Pušenje

jomini

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.113
Novi-stari zakon. Bilo ga je i pre, ali odlučiše da ga sada primenjuju. Amaterizam u Srbiji nadvladava logiku. Ako su se u'vatili nečeg, treba da to urade kako treba, a ne ovako na silu...
 
Kako se neki Zakon moze primeniti 'kako treba' a ne ovako na silu?
Po mom misljenju je fiskalizacija uradjena na silu i u najkracem mogucem roku, a Zakon o zabrani pusenja na javnim mestima drugacije ni ne moze da se sprovede.
Od dana stupanja na snagu, nema vise pusenja - pa kom milo, kom drago...
 
Mozda misli na referendum, koje za a ko protiv pusenja na javnom mestu. Bez referenduma sve je na silu.
Uostalom zabraniti ******* je na nivou svetskog trenda.
A amaterizam i profesionalizam ti je kao teorija i praksa, u teoriji zabranjeno a u praksi pusi dok te ne uhvate,............
 
Pa nece valjda za svaki zakon da se sprovodi referendum, da se vidi dal se gradjani slazu ili ne:)
Ne verujem da je mislio na to, i dalje ostaje nerazjasnjeno...
 
Ne mislim bukvalno na silu, već na način. Nisu na vreme obavestili ljude, nisu dali vremena da firme zvanično obaveste i upoznaju zaposlene šta se sme, a šta ne sme i kada, nisu stigli ljudi da naprave pušačke zone... Već odmah po džepu, praktično bez upozorenja. Treba imati na umu da taj zakon postoji već više godina, ali jednom osvanuo hladan dan i neko je rekao - hajde od SAD da primenim....
To je po meni na silu, na frku. Čista otimačina. Moraš obavestiti nekoga šta sme, a šta ne sme, pa onda ako ne posluša - kazna.
 
Nisam pusac i ne smeta mi duvanski dim.
Vise mi smeta kada vidim koja su mesta rezervisana za pusace.
To je uvreda!
Kada sam bila u Australiji i zbog rodjaka pusaca u restoranu sedela za stolom pred kuhinje ili WC-a, nisam mogla da se otmem utisku da je njima vaznije da suzbiju ******* na javnim mestima dok su im plaze pune iskoriscenih spriceva koje pobacaju narkomani.
Hoce li tako biti i u zemlji Srbiji?
 
U Norveskoj je zabranjeno pusnje po kaficima i restoranima. Vec sam pisala na ovu temu na jednom drugom forumu tako da me mrzi da detaljisem iznova samo cu reci da je to uzasno grozno. :-(
 
Inače, nije definisan zakon do kraja, bar mnogi ne znaju. Navodno, da bi se zabranilo na radnom mestu, trebalo bi da neko od nepušača izjavi da mu smeta dim i onda je kažnjivo, i ako se ne posluša, zakon je na njegovoj strani. I taksistu možeš sj...ti ako on puši dok te vozi.. Valjda negde ima detaljan opis tog zakona.
 
Ja koliko znam bilo je najavljeno da ce od februara krenuti striktna primena zakona o zabrani pusenja na javnim mestima, jer ko sto kazes zakon je odavno usvojen ali nije primenjivan.
Informacije o tome su bile i na tv-u i u novinama, tako da mislim da su ljudi ipak znali...
 
urospo:
Ja koliko znam bilo je najavljeno da ce od februara krenuti striktna primena zakona o zabrani pusenja na javnim mestima, jer ko sto kazes zakon je odavno usvojen ali nije primenjivan.
Informacije o tome su bile i na tv-u i u novinama, tako da mislim da su ljudi ipak znali...
Toliko stvari se priča, a ne sprovodi se, ljudi nisu ozbiljno shvatili. Znaš ono: ''Ide vuk, pa ide vuk i svi beže a vuka nema. Onda vuk stvarno dođe, a niko ne beži i...''.
Kako sam kažeš, bilo najavljeno da će od februara... Kod mene na kalendaru mart...
 
Citala sam zakon, ali se ne secam tacno da je potrebna izjava nepusaca da mu smeta duvanski dim ili je dovoljno da u prostoriji postoji samo jedan nepusac da bi zakon bio primenjiv.
U principu, slazem se sa tobom Jomini da je preko noci pocelo primenjivanje zakona i da mnogi jos uvek nisu stigli da naprave prostorije koje ce biti 'pusionice' :)
Ako ima neki pusac ovde, volela bih da mi odgovori da li prija ta cigareta koju moras da konzumiras u odredjenoj minijaturnoj prostoriji zajedno sa jos 10-ak ljudi? I da li vam smeta kada izadjete iz tog dima a garderoba vam upije sav taj neprijatan miris?
 
jomini:
Toliko stvari se priča, a ne sprovodi se, ljudi nisu ozbiljno shvatili. Znaš ono: ''Ide vuk, pa ide vuk i svi beže a vuka nema. Onda vuk stvarno dođe, a niko ne beži i...''.

To je istina, to je uobicajeno kod nas, ljudi pocnu da veruju tek kad vide da se kazne naplacuju i da se vrsi kontrola.
Secam se da je slicno bilo i u vezi kazni za vezivanje pojasa, niko nije verovao u to, te ljudi u pocetku nisu ni vezivali pojas, a kad su panduri poceli da naplacuju kazne, brzo se to promenilo.
 
I ponovo po starom. Svi. Tako će i ovo da splasne, malo da se iživljavaju i gotovo. Kod moje žene na poslu, dvoje ljudi u ponedeljak dobilo otkaz...
 
Ovaj zakon protiv pušača je još jedna glupost u nizu, prepisana iz EU! Sramota, to je najdrskija i najbeskrupuloznija diskriminacija ljudi, sad pušači treba da se kriju i stide kao da su narkomani!
Živeli pušači duvana!!! Dole zakon protiv pušača!!!
 
Primena ovog zakona. Pušili su. Jedna žana knjigovođa u kancelariji i upala valjda inspekcija ili šef, a za drugog (muško) nisam siguran.
 

Back
Top