Da li bi ste vasem detetu dali ime "Ratko", "Radovan" ili "Slobodan"?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Alekasandar2:
Meni ne bi predstavljalo problem, interesuje me kako vi vidite to?

Ako se složi tvoja žena, u čemu je problem, što pitaš po forumu?
Ili misliš na haške optuženike i begunce, pa bi po njima da daješ ime svojoj deci?
Da budu obeležena?
Da objašnjavaju kao i jadnici kojima su , posle drugog svetskog rata, davali svakakva imena: Staljin, Mašinka, Traktorka i slično?
Ima u srpskom narodu toliko lepih imena, deci se daje ime iz ljubavi prema njima samima, ali to je samo moje mišljenje...
 
DellBoy-011:
Ako se složi tvoja žena, u čemu je problem, što pitaš po forumu?
Ili misliš na haške optuženike i begunce, pa bi po njima da daješ ime svojoj deci?
Da budu obeležena?
Da objašnjavaju kao i jadnici kojima su , posle drugog svetskog rata, davali svakakva imena: Staljin, Mašinka, Traktorka i slično?
Ima u srpskom narodu toliko lepih imena, deci se daje ime iz ljubavi prema njima samima, ali to je samo moje mišljenje...


Hvala gospodo, upravo ste demonstrirali govor mrznje, netrpeljivost i fasizam 8)
 
Pokušaću da budem malo blaži... Lično mislim da je davanje imena po poznatim ličnostima i idolima (bez obzira da li je u pitanju politika, estrada, film ili šta drugo) čisti kič... Moje dete se neće zvati Antonio, Gandalf, Ralf, Džek, Dženifer, Džudi, Britni... Ali se isto tako neće zvati ni Brena ili Ceca (mada Miroslav, Svetlana, Marija može - ali u tom slučaju ta imena nemaju veze sa estradnim ličnostima).

Heroji i idoli nisu dobar izbor za izbor imena...

Dobro, to smo završili. ;) A sada bih mogao i ja da se pridružim čuđenju što se ova tema uopšte nalazi na politici. :lol:
 
iluzionista:
Heroji i idoli nisu dobar izbor za izbor imena...

Jedno od najstarijih imena - Aleksandar, potiče iz antičke civilizacije, od vremena najvećeg osvajača svih vremena - Aleksandra Makedonskog, heroja od antičkih vremena do danas. Ime je rasprostranjeno u celoj hrišćanskoj civilizaciji u raznim varijantama.
Ime - Atila, datira iz hunskih osvajanja i kod Mađara se zadržalo do današnjih dana.
Ime - Marko, datira iz starog Rima i među hrišćanima se zadržalo do današnjih dana.
Imena Petar, Pavle, Jovan-Ivan, Luka, Mateja, datiraju iz vremena pojave hrišćanstva i među hrišćanima su se zadržala do današnjih dana....
Tako da mislim da imena heroja i idola, jesu pravi izbor za imena. 8-)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top