzbenika nije znao proceduru kako se salje novac.(SA JEDNOG RACUNA NBG NA DRUGI ISTO KOD NBG. ) Doduse.... ,u inostranstvo. Slali su me od jednog do drugog da bi na kraju stigao do nekog zamenika direktora koji je u kancelariji sedeo obucen, verovali ili ne : U DRES BRAZILSKE REPREZENTACIJE !

Posle sam probao i kod ALFA banke, skoro isto, samo malo prijatnija atmosfera.
Onda kod LAIKI, oni bar imaju dobre ribe na salteru, ali usluga NULA !

Od sada, pare u zadnji dzep, pa dok suska, znam da imam, a posle - ????
 
To da su banke osnovane zato da bi zaradjivale je logicna stvar. Ali kad vec moramo da koristimo necije usluge, onda hajde da se bar nen nerviramo zbog njihovog loseg rada.

Hej sch, tvoja prica o bankama na Kritu je utesna. Negde je gore nego kod nas. Jos su oni u EU!

rKakvo je radno vreme reifiesen banke? Cini mi se da oni rade do pet? A volksbank, imaju li poslovnice u Zemunu? Kakvi su redovi tamo?:)
 
u Intesi iz inostranstva lova legne za nekih 3 dana

moj burazer je na Malti, kada je otvarao racun u nekadasnjoj Delti oni su mu objasnili da lova poslata,u njegovomn slucaju sa Malte, "putuje" u neku Nemacku banku(valjda u Frankfurtu) pa onda leze u Deltu i za to je potrebno 3-5 dana

a kakva je situacija sa online placanjima,ima neko iskustva sa time?
naruceni proizvodi stizu ili ne?
 
jelenajelena:
Nakon sto mi se drugi put u roku od dva meseca podigao pritisak zbog banke intesa, odlucila sam da zatvorim svoj tekuci racun tamo i otvorim u drugoj banci. Sada me brine da se i u drugim ne sretnem sa slicnim problemima.
1. Devizna uplata imesto da na racun legne 48 sati nakon uplate, zapravo legne posle 96 sti
2. Posalju sms da je plat auplacena, kad odem u banku posle 5 dana kazu da nije.. Toliko o usluzi obavestavanja sms-om
3. Kad skidam novac sa automata, tri puta skine istu sumu sa racuna, a novac izbaci samo jednom(ovo se dsava samo ponekad i ako se zalis, novac ti vrate :roll: )

Postoji li neka banka da ne pravi ovakve probleme, a da jo je radno vreme od 8 ujutru do 7-8 uvece i da ima ekspoziture u centru Bgd-a i u Zemunu? Jos jedna stvar koja mi se dopala u prethodnoj banci je mogucnost da svakog meseca prebacuju na devizni rn odredjenu sumu za stednju, pa ako znate da jos neka banka nudi ovu mogucnost, molim vas da mi preporucite.

Kakva su vam iskustva Hypo-alpe -adria bankom?


Probaj sa ERSTE BANK-om :)
 
On line placanja su posebna prica u zemlji Srbiji. Mozes izvaditi VISA Virtuon karticu kod raifaisena ili VISA Internet kod Vojvodjanske banke. Za druge ne znam, ove sam probao. U poslednje vreme, jos i mozes nakako da platis nasim karticama, ali pronaci nekoga ko hoce uopste da ti posalje nesto u Srbiju, malo teze. Ako je nesto iz Evrope, jos i nekako...Ameri...nikako. Budi spreman na telefonske razgovore sa sluzbenicima u prodavnicama i polucasovna ubedjivanja, pre nego sto pristanu nesto da ti posalju na adresu u Srbiji. Posle toga dolazi situacija kada se poslate posljke vrate posiljaocu, jer, naravno nasa zemlja ne podrzava nikakvu vrstu postanskog osiguranja niti expresne, preporucene...poste u medjunarodnom saobracaju. Ako prevazidjes i to, ostaju ti naravno carinici, uvek raspolozeni da se pocaste besplatnom "robom", jer, boze moj...ipak nista nije osigurano. Sada, zavisi sta porucujes. Ako su neke knjige, ne boj se to ti sigurno nece maznuti... :)
Mada sam u poslednje vreme od drugara cuo i reci hvale za nasu carinu. Stigla su mu tri paketa u roku od meseca a da mu nista nisu maznuli....prosto covek da ne poveruje.
 
Sto se mene tice Reifhousen ( 'bem ti ime, nikad da pogodim) je najbolja. Bio sam i kod HVB ali nisu ni za prineti ovoj banci. Devizne uplate stignu za 48 sati najdalje. Imam i internet nalog pa kontrolisem svoje racune, presipam iz Visa u Visa internet i obratno. Neko vece mi je trebalo na Visa za internet kartici, nisam imao, lepo preko interneta sa glavne Vise prebacim na internet visu i platim, sve zavrseno u roku od 5 minuta.
Ljudi mi posalju novac iz USA u petak ujutro (njihovo vreme - nase petak uvece) ja imam vec u noci od subote na nedelju pare na racunu. Nikad jos nisu omanuli.
 
Ja sam imao račun u SGYB, a kod njih sam otišao samo zato što je bila prva filijala strane banke u Zemunu. Ali kad sam dobio opomenu da nisam izmirio ratu kredita koji sam završio pre nekoliko meseci, to je bila kap koja je prelila čašu. Stvarno nisu normalni. Urlao sam da su morali da zatvaraju sva vrata po kancelarijama. Totalni debili. A ako hoćeš da zakažeš da bi npr. promenio adresu u LK, pa to je kod mene trajalo 21 dan čekanja na sastanak, i onda u zakazano vreme kod "ličnog g..ovnara bankara" je neko "probio" termin pre mene, pa sam pitao što čekam 21 dan da bi se video sa "ličnim g..bankarom" i onda još 25 minuta???
Naravno da nisu imali odgovor. Niti će ga ikad imati. Svi su nešto skrušeni...
A kad sam čistio račune, molili su da ih ne zatvaram, samo da uzmem pare.

Sad sam u RF banci, imam 2 vise, platu odmah popodne, online plaćam račune koje želim, proveravam stanje, prebacujem pare sa 1 na 2. račun, žena takođe, i tako peglamo račune već 2 godine, i sve je u redu.
Filijalu imaš u centru Zemuna, ima super radno vreme, a rano ujutro (do 10) nema nikoga, kao i pred zatvaranje kad dođu sa posla i ručaju svi, a ti u banku..
Imaju i oni svoje fore, a ja sam za sada vrlo zadovoljan.

Ako je ovo pročitao neki menadžer RF banke neka mi uplati za ovu reklamu cca. 130.000, može iz 2 puta (jedna rata odmah, a druga sutra rano ujutro).
 
ocigledno nam se svima iskustva razlikuju ,ja imam racune u Hypo,hvb,rb,intesi i volks i svuda sam ludela i imala setanja od saltera do saltera i gomilu bespotrebne dokumentacije i maltretmana osim u volks banci,bar je moje iskustvo tako.Svi su jako ljubazni,uvek ce sve uciniti da moze,ekspeditivni i ja definitivno preporucujem njih
 
Ja imam rachune u raznim bankama u Americi :) A zivim u srbiji.

Sa tim rachunima u americi sam otvorio PayPal. I sa tim trgujem na ebay.

Imam online pristup a pare dizem na ATM Bankomatima pomocu ATM debitne kartice.

Takodje i prodajem rachune u americi za sve one koji zele da se bave online biznisom to je jedna stvarchica bez koje se nemoze. Plus uz to dobija se Trgovachki (Merchant) account pa ljudi mogu na vashem sajtu da kupuju sa svojim kreditnim karticama (iz celog sveta) :)

Ako nekog zanima moze da me pita na email ili da naruchi: usabankaccount@gmail.com

:)
 

Back
Top