Osakacena graficka - fizicki

Poruka
6.130
Drug kojem sam prodao bivsu graficku (Radeon 9200full - 128/128) je tokom ciscenja racunara istu malo (malo vise) okacio srafcigerom.
Posledice koje je dobio su da mu sada umesto 128 prikazuje kao da ima 64MB memorije.
Tokom dizanja sistema i post screena pojavljuju se prvo neke vertikalne crtice, a zatim ogromni zeleni kvadrati (u pravilnom geometrijskom rasporedu :lol: ).
Ali sve ostalo mu radi OK, naravno uz nedostatak od 64MB i nesto malo brzine.

Da li je neko imao slican problem ili zna kako se ovo moze sanirati.
Ja graficku nisam jos video, tako da nisam siguran da li je presekao linije na stampanoj ploci, ili pokidao memoriju.
 
Pokidao je jedan ili dva memorijska modula! Tu u 99.9% slucajeva nema pomoci (a pri tome i neisplati mu se)! Imao je stece su uopste "baca" sliku na monitor :)

Najbolje je da kupi drugu (cena takve je oko 25-30E)

Pozdrav!
 
Nisam struchan, ali Кулиража reche da josh ne zna da li je pogodio memoriju. Mozda je samo prekinuo jednu liniju na shtampanoj plochi pa mu josh radi ...

U svakom sluchaju, pre nego je baci : malu lemilicu u ruke i neka se poigra elektrichara i neka pokusha da spoji tu jednu liniju, ako je uopshte to i moguce ... U svakom sluchaju ne moze da shkodi ;)
 
ako je zakacio magistralu onda nije sigurno otkinuo jednu.
duvaljku ili neku malu lemilicu pa da proprati odakle dokle se pruzaju magistrale
i tako da ih nastavi (od tacke do tacke) to je uradio sigurno.
a to sto pokazuje kerefeke to je posledhji cip od tih 64 sto ih vidi ostecen .
zato i vidi samo 64.
(imao sam vec jedan slucaj takav i srediosam ga tako_)
 

Back
Top