Koliko se kapiramo online

istrazivach

Primećen član
Poruka
779
Ljudi se chesto u Rl ne kapiraju ,pogreshno razumeju ,kakogod hocete...shta mislite dragi forumashi kako stoje stvari ovde na netu,bez obzira jeli u pitanju forum,msn ili drugi nachin online priche ,gde nedostaje toliko vaznih stvari koje chine komunikaciju...pogled ,gestikulacija,energija ,boja glasa i josh mnogo toga...mozda je thema malo ozbiljna ,ali sam je postavio iz razloga da ako je moguce,malo se bolje skapiramo,mozda bi se neke uvrede ili svadje izbegle..mozda bi nerazumevanja bilo manje....voleo bih da chujem vashe misljenje...ako thema pukne...pa..i to je odgovor...
 
vrlo tesko sve to ide..sta god napises sve se tumaci onako kako zeli onaj koji cita...pa ima dosta nesporazuma i ljutnje bezveze,cak i kad kazes da se salis nekako to ne ide dalje kako bi trebalo...jos je teze sto se privatno ne znamo tako da ne mozes da nagadjas kako se neko izrazava inace,da li psuje samo tebe ili to radi i uz 'dobar dan';-)
 
Istrazivac,ti bre pokusavas da budes neki mirotvorac,ovde? :lol:
Ja na to ne obracam paznju. Ja pishem sta mi se hoce i sta mi padne na pamet. Takav sam i u RL (po celom telu) :lol:
Imam par likova cije postove citam ostalo sve preskacem. Teme preko 4-5 strana i ne otvaram,ako nimsa vec nesto napisao na tih 4-5 strana.
 
angely:
vrlo tesko sve to ide..sta god napises sve se tumaci onako kako zeli onaj koji cita...pa ima dosta nesporazuma i ljutnje bezveze,cak i kad kazes da se salis nekako to ne ide dalje kako bi trebalo...jos je teze sto se privatno ne znamo tako da ne mozes da nagadjas kako se neko izrazava inace,da li psuje samo tebe ili to radi i uz 'dobar dan';-)

slazem se :?
 
Ako bi bilo sve super, onda ne bi bilo zanimljivo!
Svadjice su zdrave, ako (ne)imaju dobre argumente. Nisam za hard vredjanje!
Coveka vremenom skontas po njegovim postovima. Koliko god se neko trudio da se pravi pametan ili glup, zayebant ili mrgud, sve se svodi na isto! Od sebe ne mozes pobeci !
 
PLESsitnihDEMONA:
A mnogo njih forum uzimaju veoma ozbiljno...sto je za mene ludost. Ovde dodjem da potrosim par sati.Mozda se malo nasmejem i fino izlupam.:lol:

Takođe... Stvarno mi nisu jasni ljudi koji sve ovo shvataju na taj način... A ima ih... Forum je forum, RL je RL... To su dve različite kategorije... I meni forum predstavlja samo način da se opustim i malo izgubim vreme... Forum shvatam kao zez...

Mada se zna desiti da sam na forumu kada sam nervozan, ljut, neraspoložen... Tada obično zvučim vrlo ozbiljno i filozofiram (uglavnom o politici ili ljubavi)...
 
Mislim da se ljudi ovde mnogo bolje kapiraju nego sto to prikazuju. Mnogi bas vole da se prave naivni i kao ne razumu... a u stvari samo potprcavaju... mnogi glume... Svi znamo koliko ima likova koji u RL-u nisu nista posebno , ovde glume najbolje ebace a nemaju ni metar i zilet i najlepse ribe a imaju preko 80 kg....

I nikad necu razumeti te ljude koji bi se radije svadjali nego se lepo zezali, druzili pa cak i voleli....

Istina jeste da bas fali pogled, boja glasa, visina, fizicka snaga, energija kojom zraci osoba, pogled u oci i izraz lica tuzan ili nasmejan... Mi pored ovih slova i razmisljanja koje ovde vidimo ne mozemo da vidimo gore navedeno i onda mozemo dobiti krivu sliku o nekom... mozemo i ispravnu ali ipak je to plodno tle za neka nerazumevanja... pa cak i manipulisanja, a mozda cak i lazi i traceve...

Retko ko je toliko pametan da na osnovu par kuckanih recenica stekne realnu sliku o nekom, ali ipak sto vise nekog citamo bolje ga upoznajemo. Ipak RL je jedino objektivno...

Ubedjen sam da se mnogi ne bi toliko svadjali da se poznaju u RL-u i ubedjen sam da bi se neki vise voleli da se druze u RL-u...
 
Mislim da se kapiraju mnogo bolje nego u RL,mozda iz razloga sto ovde svako ima iza cega da se sakrije,ovde je svako niko,svako je samo jos jedan nick i jos jedna IP adresa,i samim tim um ti je slobodniji nego uzivo,jel i ako nesto zaseres niko ne zna ko si ti.
 
cvele_kv:
Mislim da se kapiraju mnogo bolje nego u RL,mozda iz razloga sto ovde svako ima iza cega da se sakrije,ovde ej svako niko,svako je samo jos jedan nick i jos jedna IP adresa,i samim tim um ti je slobodniji nego uzivo,jel i ako nesto zaseres niko en znam ko si ti.
Hmmm ipak se mnogi ovde i poznaju u RL... al je ovo tacno za one koji se ne poznaju....
Ja bi se samo nadovezao da ovde imamo i vise vremena da smislimo odgovor sto mozda u RL-u ne bi imali...
 

Back
Top