Sinusi

Uh sestro i ja sam se sa tim patio.Bio sam u takoj fazi da sam morao i spavati sa vunenom kapom.Probao sam i narodnu i zvanicnu "medicinu"al jedino od cega sto je imalo efekta je bio neki melem koji sam uzeo u biljnoj apoteci.Mislim da je na bazi pcelinjeg voska i po mirisu bi rekao da ima u sebi tamjan.Probaj mislim da je dobra stvar.
 
Vec jedno 2,3 meseca me vise-manje stalno boli glava...uzgred imam problema sa sinusima...pa pretpostavljam da je zbog toga...npr.kada se sagnem glava mi postane teska,znaci kada se probudim, uglavnom u ceonom delu.Lekar opste prakse je rekao ili dioptrija(nije),ili sinusi ili dugo gledas u komp(ni ovo nije),bio sam kod specijaliste,dao mi je da pijem PRESING i Beconase(uspricavam u nos)...ali ni to mi bas nesto ne pomaze...sada kao idem na inhalaciju.Snimio sam glavu rendgenom i kod sinusa(sa desne strane,nisu mi simetricni) imam kao neko kostano tkivo...neku tackicu,da li je to mozda uzrok problema?Da li postoji mozda neki domaci lek ili nesto slicno?
Hvala svima
Pozdrav!
 
Huh, moja noćna mora!
Morska voda jeste jedno od najboljih rešenja u kućnoj radinosti ali meni nije uspela da sanira sinuse nikada. Čak i u vreme kada sam svakodnevno u morskoj vodi, i na najvišim temperaturama je dovoljna malo veća vlažnost vazduha da počne da bubnja u glavi! A levo uho, koje pati zbog sinusa ni tada ne prestaje da smeta!
Najdugotrajnije medicinsko rešenje je definitivno grejanje! Jednostavno tražiš kod lekara uput za grejanje sinusa! Meni se smire na po nekoliko meseci a moja pokojna baka je s 50 godina od jednog grejanja uspela trajno da sanira problem koji nije bio mali (dakle, neki jako dobro reaguju na to)! Ja konstantno koristim i te sprejeve na bazi morske vode ali jednom mi je, pored toga, lekar u Kliničkom preporučio (u fazi ludila) i antialergijski sprej za nos (iako, provereno nemam nikakvu alergiju) i stvarno osećam da pomaže, na kratko, ali pomaže!

I jedan narodski lek koji kod mene ima efekta- na tiganju se zagreje morska so, umota u krpu i stavi na sinuse! I to je dobra stvar! ;)
 
poz svima

alt medicina
kaze jedna tzv bioenergeticarka uzmes:
saku ljuske od krompira (naravno opranog)
saku soli po mogucnosti morske (nemora)
saku bosiljka
i naravno vode i inhaliras se svako vece.
kaze nekom deluje posle jednog puta a nekom maximum posle sedam dana (ispadaju cepovi i ko zna sta jos ima tu).
navodno leci zauvek
ja sam probao jedno vece ali sam se smorio pa odustao.
Ako neko proba javite utiske.
 
Mene mislim opasno muce sinusi ima nekoliko tjedana:(
Za koji dan idem lijecniku(specijalisti) ali definitivno mislim da mi oni stvaraju bol u usima(nemam upalu usiju) i potiljku glave, naravno i pritisak u ocima, celu....ako nisu sinusi, ne znam sto bi moglo biti :(
 
Инхалација у кућним условима уз неку варијанту тога што зовете грејањем синуса.

Узмеш: Велики лонац, воду, босиљак, ћебе и мараму.

Напуниш лонац водом. Сачекаш да вод прокључа. Метнеш доста босиљка у њу. Ставиш лонац на сто. Седнеш испред лонца. Узмеш мараму и вежеш преко очију. Покријеш ћебетом себе и лонац. Удишеш испарење дубоко и кроз нос. Кад водена пара нестане. Ставиш капу и одеш на спавање. Никако напоље! Ни у лудилу под туш или ладне воде да пијеш.

УПОЗОРЕЊЕ

Није препоручљиво за срчане болеснике и током напада асме.
 
Poslednja izmena:
I mene su podsetili da su tu....ceoni sinusi...deo iznad ociju otekao, kada se sagnem ili jace okrenem glavu na desnu stranu uzas. Moram da snimim to.
Ove inhalacije pomazu, ali inace za ove ceone sinuse meni pomazu samo alkoholne obloge uvece, osetis kako pece i sutradan je bolje...do prvog,drugog jaceg vetra onda opet
 
A da probate sa haloterapijom?U Bg. konkretno, u slanoj pećini, ja sam tamo bukvalno pro-di-sala!:D
A pre toga sam se patila i patila, inhalirala, pila hemomicine, i muka mi je više od lekova bilo:(
 
Poslednja izmena:

Back
Top