IZ KUHINJE JEDNE MAĐARICE

dodatak...
često ga štipati da ne pomisli da sanja....
ili pošteno rečeno-ne dati mu da sanja...
jer mu dođe isto kao da ga ostavite komšinici da proba vaš znojem natopljen specijalitet
(srećom moj muž slabo svarća na ovaj naš forum:p )
 
teardrop:
@jucika
Praviš frku bez potrebe. Delom sam Madjarica, otuda i naslov.

@hani
I loše kuvarice imaju svoje male tajne. Možda neki dobar ketering? ;)
ma ja se zezala bre
moja tajna za kuvanje:nikad ne izaci pred jelo tj za sto u dronjavoj trenerci nego se spremiti kao da ides na gala veceru.jelo oseca da li ga postujes,ako se postavis prema njemu kao da je sendvic iz meka-takav ces ukus i dobiti.znaci srebrni escjag i sve sto ide;)
 
:lol: @zagoreli rucak.
mozda je trebalo ranije da te pitam za recept za ovog mog madjara, polu madjarice.ovako se snalazim sama, neuka i nastrojena egzoticnim kuhinjama.mada, sta god da skuvam, on kaze "bilo je divno".srecica :lol:
mozda cu jednom i ja nauciti da kuvam ta jela sa ruzmarinom.ali,kada vidim koliko treba za odrzavanje istih u svezem stanju,bojim se da nikada necu postati karapandza.
sto se tice svilenih stomaka,ne znam sta bih ti rekla nego da nas ima koje smo kao princeza na zrnu graska.ovi muski su verovatno svileni jer su omatorili :lol: :p
 
sto se salate tice, nikakve mudrosti nema..uzmes vrstu koja ti se najvise svidja, dobro operes, prelijes necim sto mirise, i navali:D

salate se narocito preporucuju u periodima posta, ili rekovalescencije...naravno, ostanes napola gladan...ali, salata i ne sluzi da se najedes..tek da se odrzis u zivotu, i povratis snagu:wink:
 
Uuuuu tear kakva tema :D
Jel mogu od njih i shpagete da se prave a?
Onako, metneš mu glavicu u krilo pa ga prstićem uvijaš po kosici dok ne namotaš loknicu - a pošto je ona obično tako kratka - moraš mnogo da se trudiš!
Pa kad nekako namotaš tu loknicu ko špaget na viljušku - onda ga namerno čupneš da se kroz tišinu sobe prelomi jedno:,, AAAAAA - Jel si normalna?'' Čisto onako iz fazona :D
 
teardrop:
...-1-. Zatim, dinstati na tihoj vatri, uz povremeno naglo dodavanje vrlo hladne vode. To naglo hladjenje mu neće dozvoliti da se sasvim opusti, i postane suviše mek ili otužan. Tokom dinstanja dodavati začine (treptanje, smejanje njegovim šalama, pućenje usana, lako vrckanje i slično, već prema želji), ali isključivo posle hladne vode, jer će se tako brže ponovo zagrejati.-2- Nikako ne dodavati ništa što oblikom podseća na jelenske (ili ma koje druge) rogove! To je strogo zabranjeno, jer mu takav začin daje gorčinu, ljutinu ili čak bes. -3- Dinstati dovoljno dugo da skoro svuda bude dovoljno mek i prijatan, tek ponegde da ostane čvrst i postojan. Ukoliko preterate, pa distanje traje duže nego što je potrebno, može se dogoditi da bude previše žilav za konzumiranje, ili da od njega napravite papazjaniju, tzv. papučića.

.

Uh joj...
-1- ovo može samo ako se svo vreme oseća miris budućeg dobro spremljenog softa u kome će dotični biti serviran inače trnu zubi...
-2- Ako je već madjarski u naslovu , onda on mora stalno odisati aromama, pa su rogovi tu uvek prisutni kao rešenje za dosadan meni....Ako dosadi...
-3- Aromatično jelo blagog ukusa, po meni mala suprotnost.....Aromatično je snažno , agresivno , blagi ukus prija želucu , i može više i zdravije da se konzumira....

Ispada draga moja kuvarice da ti tačka -1- uopšte nije na mestu i da si je greškom tu ubacila valjda u želji da budeš u trendu.....
Svaka malo bolja domaćica zna da se u šerpu i tiganj dodaje ne previše hladna voda, baš da bi se ukus sačuvao.....
Učimo se.....
 

Back
Top