Sustina prevare?

elenabg

Zainteresovan član
Poruka
389
Sta je prevara? Svi mi razlikujemo pojam seksa od ljubavi jel da? I slazemo se da je najlepse kad imamo seks sa osobom koju volimo (pretpostavka da je to nas partner/bracni drug), ali isto tako smo x puta u zivotu imali seks radi seksa. I takodje se slazemo da je to zadovoljstvo svoje vrste. E sad, kakve to veze ima jedno s drugim? Zasto ljudi misle da kad nekog volimo vise nam se niko na svetu nece svideti i nikad nikog vise necemo pozeleti. I jos bolje, zasto misle da tu zelju treba gusiti? I cemu tako teska rec>prevara? Pa zar covek ne vara sebe ako radi nesto suprotno svojim zeljama i potrebama, a potisnute zelje stvaraju frustracije, a takvi nismo dobri ni sebi ni drugima. U cemu je razlika izmedju toga sto smo oboje pre nase veze spavali sa x partnera i toga da sad spavamo s jos nekim? I zbog cega bi to ugrozilo ili umanjilo na bilo koji nacin nas odnos?Cemu tolika drama oko toga? Nekoga volite i opredelili ste se da bas s njim zivite u zajednici npr. i delite i dobro i lose ali kakve to veze ima sa seksom i vasim telom. Vase telo je samo vase i imate pravo valjda da s njim radite sta hocete. Ja uvek kazem, ako je kresnuo neku pa to ne znaci valjda da ce da mu se izlize pa da za mene vise nece da bude. I obrnuto. Ljubav je ono sto treba da drzi dvoje ljudi zajedno a ne neki zavet telesne pripadnosti. Moje misljenje. Volela bih da cujem vase. Ako je tema vec bila izvinjavam se nisam je primetila, ne na ovaj nacin o samoj sustini pojma.
 
I MENE MUCU TA DILEMA....IMAM DEVOJKU KOJU VOLIM ALI IMAM I 100 DRUGIH SA KOJIMA BIH SPAVAO...ALI PROBLEM JE U TOME STO DEVOJKA ODMAH PRIMETI KADA JOJ NE POSVECUJEM DOVOLJNO PAZNJE I POCNE SA SMARANJEM..SADA NE ZNAM STA DA RADIM..DA LI DA RASKINEM ILI NASTAVIM DA JE "VARAM"
 
spirittt:
I MENE MUCU TA DILEMA....IMAM DEVOJKU KOJU VOLIM ALI IMAM I 100 DRUGIH SA KOJIMA BIH SPAVAO...ALI PROBLEM JE U TOME STO DEVOJKA ODMAH PRIMETI KADA JOJ NE POSVECUJEM DOVOLJNO PAZNJE I POCNE SA SMARANJEM..SADA NE ZNAM STA DA RADIM..DA LI DA RASKINEM ILI NASTAVIM DA JE "VARAM"
Znas onu pesmu "Nije zivot jedna zena...":grin:
 
spirittt:
I MENE MUCU TA DILEMA....IMAM DEVOJKU KOJU VOLIM ALI IMAM I 100 DRUGIH SA KOJIMA BIH SPAVAO...ALI PROBLEM JE U TOME STO DEVOJKA ODMAH PRIMETI KADA JOJ NE POSVECUJEM DOVOLJNO PAZNJE I POCNE SA SMARANJEM..SADA NE ZNAM STA DA RADIM..DA LI DA RASKINEM ILI NASTAVIM DA JE "VARAM"

A sta bi tvojoj devojci po tvom misljenju falilo kada bi ti s vremena na vreme spavao i s nekom drugom a da joj pri tom posvecujes istu paznju i ljubav, znaci da ona to uopste ne oseti i ne zna? To je moje pitanje
 
guliver12:
Ma tacno - nije pi*ka sapun pa da se potrosi.


Ni malo ironije nije na odmet. Da bas sam htela da isprovociram moraliste. Volela bih da mi svi zagovornici vernosti daju i neki dobar razlog za to. Objektivan. I pri tom ne mislim ja na seks uvek i svuda sa bilo kim. Mislim na realne zivotne situacije kada zaista sretnete nekoga kome ne mozete da odolite i udovoljite sebi a nicim ne ugrozite svog partnera ni vasu vezu. Zasto bi to bilo pogresno? I sta je tu strasno? Ko ima dobro objasnjenje volela bih da ga cujem.
 
elenabg:
A sta bi tvojoj devojci po tvom misljenju falilo kada bi ti s vremena na vreme spavao i s nekom drugom a da joj pri tom posvecujes istu paznju i ljubav, znaci da ona to uopste ne oseti i ne zna? To je moje pitanje
A dal moze da posveti "istu"paznju.Ne moze to svako,treba umeti.Ko umije,njemu dvije.:grin:
 
Yebote,najeo sam se pazzgeti (spageta) :lol: i ne mogu ni da procitam uvodni post,akamoli da odgovorim za njega.
Covek kada sa najede kao govedo nije sposoban za ovako duboka filozofska i zivotna razmisljanja. :lol: Isti je slucaj i kada je gladan.
Ufffffffff! (podrignuo sam) :lol: :lol:
 
jeasus:
ako ti vec dodje nekog da prevaris, tu vezu zaboravi odmah...bar iz mog iskustva...

Ali zasto? To me zanima. Ko kaze da kad nekog volis i s njim ti je dobro, i imas i dobar seks, nikad vise neces pozeleti to da uradis i s nekim drugim? Zasto covek ne bi trebao da ispuni sebi zelju, i nastavi dalje kao da nista nije bilo. Volela bih neki dobar argument za to.
 
elenabg:
Ni malo ironije nije na odmet. Da bas sam htela da isprovociram moraliste. Volela bih da mi svi zagovornici vernosti daju i neki dobar razlog za to. Objektivan. I pri tom ne mislim ja na seks uvek i svuda sa bilo kim. Mislim na realne zivotne situacije kada zaista sretnete nekoga kome ne mozete da odolite i udovoljite sebi a nicim ne ugrozite svog partnera ni vasu vezu. Zasto bi to bilo pogresno? I sta je tu strasno? Ko ima dobro objasnjenje volela bih da ga cujem.
Ma jel to trazis opravdanje za neke tvoje postupke.Trazis da te neko podrzi,da umiris savest.HHH dobra si :grin:
 
elenabg:
Ali zasto? To me zanima. Ko kaze da kad nekog volis i s njim ti je dobro, i imas i dobar seks, nikad vise neces pozeleti to da uradis i s nekim drugim? Zasto covek ne bi trebao da ispuni sebi zelju, i nastavi dalje kao da nista nije bilo. Volela bih neki dobar argument za to.


pa ako vec razmisljao o nekom drugom to ti je prvi znak da u trenutnoj vezi nisi bas zadovoljna...
 
miskov:
Ma jel to trazis opravdanje za neke tvoje postupke.Trazis da te neko podrzi,da umiris savest.HHH dobra si :grin:

Ma ne, to je moj zivotni stav po tom pitanju. I evo bas dugo nisam *zgresila*. Nego sam se nacitala na forumu tolikih moralisanja pa bih volela na direktno pitanje da dobijem i direktan i argumentovan odgovor. Da li neko u danasnje vreme zaista ocekuje da provede s nekim 20, 30 godina zivota i nikad ne prevari i ne bude prevaren. Po meni je to naucna fantastika. A ako i ne ocekuju cemu onda sva frka oko toga?
 
elena slazem se sa tobom u potpunosti...
Ali evo gde je problem po meni..Kada hoces da prevaris partnera onda se nekako udaljis od njega bilo to i na jedan dan,i on to oseti u vasoj komunikaciji i tu krecu problemi...i tako stalno dok ti ne dosadi i pocnes da razmisljas o raskidu..Jer partner te poznaje i tacno oseti kad se nesto s tobom desava...i onda pocne da te zapitkuje,onda ti negde pogresis u odgovorima,zapetljas se,onda on shvati da nesto nije u redu i sve u krug...Ne znam...bzvz..
 
Jedan od razloga da se bude veran je preno$enje polnih bolesti. Ranije nije bilo kondoma pa je vera propagirala jednog partnera do groba da se spreche po$asti i katastrofe. Danas je mnogo bolje $to se tiche medicine i preventive, a na pomolu je i nova sexualna revolucija chim nadju lek protiv side.

Drugi razlog je $to je sex povezan sa ljubavlju. Kao du$a i telo. Mozhe da ti se desi da se zaljubi$ u nekog posle dobrog kresanja... kada orgazam pochne da topi i poravnava nedoumice i dileme. To moze biti lo$e ako si u braku, ima$ porodicu i umesto da kupi$ detetu chokoladu, a zheni cvece, ti potro$i$ na drolju.
Chista ekonomija $to bi se reklo, ali su u nekim muslimanskim zemljama uspeli i to da re$e. Ko ima pare mozhe da ima do 4 zhene. I sada se evropljanke pitaju pa kako to. Kako se ne pokolju medjusobno.. kako nisu ljubomorne.. Koju najvi$e voli.. kojoj ce vecheras prvo da mete?! Odgovor je jedan i logichan
 
Postoji bezbroj razloga za prevaru. Samo je jedan protiv nje.
Ali, istovremeno, svi ti razlozi za prevaru se mogu svesti pod jedno: nedostatak ljubavi prema partneru.
Kada varam, vec unaprijed sam u svojoj glavi svjesna da nesto nije u redu sa vezom. Mozda samo trenutno, ne mora znaciti zauvijek, ali definitivno znaci da nesto skripi.
Jer, nikad mi se nije desilo da ako sam zaljubljena u nekoga i ako su mi misli ispunjene njime pozelim da budem s nekim drugim. Svakako, primjecujem ja i dalje druge muskarce, i ne gubim sposobnost da kazem koji mi se svidja a koji ne, ali totalno gubim zelju da se nesto konkretno desi izmedju mene i drugog muskarca. Mislim,zasto traziti hljeba preko pogace? :roll:
 
slazem se sa jeasusom...cim pozelis da budes s nekim drugim i to... nema nista od te veze..to jest ima, ali nije to to.
zasto se misli da ne postoji taj neko savrsen za tebe pored kog ti ne moras da razmisljas ni o kome drugom? postoji, i to mozda ne samo jedan.

ne mora cak ni da bude da ga volis, ako ovde vec se razglaba o sexu, moze jednostavno da ti bude sasvim dovoljan taj 1 i da ti ne treba uopste neko drugi.u sexu.da ti on odgovara i ne moze nikad da ti dosadi.

prevara je ili izivljavanje ili dosada...ili osveta.
 
cLick - OR - Die:
Jedan od razloga da se bude veran je preno$enje polnih bolesti. Ranije nije bilo kondoma pa je vera propagirala jednog partnera do groba da se spreche po$asti i katastrofe. Danas je mnogo bolje $to se tiche medicine i preventive, a na pomolu je i nova sexualna revolucija chim nadju lek protiv side.

Drugi razlog je $to je sex povezan sa ljubavlju. Kao du$a i telo. Mozhe da ti se desi da se zaljubi$ u nekog posle dobrog kresanja... kada orgazam pochne da topi i poravnava nedoumice i dileme. To moze biti lo$e ako si u braku, ima$ porodicu i umesto da kupi$ detetu chokoladu, a zheni cvece, ti potro$i$ na drolju.
Chista ekonomija $to bi se reklo, ali su u nekim muslimanskim zemljama uspeli i to da re$e. Ko ima pare mozhe da ima do 4 zhene. I sada se evropljanke pitaju pa kako to. Kako se ne pokolju medjusobno.. kako nisu ljubomorne.. Koju najvi$e voli.. kojoj ce vecheras prvo da mete?! Odgovor je jedan i logichan

Pozzz. Hvala na odgovoru. Ovo je mnogo bolji i zreliji odgovor nego sto sam se nadala da cu dobiti na ovakvoj temi. Btw.nisu ludi ti muslimani, razmisljala sam o tome. U njihovoj religi ima nekih brilijantnih odgovora na ljudsku prirodu i njenu nesavrsenost.
 
mala_nish:
slazem se sa jeasusom...cim pozelis da budes s nekim drugim i to... nema nista od te veze..to jest ima, ali nije to to.
zasto se misli da ne postoji taj neko savrsen za tebe pored kog ti ne moras da razmisljas ni o kome drugom? postoji, i to mozda ne samo jedan.

ne mora cak ni da bude da ga volis, ako ovde vec se razglaba o sexu, moze jednostavno da ti bude sasvim dovoljan taj 1 i da ti ne treba uopste neko drugi.u sexu.da ti on odgovara i ne moze nikad da ti dosadi.

prevara je ili izivljavanje ili dosada...ili osveta.
Mala jesi li se kresala danas?
 
mala_nish:
slazem se sa jeasusom...cim pozelis da budes s nekim drugim i to... nema nista od te veze..to jest ima, ali nije to to.
zasto se misli da ne postoji taj neko savrsen za tebe pored kog ti ne moras da razmisljas ni o kome drugom? postoji, i to mozda ne samo jedan.

ne mora cak ni da bude da ga volis, ako ovde vec se razglaba o sexu, moze jednostavno da ti bude sasvim dovoljan taj 1 i da ti ne treba uopste neko drugi.u sexu.da ti on odgovara i ne moze nikad da ti dosadi.

prevara je ili izivljavanje ili dosada...ili osveta.


9.gif
 
mislim da odgovori na ovu temu zavise od dosadasnjeg iskustva.

Recimo, dok sam bila mladja, mislila sam - u zivotu nadjes jednog u kod se zaljubis, i on u tebe, i vi zivite srecno i exkluzivno zajedno do 80te. Kako vreme prolazi, gledam sebe i drugarice u dugim vezama, neki su srecni neki malo manje, razmisljam da li je bas realno ocekivati da u narednih 50 godina stvarno necemo nikog drugog pozeleti, da cemo ostati podjednako ispunjeni i zadovoljni sa tom jednom osobom.

Ovo je dosta slozeno pitanje, i na telesnom ali narocito na psihickom nivou.

Nisam nikad prevarila decka, a da li mogu da se zakunem da se to nece desiti? Pri tom, volim ga, i mislim da mogu da se zamislim sa njim u buducnosti, ali kako mogu da tvrdim 100% da se nece desiti da pozelim nekog drugog? Ili da nece on? Ipak smo ljudi, poricati neke instinkte i insistirati na tome "ah, JA necu nikad" a pricati napamet ili unapred mi je glupo. Videla sam vise puta te koji su se kleli da su prvom pravom prilikom drugarcije postupili.

Ja jesam licno bila u iskusenju par puta, ali ipak to nisam uradila.

Ali iskreno - ne znam kakve sve situacije mogu da nas docekaju, i da li ce i on biti zadovoljan da narednih 50 godina spava samnom i ne pozeli ni jednu drugu?

Koliko toga u vernosti i moralnosti nam dolazi prirodno, a koliko je nauceno i nametnuto.

Inace, potpuno sam protiv skakanja u krevet prvoj levoj osobi koja naleti, upravo kao sto je neko gore rekao, zbog zdravstvenih razloga, naravno, tako nesto je suludo.

Ali sad, da li se sigurno nece desiti da on ili ja sretnemo nekog ko ce nas dovoljno izazvati da nam zaljulja monogamiju... nisam sveznalica pa da tvrdim da je to nemoguce.
 

Back
Top