Money makes the world go around?

Anarhist

Ističe se
Banovan
Poruka
2.477
Da li novac zaista pokrece svet?
Zivot bez novca da li je moguc?
Da li je novac glavna materija i nasem zivotu? ili je samo parce papira?
Da li covek vidi da li covek vredan po tome koliko ima novaca?
Mada jednostavno NOVAC. Glavna tema.
Zelim da cujem vase misljenje. Da nastavimo diskusije. Da prosirimo temu,
 
Truman:
Pazi moras priznati da se u istoriji javila objektivna potreba za novcem jer tada nije potrebno da kupac u isto vreme bude i prodavac. Slazem se u potpunosti da su se ljudi navukli na novac, ali recite mi koja je alternativa posto je ja ne vidim?


Pa alternativa se jos uvek trazi. Mislim da se mi iz ovoga necemo nikada izvucji.
To se trebalo iskoreniti u pocetku. Sad nas zivot kontrolise papir. Tako nesto da predstavlja toliku vrednost stvarno ne bi trebalo biti.
 
U ovom trenutku da, (nažalost ) pokrece svet.
Moguc je zivot bez novca u nekoj alternativnoj ekonomiji. Ali u ovom trenutku važnije pitanje je kako se on distribuira. Zašto oni koji rade najlakše poslove imaju najviše novca? Zašto oni menadžeri imaju više para od nekog rudara koji mnogo više doprinosi zajednici. Zašto oni majmuni , vlasnici kompanija, imaju više novca od radnika?

Jeste, u ovom našem simulakrumu, i sajber novac je novac.
 
00 Chief Parish:
U ovom trenutku da, (nažalost ) pokrece svet.
Moguc je zivot bez novca u nekoj alternativnoj ekonomiji. Ali u ovom trenutku važnije pitanje je kako se on distribuira. Zašto oni koji rade najlakše poslove imaju najviše novca? Zašto oni menadžeri imaju više para od nekog rudara koji mnogo više doprinosi zajednici. Zašto oni majmuni , vlasnici kompanija, imaju više novca od radnika?

Jeste, u ovom našem simulakrumu, i sajber novac je novac.

To ja rece Kazanovi. On tvrdi da novac pokazuje Koliko je covek vredan ali sto bi rekli Hivesi
"belive me baby it's a Laaaaaaay" Novac nikada nece predstavljati vrednost. I bogati ljudi su obicno lenji. A sajber novac je meni glupost. Jer jedan virus moze unistiti SVE.
 
Nazalost trenutno novac zaista pokrece svet.....Ljudi su postali navuceni na novac jace od bilo koje droge....Trenutno se bez njega ne moze......A sto se tice toga da li je on najvaznija materija......nije...zasto....Hrana,voda i vazduh to su primeri za najvaznije materije.....Ali novac je sve to iskvario [citaj ljudi] sad se sve to placa.....covek je sam sebi napravio barijeru izmedju sebe i osnovnih materija a ta barijera se zove novac......Da li je covek vredan po tome koliko ima novca? Pa sve zavisi iz kog je drustvenog staleza.....Sa moje tacke gledista veoma je glupo da ljudi zavise od nekih parcica papira obojenih mastilom.....ali shta je tu je........ne svidja mi se ali mora da se trpi....
 
Meni tek sad nista nije jasno.

Ja bih ficu menjao za mercedes. Molio bih anarhistu, da ako ima doticna kola, mercedes, da mi ih da, posto ih ne ceni, tj nemaju nikakvu vrednost (a meni licno nije jasno zasto ovi prodavaci i proizvodjaci mercedesa traze toliko mnogo para u odnosu na ficu?).

Jedna prica kaze: lisica skakala da dohvati grozdje, pa posto nije mogla, posle mnogo muka, da ga dohvati, rece: "kiselo je".
 
I to shto kazes Kazanova......bez novca [ili bilo kakve druge vrste placanja] ne bi mogli da vrednujemo stvari [koje nemaju mozak pa da pricaju].....Postoji taj problem neko ima ficu,a da zamislimo da nema novca i jednostavno ga zameni za mercedes???Morao bi da se promeni citav sistem da nema novca....Jedino resenje koje ja vidim je da se napravi jedan auto [necu da govorim o specifikacijama] i da samo on postoji......ili mozda da se prave razliciti automobili ali da se svaki prednjaci u necemu.....npr.ovaj je ekonomican ali spor , a ovaj drugi je brz ali mnogo troshi...njihove mane bi se potirale i oba bi isto kostala....
 
Unicus:
I to shto kazes Kazanova......bez novca [ili bilo kakve druge vrste placanja] ne bi mogli da vrednujemo stvari [koje nemaju mozak pa da pricaju].....Postoji taj problem neko ima ficu,a da zamislimo da nema novca i jednostavno ga zameni za mercedes???Morao bi da se promeni citav sistem da nema novca....Jedino resenje koje ja vidim je da se napravi jedan auto [necu da govorim o specifikacijama] i da samo on postoji......ili mozda da se prave razliciti automobili ali da se svaki prednjaci u necemu.....npr.ovaj je ekonomican ali spor , a ovaj drugi je brz ali mnogo troshi...njihove mane bi se potirale i oba bi isto kostala....


Za ovo kako cemo da odredimo vrednost stvari. Pa jer taj lik cuo za svoje misljenje.
Ja mislim da majica iz TERANOVE sa cenom od 1300 ima manju vrednost nego majica neke dobre drupe od 300 dinara. Jer on uopste cuo za mesta gde stvari kostaju previse.
 
Anarhist je govorim kako bi bilo,po mom mishljenju, u svetu bez novca a ne u sadasnjem....To o cemu ti govoris su steriotipi stvoreni propagandom....Nike je svoj znak uzeo od krila grcke boginje pobede Nike i salje poruku ako nosis nesto nase bices pobednik,bla,bla,bla...A ako kupim nesto kod cige iako je kvalitetno,ili kvalitetnije od najka ,,javnost" ce mi svejedno reci xaxaxa kupujes kod cige je smrdljiv kako mozes....
 
Ljudi skroz ste me pogresno shvatili!!!!!
JA bi volela da se moze ziveti bez novca!Najvise bi volela kada bi svi bili jednaki po tom pitanju,sto se mene tice moze da se vrati i na trampu,mislim da je to bilo prilicno posteno!!!!
A Boziji Zakon kaze ne kradi!Tako da ta opcija nije u mom slucaju,pre bi umrla od gladi nego ukrala,iovako imam dovoljno grehova netreba mi jos taj!
@Anarhist sorry,ali si me pogresno razumeo!VELIKI KISS I POZZZZZZZ!!!!!!!!!!!!!!!
 

Back
Top