Ko je ko u zemlji Srbiji?

ikana

Početnik
Poruka
38
Da li uocavate, da u zemljama kojima demokratiju podaruju Ameri, postoji vrlo ostra policka podela u narodu? Primer nase zemlje, gde vladu sacinjava interesna grupa marginalaca koja se okupila zarad gole vlasti i lopovluka, nije jedini.
U bratskoj nam Crnoj Gori situacija je jos gora. Da ne pominjemo totalni raspad nase domovine u ciji je nastanak i ocuvanje utkana reka krvi nasih oceva i dedova.
Ili recimo Irak u kome samo sto nije buknuo gradjanski rat itd.
Cinjenica je da su u ovakvim zemljama pobede na izborima vrlo, vrlo tanke, tako da je meni uvek sumnjiv legitimitet tako izbrane vlasti. To i nije problem u politicki stabilnom ambijentu. Medjutim kod nas se stvaraju tenzije koje se reflektuju na mnoge svere zivota. Pitanje je kako doci do masovnog jedinstva naseg naroda?
 
To ce se desiti onda kada prestanemo svako okretanje zapadu karakterisati satanizmom. Nisam nesto posebno lud za zapadom, ali ne shvatam svrhu takvog revolta!

Drugi bi razlog bio verovatno sto i medju nama samima ima toliko zle krvi, sami smo sebi zabijali noz u ledja nebrojeno mnogo puta.
 
@ikana
u srbiji su podele aktuelne od vajkada...otkad smo uveli parlamentarizam,stalno su postojale podele,izmedju naprednjka i konzervativaca,radikala i demokrata,cetnika i partizana...to je nasa sudbina i nas fazon...ne vidim da su nam ameri tu mnogo sta krivi...bilo bi isto i bez njih...mislim,najlakse je okriviti nekog drugog,zato sto boli istina da smo u globalu kao narod uvek bili podeljeni i to zestoko...
a kad vec pricas o iraku,nadam se da znas predistoriju danasnjih desavanja...u iraku je vlast drzala BAAS partija,sastavljena mahom od sunita,koji su godinama na najgore nacine zlostavljali vecinsko shiitsko stanovnistvo...danas,suniti nemaju vise vlast,bombama napadaju na shiite koji su se priklonili americkim okupatorima (ili oslobodiocima)...sukobi u iraku izmedju dve islamske sekte datiraju takodje odavno...
 
DeteSunca:
@serb_pagan: Sacekaj, ne mozes tako da to okarakterises. Pozicija i opozicija postoje u svakoj zemlji, pa ne ubija svako svakoga. E to sto se mi kao stoka na sve nalozimo, pa pocnemo da skacemo jedni po drugima to je druga stvar sa kojom se slazem sa tobom

u iraku su bitno drugacije stvari nego ovde. mi smo oduvek bili stranacki ostrasceni i to je nasa karakterna crta...a nismo se ubijali medjusobno od drugog svetskog rata...a u iraku se ne radi o poziciji i opoziciji,vec o tihom gradjanskom ratu dve suprostavljene verske sekte,zato sto se BAAS-ovci nikako ne mogu pomiriti sa gubitkom vlasti i privilegija,a shiiti im vracaju za sva pretrpljena malteriranja....
 
DeteSunca:
To ce se desiti onda kada prestanemo svako okretanje zapadu karakterisati satanizmom. Nisam nesto posebno lud za zapadom, ali ne shvatam svrhu takvog revolta!

Drugi bi razlog bio verovatno sto i medju nama samima ima toliko zle krvi, sami smo sebi zabijali noz u ledja nebrojeno mnogo puta.

Slazem se sa napisanim i dodajem:

"Pitanja" jednog skorasnjeg razgovora.

Da li je njemacka disciplina u slusanju hijerarhije u svim aspektima zivota, dobra ili losa osobina?

Da li je srpska nedisciplina(citaj totalna anarhija) u pogledu gore navedene hijerarhije, dobra ili losa osobina?
 
Za to u Irku mi je jasno, ali ti si pominjao stranke u Srbiji kao takvu podelu, a ona to nije. E vec cetnici i partizani su jedan bizaran primer nase nesloge, ja se iskreno nadam da se ona nikada nece ponoviti. Sada je vazno da se Srbi sirom sveta skontaju i prestanu da ignorisu (ili jos gore mrze) jedni druge.
 
diretore:
Slazem se sa napisanim i dodajem:

"Pitanja" jednog skorasnjeg razgovora.

Da li je njemacka disciplina u slusanju hijerarhije u svim aspektima zivota, dobra ili losa osobina?

Da li je srpska nedisciplina(citaj totalna anarhija) u pogledu gore navedene hijerarhije, dobra ili losa osobina?
Dozvoli da ti na to odgovorim jednim podpitanjem: gde su Nemci, a gde mi (po pitanju razvoja naravno)? Meni se to njihovo bolesno postovanje pravila gadi, ali ovo sto mi radimo je IDIOTIZAM!
 
diretore:
Slazem se sa napisanim i dodajem:

"Pitanja" jednog skorasnjeg razgovora.

Da li je njemacka disciplina u slusanju hijerarhije u svim aspektima zivota, dobra ili losa osobina?

Da li je srpska nedisciplina(citaj totalna anarhija) u pogledu gore navedene hijerarhije, dobra ili losa osobina?

izmedju slepe vere u sistem, drzavu, aparat, institucije
i
slepe vere u coveka, rec, delo, obraz
razlika je ogromna.

anarhija kod srba odrazava nedostatak coveka, a kod nemaca nedostatke sistema. traziti covekaje uvek bolje nego traziti sistem. prvo oslobadja drugo ubija... coveka.
 
DeteSunca:
Za to u Irku mi je jasno, ali ti si pominjao stranke u Srbiji kao takvu podelu, a ona to nije. E vec cetnici i partizani su jedan bizaran primer nase nesloge, ja se iskreno nadam da se ona nikada nece ponoviti. Sada je vazno da se Srbi sirom sveta skontaju i prestanu da ignorisu (ili jos gore mrze) jedni druge.

pa kad bi to bilo tako lako...ovde svako smatra da je njegova istina jedna i jedina...malo je tolerancije a previse mrznje medju narodom...da ne budem licemer,evo,ja prvi ne podnosim chetnicine iz dijaspore...
 
Pa dobro kad ne podnosiš... Evo ti Libertyvilla.....


73ecscd5wo.jpg



eaf0scd9kj.jpg



f4adscd1sh.jpg



a9e9scd4ia.jpg
 
marlon:
Pa dobro kad ne podnosiš... Evo ti Libertyvilla.....


73ecscd5wo.jpg



eaf0scd9kj.jpg



f4adscd1sh.jpg



a9e9scd4ia.jpg





36_2_68.gif







Хвала, Марлоне !

п.с. И код нас црвена мањина не схвата и не прихвата да је изгубила, и даље покушава да се по сваку цену инфилтрира у власт... нема ко да им објасни да су "прднули у чабар".
 
DeteSunca:
Drugi bi razlog bio verovatno sto i medju nama samima ima toliko zle krvi, sami smo sebi zabijali noz u ledja nebrojeno mnogo puta.

Sta rece ono o zabijanju nozeva u ledja.

crveni i crni, plavi i bijeli, crveno ili crno-bijeli.

Napred nasi!!!! Urrrrraaaaaaaaaaa

Dolje njihovi!!!!Uuuuuuuuuuaaaaaaaaaaaaaaaaa

na pravom smo pravcu...nastavite
 

Back
Top