Jačanje volje!

tragachh

Početnik
Poruka
1
Kad imam slabu volju osećam se ružno. Kad imam jaku volju osećam se lepo. Počeo sam da mrzim slabu volju. U trenucima slabe volje osećam da mi nešto nedostaje. Šta mi to nedostaje? Zna li neko foru za jačanje volje?
 
fora je da uradis do kraja sve sto naumis....pocni od malih stvari, dnevnih i uci se da svaku, ali svaku uradis do kraja...
i ne postavljaj megalomanske zadatke...to se cesto radi podsvesno da bi izbegao da uradis stvari do kraja - isplaniras nesto nemoguce i onda imas opravdanje sto to nisi uradio...
a stvari stvarno mogu biti jednostavne - ustajanje u odredjeni sat, 20 trbusnjaka, ogranicis sebi vreme za kompom na recimo sat vremena dnevno...td, itd...
i tako se vezbas za nesto bitnije :)
 
postoji mishljenje da volja pokrecje svet, pokrecje vetar..to su radila plemena neka, japanci, samuraji prvenstveno
postoji tu i mnogo vezhbica
volja ti daje snagu chak i kada si slab u odnosu na onoga protiv koga se borish
voljom mozhesh da prichash jezicima prirode
ima m,nogo dobrih i zanimljivih stvari:P
 
Kako se jaca volja? TO je zanimljivo pitanje.
Treba krenuti od latentnih pokazivaca.Dakle,homosapiens u situaciji zivot-smrt.
Volja za zivotom obicno prevagne.....ko jos zeli da umre? Dakle ,prirodno je da posedujemo volju za zivotom.
Kada situacija nije toliko drasticna ,kao u gore navedenom primeru....volja je slabija.
Da bi volja ojacala potrebno je imati cilj.....na zalost.....bez ciljeva....nema volje.
 
simple_things:
Kako se jaca volja? TO je zanimljivo pitanje.
Treba krenuti od latentnih pokazivaca.Dakle,homosapiens u situaciji zivot-smrt.
Volja za zivotom obicno prevagne.....ko jos zeli da umre? Dakle ,prirodno je da posedujemo volju za zivotom.
Kada situacija nije toliko drasticna ,kao u gore navedenom primeru....volja je slabija.
Da bi volja ojacala potrebno je imati cilj.....na zalost.....bez ciljeva....nema volje.
Tacno cilj -volja! " Treba gledati u horizont inace ce ti pogled pasti na bezvredne detalje"(citat).
 
iskljucis se od uticaja okoline,medija,stampe...svega na par dana;napravis plan rada;vise puta dnevno po malo;radis neke fizicke vezbe,samo ne iscrpljujuce-do iznemoglosti,skoncentrises se na ono bitno,i krenes -jedno po jedno;ako si sklon samonagradjivanju-pruzis sebi oduska,ali opet da se uklopi u plan-tajming;i tako-every single day.........moras da nadjes motivaciju-da nesto zelis vise od svega drugog i da ti to bude prioritet...ako nisi motivisan-nema uspeha...probaj mozda u paru sa nekim-takmicarski duh isto moze da pomogne...
 
pa znaš kako brate...ti imaš ozbiljan problem...od toga može da se umre...totalno si puko.Vučeš se po nekih foruma pišeš nešto...Šta oćeš ti? Sumnjiv si mi ti nešto...Ja bi tebe iza rešetaka pa tamo jačaj volju. Tijelo i duh, duh i tijelo.Naučio bi se ti pameti.Znaš onu priču o malom medi: ide meda šumom, saplete se i ubije glavom o kamen.Eto vidiš...Tu se nalazi odgovor.Najveća su vrata u najmanjoj šumi i drvo je visoko.Zato uzmi fino napij se ljudski, napravi neku glupost, da ti malo frka bude...tu ćeš osjetit volju.I lija to potvrđuje.Sova klima glavom.
 
Stark_85:
Evo ti praktican savet:) Pogledaj neki dobar film, kao npr Kosovski boj, Kralj Artur(ovaj novi) ,Zelena milja, Bekstvo iz Sho Senka....... Ima da budes ko nov, veeeeeeeeeruj mi ;)
ono što treba istaći, a ne treba zaboraviti jeste da se ističući stvari ne zaboravljaju. znaš i sam a i vidio si. ko visoko leti taj je razimješ malo svaka njemu čast i more je tu onako. može se reći a to će potvrditi i onaj ko je voljan za to da znaš kako...najveća je muka u moru dubokom. galebi lete i to treba uzeti u obzir. ja bih istakao takođe da tako nekako najbolja je volja ona koja mnogo ne zabušava i radi radnju. tu je najbolja sreća i istina i oaza bogova i tako to...
 
tragachh:
Kad imam slabu volju osećam se ružno. Kad imam jaku volju osećam se lepo. Počeo sam da mrzim slabu volju. U trenucima slabe volje osećam da mi nešto nedostaje. Šta mi to nedostaje? Zna li neko foru za jačanje volje?

Super tema..
nekako, deluje mi da su motiv i volja slicno.. uzroci nasih delanja..
super si ovo opisao, iste recenice se mogu primeniti i za motiv..
hm.. dobra inspirativna knjiga, film... music!!!
mada i hemija pomaze, ali jos je lepsi feeling kada spes bez hemije, uz pomoc svog mozgica i misli u njemu da stvoris tako nesto.
8)
 
tragachh:
Kad imam slabu volju osećam se ružno. Kad imam jaku volju osećam se lepo. Počeo sam da mrzim slabu volju. U trenucima slabe volje osećam da mi nešto nedostaje. Šta mi to nedostaje? Zna li neko foru za jačanje volje?

To je zato sto si "duhom" klonuo. Treba da ojacas svoj mentalni sklop, preko autosugestije. Ono sto ti nedostaje je vera u sebe i ono sto radis u zivotu. Vazno je da pocnes da volis sebe. To ce podici nivo tvog samopouzdanja. Mnogi ljudi imaju puno strahova. Boje se neuspeha, poraza. Mnogi izgube volju za radom, a neki cak i za zivotom. Moras da razmisljas pozitivno. "Kraljevstvo srece nalazi se u nasim mislima i osecanjima". Moras da odrastes. Ne mozes da ocekujes da tebe sada drugi ljudi tese, ti si taj koji treba da tesi mladje od sebe. Zato skupi snage, da se isto u zivotu odnosis kako prema pobedi, tako i prema porazima!
 
da vas pitam nesto, ali iskreno? jel vama ikad dosadi da kenjate toliko? mislim, svi se kao nesto razumete u sve probleme, svi kao znate sve o svemu i ta sranjca... i sve ove glupe teme koje postavljate... i sve ove glupe postove koje pisete... mislim, da li je stvarno fora kenjati sto vise ovde na forumu? pazi temu: 'jacanje volje'... koje su to gluposti... koliko se stvarno trudite da poboljsate svoj zivot umesto da pisete ovde kojekakve gluposti? koliko vas stvarno izadje i proba da uradi nesto? ja sam primoran da citam ovo i mogu da vam kazem da ste stvarno dosadni!!!
 

Back
Top